Türkçe Sevdalıları.. :)

huve

Well-known member
Dil bilgisi kurallarının, edebiyatla çok ilgisi olmadığının farkındayım ama en uygun yer burası sanırım.. :)
Evet herkes karınca kararınca bildiklerini yazsın mı arkadaşlar?
Bakalım neleri bildiğimiz halde uygula(ya)mıyoruz..
Bence herkes alttaki arkadaşın ( ya da üstteki işte hep bunu karıştırıyorum :)) yazdığı cümle ya da cümleleri tahlil edip, kendince yanlış gördüğü şeyleri açığa çıkartsın.. Yorum yapalım cümleten..
Evet beni eleştirmekle başlayabilirsiniz.. :)
Eski başlığını kullanıyorum affınıza sığınarak.. Hocaefendiden mülhem..

ebrar172

Well-known member
Güzel konu olmuş.Fakat şu anda dikkat ettiğim yazım kurallarına ,normalde dikkat etmiyorum.Nedeni hızlı yazdığım için nokta koyduktan sonra büyük harfe geçip tekrar küçüğe geçmek zor geliyor.Çok fazla, üç nokta kullanıyorum. Yazım kuralı olarak yanlış fakat çok seviyorum üç nokta kullanmayı.Daha birsürü şey.Ben kendimi eleştirmekle başladım devamı gelsin...

Bu yazıyı ;yazım kurallarına riayet ederek yazmaya çalıştım.Konunun içeriği gereği.

NOT: Diger mesajlar için teminat veremem.:005:

huve

Well-known member
Güzel konu olmuş.Fakat şu anda dikkat ettiğim yazım kurallarına ,normalde dikkat etmiyorum.Nedeni hızlı yazdığım için nokta koyduktan sonra büyük harfe geçip tekrar küçüğe geçmek zor geliyor.Çok fazla, üç nokta kullanıyorum. Yazım kuralı olarak yanlış fakat çok seviyorum üç nokta kullanmayı.Daha birsürü şey.Ben kendimi eleştirmekle başladım devamı gelsin...

Bu yazıyı ;yazım kurallarına riayet ederek yazmaya çalıştım.Konunun içeriği gereği.

NOT: Diger mesajlar için teminat veremem.:005:

Allah razı olsun ebrar ablam.. :)
İşte benim de kusurum bu iki nokta.. :)
Senin yazıya değinelim mi biraz? :)
Noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakılmalı diye biliyorum..
"birsürü"ye takıldım yalnız.. ayrı mı yazılmalıydı bilmiyorum..
Sen emin misin abla, birleşik mi olmalı?
Aslında şöyle düşününce doğru yazdın; "birçok" ve "birsürü" aynı manada.. "birçok" birleşik yazılıyor.. O halde doğru gibi..

huve

Well-known member
Bu üç nokta durumuna bizim Prof. çok kızardı..
Çok dalga geçerdi.. :)

"yazilani daha derin dusunmeyemi davet ediyor yoksa uc nokta... ne dersiniz?"

Gülşerbeti bu başlıkta soru ekini kelimeden ayrı yazıyoruz kardeşim.. :)