Tek Türkiye

hasbi

Yeni Üye
Yapımcı: Salih Asan
Yönetmen: Gürsel Ateş

Oyuncular: Ozan Çobanoğlu, Sabri Özmener, Murat Çobangil, Özlem Akınözü

Mutluluğu tek başına getiremezdi. Ama bazı yaraları sarabilirdi.

Samanyolu’nun yeni dizisi Tek Türkiye, yokluklar içinde yaşayan Güneydoğu insanının yardımına koşan kahraman bir doktorun hikayesini anlatıyor. İstanbul’dan Güneydoğu’ya uzanan macerada başarılı bir cerrah olan Tarık, bir meslektaşının daveti üzerine yola çıkar ve kendisini Güneydoğu’nun türlü sıkıntılar içinde hayat mücadelesi veren bir köyünde bulur. İmkânsızlıklar içindeki bu köyde bambaşka hayatlarla tanışan genç doktoru, bir dizi sürpriz de bekleyecektir.

Yokluğun kuşattığı topraklar...

Herkese ve her şeye yabancı olan Tarık’ın köye gelişi kötü bir zamana rastlar. Köyde görev yapan doktorlar, bugüne kadar halkı kandırmaktan başka bir şey yapmamıştır. Onu köye davet eden meslektaşı da ahlaksızlıkları ortaya çıkınca Tarık’ı bile beklemeden kaçmıştır. Üstelik köy halkı yıllardır süren bir kan davasının gölgesinde yaşamaktadır. Bütün bunlar, zaten imkânsızlıklar içine yaşayan köyün acılarını bir kat daha arttırmaktadır.

Bir doktorun efsane haline gelişi...

Karşılaştığı olaylardan çok etkilenen Tarık, köyde gerçek bir doktora ne kadar ihtiyaç duyulduğunu fark eder ve sıkıntılarına ortak olmak istediği bu insanların yardımına koşar. Önceki doktorlar yüzünden çok acı çeken ahali başta Tarık’ı kabullenemez ama Tarık onların sevgisini ve güvenini kazanmak için elinden geleni yapar. Artık Güneydoğu’da kalmaya karar veren Tarık, her bölüm başka bir sıkıntıyı çözmeye çalışırken bölgenin kaderi ile genç doktorun hikayesi içi içe geçer. Tarık hastalıklarla, sakatlıklarla ve kazalarla mücadele ederken köy halkının gözünde giderek efsaneleşen bir kahramana dönüşecektir.

Merih

Well-known member
Bu tarz yapımları asla izlemiyorum aksine kınıyorum terörün bu kadar canımızı yaktığı bir süreçta pastadan pay almak adına insanların duygularını istismar etmek pahasına yapılan şeyler olarak düşünüyorum tek türkiye , gazi v.s

ebrar172

Well-known member
Bu tarz yapımları asla izlemiyorum aksine kınıyorum terörün bu kadar canımızı yaktığı bir süreçta pastadan pay almak adına insanların duygularını istismar etmek pahasına yapılan şeyler olarak düşünüyorum tek türkiye , gazi v.s

Merih anneme söylersem fena yapar ona göre...:D:D
onun dizisine laf söylemek yürek ister..sukut altındır diyoruz biz mesela...:D

asringaribi

New member

evet bende izlemiyorum ve sevmiyorum.zaten ben tv hemen hemen hiç izlemiyorum.

ama cevrenin diziden bahsetmesinin üzerine bu dizinin son bölumlerine nette baktım biraz izledim. şok oldum diyebilirim.

bu dizi guya guneydoğudaki gerçekleri gundeme getiriyor. ama okadar çarpıtılıyor ki gerçekle hiç alakası yok. bölgeden uzakta olanlar gerçek sanabilirler. ama bölgede yasayanlar bunun hiç gerçeklerle alakası olmadığnı biliyorlar.
bu dizi guney doğu halkına çok hakarette bulunuyor. özellikle uzun zaman camilerde ders veren ve pek çok hizmet yapmış islami cemaatede oldukça iftira denecek hakaretlerde bulunup, guneydoğunun gerçeklerini çarpıtıyor.
stv gibi bir kanalın böyle gerçekleri çarpıtacak bir diziyi yayınlamasına herkes sasmış durumdadır.

sahici159

Well-known member
siz orda olan olaylara çarpıtılmış diyosanız demek ki sizin türkiyeden haberiniz yokgerçegin kendisini yansıtıyo o dizi

asringaribi

New member
siz orda olan olaylara çarpıtılmış diyosanız demek ki sizin türkiyeden haberiniz yokgerçegin kendisini yansıtıyo o dizi

ordaki gerçekleri en iyi bilen orda yasayan insanlardır. olayları sadece tvde haber ve gazetelerde okuyanlar gerçeklere vakıf olamazalr.

dizi gerçekleri tamamiyle çarpıtıyor. iftiralarla dolu. özellşikle bölgedeki islami cemaat hakkında.

nimet06

Well-known member
bende izliyorum o diziyi.gerçekleri çarpıttığını düşünmüyorum.islami cemaate hakaret konusuna gelince.güneydoğudaki islami cemaati bilmem ama .ben şahsen tarikat olayına sıcak bakmıyorum.çünkü zaten ALLAH yolunda olan kimsenin ne tarikata nede başka şeylere ihtiyacı yoktur.çünkü kötü niyetli insanlar tarafından çarpıtılıyor.yaşadığım yerde sırf maddi yardım alabilmek için tarikata giren insanlar var.neyse bu konuya fazla girmek istemiyorum.ama güneydoğuda olan olayları bilmek için illaki orda yaşamak gerekmiyor.çünkü orada askerliğini yapmış yakınlarım var.onların anlattıkları aynen dizideki anlatılanlarla bağdaşıyor.

güllügönül

Well-known member
ben de hiç izlemem televizyon. Hatta televizyona düşmanım. Annem de bana 'kızım sen hangi dünyada yaşıyorsun? ' diye kızıyor ama kendime hakim olamıyorum arkadaşlar. çok kızıyorum programlara, dizilere, reklamlara. Telvizyon izleyince kendimi zavallı hissediyorum. çok defalar ağlayarak kapattım televizyonu. öyle kötü haberler veriyorlardı ki tüm gece ağladığım oluyordu. O yüzden çok tepkiliyim ve izlemiyorum. iki ay önce iki program takib ediyordum şimdi onları da bıraktım... Allah gençliğin yardımcısı olsun...

sadsad

Well-known member
bence harika bi dizi.Türkiye deki bazı gerçekleri de yansıttını düşünüorum.tv de bunca iğrenç zıt görüşlü dizi varken böyle güzel bi yapıma destek verilmesi gerektiğini düşünüorum.Merih abi şaşırttın beni??izleyin herkese tavsiyemdir:)