Risale-i Nur Derslerinde Rahmet-i İlahiyi Azami Ölçüde Celbetmek için !

mucasoz

New member
Risale-i Nur Derslerinde Rahmet-i İlahiyi Azami Ölçüde Celbetmek için Dikkat Edilmesi Gereken Husus
Okurken, belki izah edilmesini isteyen kardeşlerimiz olacaktır. Fakat, bu hususta arz edeyim ki, Üstâdımız Bediüzzaman, bir Nur Talebesine Risâle-i Nur'dan bâzan okuyuvermek lütfunu bahşederken, izah etmiyor, diyor ki: "Risâle-i Nur, imânî meseleleri lüzûmu derecesinde izah etmiş. Risâle-i Nur'un hocası Risâle-i Nur'dur. Risâle-i Nur, başkalarından ders almaya ihtiyaç bırakmıyor. Herkes istidâdı nisbetinde kendi kendine istifâde eder. Aklınız herbir meseleyi tam anlamasa da, ruh, kalb ve vicdânınız hissesini alır. Ne kadar istifâde etseniz, büyük bir kazançtır."

Okunan Türkçe veya Arapça bir risâlenin izahı, başka bir risâlede varsa, onu getirip okuyor. Risâle-i Nur'daki gayet ince nükteleri derk eden basîretli âlimler de der ki: Bir âlimin yüksek bir ilmi olabilir, fakat Risâle-i Nur'u cemaate okurken tafsilâta girişip eski malûmâtlarıyla açıklarsa, bu izahâtı, Risâle-i Nur'un beyân ettiği asrımızın fehmine uygun ve ihtiyacına tam cevap veren hakikatlerin anlaşılmasında ve tesirâtında ve Risâle-i Nur'un mahiyetinin derkinde bir perde olabilir. Bunun için, bâzı lûgatların mânâlarını söyleyerek aynen okumak daha müessir ve daha efdaldir.

örnek 1.jpgörnek 2.jpgörnek 3.jpg
KARDEŞLER ATAÇTAKİ RESİMLERİN dizayn edilmemiş ancak pixeli baskı için yeterli olan HALDE YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTE OLANLARI BİLGİSAYARIMDA MEVCUTTUR. ÖRNEKTE OLDUĞU GİBİ DİZAYN EDEBİLECEK BİR KARDEŞE İHTİYAÇ DUYMAKTAYIM. TÂ Kİ BU RESİM LERİ 100x70 ÖLÇÜLERİNDE TUVALE ÇIKARTTIRIP GÜZELCE ÇERÇEVELETİP DERSHANELERİMİZE UMUMİ DERS SALONLARINA ASABİLELİM. BU KONUDA İTTİFAK EDEBİLECEĞİM BİR KARDEŞ BENİM İLE MAİL VEYA SKYPE YOLU İLE ALLAH RIZASI İÇİN İRTİBATA GEÇEBİLİR Mİ. ALLAH EBEDEN UMUMUMUZDAN RAZI OLSUN. ESSELAMUNALEYKÜM VE RAHMETULLAH ..

Son düzenleme:

mucasoz

New member
Kardeşler resimlerin orjinellerini umumen paylaşacağım herkez istifade edebilecek inşallah sadece photosop ile ornekteki edit yapabilecek bir kardeşe ihtiyaç duymaktayım. Sevgiler..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Kıymetli hizmet gönüllüsü kardeşim;

Photoshopda gerekli küçültme büyütmeleri yaparım lakin bahsetmiş olduğunuz boyutlar cm mi yoksa pixsel mi ?

Bunun yerine bir site vardı adını hatırlıyamıyorum 2 boyutlu resimleri tablo halinde satıyordu fiyatlar 20 liradan başlıyordu. Sizin maliyetinizden daha ucuza geleceğini tahmin ediyorum Googleda arayabilirsiniz.

mucasoz

New member
Esselamualeyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu Ebeden Dâimen, Allah Razı Olsun Muhterem ve Meseleye Kayıtlı Bahtiyar Kardeşim;

Evvelen: Resimlerin orjinallerini size göndermem gerekecek ancak resimlerin orjinallerinde örnek ekteki resimlerdeki tasarım mevcut olmamakla beraber pixelleri baskı için yeterli. Resimlerin orjinallerini, yani pixelleri ve boyutları baskı için yeterli olan resimleri size gönderebilirim.

Sâniyen: Photoshop tan iyi anlayan bir kardeş tarafından, örnek resimlerdeki tasarımın harfiyyenaynısı, orjinal resimlerin üzerine yapılmalı, bana geri gönderilmeli ve umumun istifadesine sunulmalı İnşallah.

Son düzenleme:

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Esselamualeyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu Ebeden Dâimen, Allah Razı Olsun Muhterem ve Meseleye Kayıtlı Bahtiyar Kardeşim;

Evvelen: Resimlerin orjinallerini size göndermem gerekecek ancak resimlerin orjinallerinde örnek ekteki resimlerdeki tasarım mevcut olmamakla beraber pixelleri baskı için yeterli. Resimlerin orjinallerini, yani pixelleri ve boyutları baskı için yeterli olan resimleri size gönderebilirim.

Sâniyen: Photoshop tan iyi anlayan bir kardeş tarafından, örnek resimlerdeki tasarımın harfiyyenaynısı, orjinal resimlerin üzerine yapılmalı, bana geri gönderilmeli ve umumun istifadesine sunulmalı İnşallah.

Kıymetli Kardeşim;

İlk mesajınızda o resimlerin ebatlarını küçültmek istediğinizi bildirdiniz, şimdiki mesajınızda ise çok daha farklı birşey istiyorsunuz.

İkinci mesajınızı anlayamamakla birlikte. Örnek resimdeki tasarım harfiyen yapılacaksa örnek resmi kullanmanız daha mantıklı değil mi? Yada örnek resimden neyin alınmasını istiyorsunuz: tasarımı mı yoksa vecizeyi mi?

mucasoz

New member
Kahraman Kardeşim,
1. cümlede yanlış anlaşılmaya sebebiyet veren cümleyi düzelttim. şimdi isteğim anlaşılır oldu ümidindeyim. cevabınızı bekliyorum. Selamun Aleyküm.
Örnek resimin pixeli düşük baskı için yeterli değil.
Kıymetli Kardeşim;

İlk mesajınızda o resimlerin ebatlarını küçültmek istediğinizi bildirdiniz, şimdiki mesajınızda ise çok daha farklı birşey istiyorsunuz.

İkinci mesajınızı anlayamamakla birlikte. Örnek resimdeki tasarım harfiyen yapılacaksa örnek resmi kullanmanız daha mantıklı değil mi? Yada örnek resimden neyin alınmasını istiyorsunuz: tasarımı mı yoksa vecizeyi mi?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Kıymetli mucazoz;

Siz isteklerinizi adım adım yeniden yazınız. Gerekli dökümanlarıda ekleyiniz. Benim yapabileceğim birşeyse yapar eklerim. Yok yapamazsamda yapabilecek biri yapar ekler..

mucasoz

New member
Muhterem dosyaların orjinallerinin boyutu büyük eklenmiyor. Selamun aleyküm ve Rahmetullai ve Berekatuhu. Ebedeb Daimâ.