Sitemize Media Player, Google vs Videoları Eklemek

Merih

Well-known member
Selamun aleyküm kardeşler ;
Forumumuza Media player üzerinden ses veya görüntü dosyası eklemek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Görüntü eklemek içi ;

adim1.jpg

Adım 1 - Media Player iconuna tıklıyoruz.

adim2.jpg

Adım 2 - Konuyla ilgili bir tag ekliyoruz. Örneğin : Merih yada benim yukarıda yazdığım tarzda konuyla ilgili bir anahtar kelime

adim3.jpg

Adım 3 - Ardından kodumuz bu şekilde geliyor. ve Eklemek istediğiniz videonun urlsini alıyosunuz...

adim4.jpg

Adım 4 - Yukarıda Gösterdiğim şekilde ] [ bu iki işaretin arasına video linkini yapıştırıyosunuz

Ve Sonuç...

sonuc.jpg

Gogle Video

http://video.google.com googleda bulunan videoları eklemek için
googlev.gif
butonuna bir kere tıklıyoruz ve tagın içine videomuzun adresindeki = den sonraki tire işareti yani cizgi - işareti varsa o dahil olmak üzere sonraki rakamasal karakteri ekliyoruz. Eğer rakamsal karakterlerden sonra baska harf ve karakterler varsa onları almıyoruz...

Örnek :

Video Adresi :
http://video.google.com/videoplay?docid=-6709770238088431186&ei=39y1SKScFIOOiwKkpcn5DA&q=yeni%C3%A7a%C4%9F+ezeli+nur

Video Butonumuzun arasına koyacağımız kısım : -6709770238088431186

Eklenecek Kod : [ GOOGLEVID]-6709770238088431186[/googlevid]

Örnek1:

Video Adresi : http://video.google.com/videoplay?docid=-6709770238088431186

Video Butonumuzun arasına koyacağımız kısım : -6709770238088431186

Eklenecek Kod : [ GOOGLEVID]-6709770238088431186[/googlevid]

Sonuç : [googlevid]-6709770238088431186[/googlevid]

Sonuç:
257860
Arkadaşlar ses olayını anlatmama gerek yok sanırım onuda bu gösterdiğim mantık üzerinden yeni konu aç kısmındaki yukarıda bulunan
stream.gif
iconuna tıklayarak yukarıda anlattığım şekilde yapabilirsiniz.

Selam ve Dua ile...

Gül-i İkra

Well-known member
Cevap: Foruma Media Player üzerinden Ses ve Görüntü ekleme

Ben bir tane ezgiyi görüntülü eklemek istiyorum . Fakat reklam söz konusu oluyor her video da. buna izin verilmiyor değilmi..
hevesimde kursağımda kalıyor mu abi
):

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

siz ekleyiniz biz gereken düzenlemeyi yaparız..

Gül-i İkra

Well-known member

abi benim bilgisayarımda var. ben mesela(masaüstünden ) nasıl yükleme yapabileceğim..

Allah razı olsun çok hoşuma gitti.ne kadar becerikliymişim meğer :)
bu soruma cevap verirseniz daha başınızı ağrıtmam :)

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Bilgisayarımdaki videoları gösterme

abi benim bilgisayarımda var. ben mesela(masaüstünden ) nasıl yükleme yapabileceğim..

Allah razı olsun çok hoşuma gitti.ne kadar becerikliymişim meğer :)
bu soruma cevap verirseniz daha başınızı ağrıtmam :)

Bunun için öncelikle herhangi bir video sitesine üye olmalısınız :

Örnek : www.medyanur.com adresine giriyor hemen üstte video gönder yazısı mevcut ona tıklıyabilir veya bu adrese tıklıyabilirsiniz : http://medyanur.com/videogonder.php açılan sayfadaki üyelik formunu eksiksiz doldurup uye olmalısınız..

Adım 2 : Üye oldukdan sonra ; üye girişi yapdıkdan Video gönder linkini tıklıyoruz : Açılan sayfadaki yönergeleri izliyerek formu dolduruyoruz.
Resim ve Video secenklerinde ise bilgisayarımızdan uygun formatta resim ve video secip siteye yuklüyoruz.Video yu siz yukliyecekseniz buraya kadar olan parametreleri doldurduysanız devamına gerek yok kaydet diyerek kaydediyoruz ve videomuzun siteye yüklenmesini bekliyoruz...

Adım 3: Video yklendikden sonra video adresini kopyalayıp istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz..

Gül-i İkra

Well-known member

Abi hakkını helal et nolur... Seni çok yordum. Çok güzel anlatmışsın. Rabbim razı olsun..
Yarın ilk işim üye olmak ve denemek .. şimdi uzun bir tutanak yazdığım için sakin bir akla sahip değilim.. İnşaallah yapabilirim.. Bu arada bölüm açtığın için teşekkür ederim abi. Allah razı olsun :)
yapamazsam yine kapındayım :)

Gül-i İkra

Well-known member
Cevap: Sitemize Media Player, İzlesene, Google vs Videoları Eklemek

medyanur a üye oldum tüm adımları uyguladım video gönder dedikten sonra yönergeleri izledim lakin kaydet tuşuna bastıktan sonra yaklaşık yarım saat oldu bekletiyor. halende bekliyorum. bu normal mi?
sizlerden de özür diliyorum!

mihrimah

Well-known member

medyanur a üye oldum tüm adımları uyguladım video gönder dedikten sonra yönergeleri izledim lakin kaydet tuşuna bastıktan sonra yaklaşık yarım saat oldu bekletiyor. halende bekliyorum. bu normal mi?
sizlerden de özür diliyorum!

Bence kardeş beklemeyin siz..Zannedersem yardımcı olacak kimse yok şu anda. En kısa zaman da sorunuza cevap gelecektir inş. selam ve dua ile...

Gül-i İkra

Well-known member

Tarih: 29/08/2008
Dosya uzantısı : mp3
Dosya Türü : MP3
Video kopyalama işlemi gerçekleştirildi...

Kayıt işlemi yapıldı. Onaylama işleminden sonra videonuz aktif olacaktır...
???

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

Tarih: 29/08/2008
Dosya uzantısı : mp3
Dosya Türü : MP3
Video kopyalama işlemi gerçekleştirildi...

Kayıt işlemi yapıldı. Onaylama işleminden sonra videonuz aktif olacaktır...
???

Tamam işde başarmışsınız :) Lakin bide oranın site yöneticisinin onaylaması gerekiyor genelde iki üc gün sürer ...

Http://video.google.com a yüklerseniz hemen yayınlanır.. oda aynı sekilde ancak ingiizce..

hamzali

Active member
değerli yönetici ben bir video yükledim.Ön izlemede çalıştı fakat kayıt yaptıktan sonra çalmadı düzeltmek isterken istemiyerek ikinci kez kayıt yaptım.bir yardımcı olursanız memnun olurum.konu başlığı "kürtçe mevlit" şimdi den yapacağınız yardımlarınızdan dolayı Allah razı olsun.Selam ve dua ile

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
değerli yönetici ben bir video yükledim.Ön izlemede çalıştı fakat kayıt yaptıktan sonra çalmadı düzeltmek isterken istemiyerek ikinci kez kayıt yaptım.bir yardımcı olursanız memnun olurum.konu başlığı "kürtçe mevlit" şimdi den yapacağınız yardımlarınızdan dolayı Allah razı olsun.Selam ve dua ile

Youtube linklerini olduğu gibi mesaja yazarsanız otomatik video ya dönüşür. erişebilelerde izliyebilir. Bununla o konuyu düzlettim hamza kardeş..