Türkleri yakma zamanı

ensar-i

Member
Almanya'da Neonaziler Türk kökenli bir milletvekiline "Türkleri toplama kamplarında yakma ve küllerini bacadan savurma zamanı geldi" mesajı yolladı.
27 Ocak 2008 Pazar 11:29

Türk kökenli milletvekiline tehdit

Berlin Eyalet Parlamentosu Yeşiller Milletvekili Özcan Mutlu, partisinin 500'ün üzerindeki mektubu savcılığa teslim ettiğini söyledi.

Özcan Mutlu, "Geçtiğimiz hafta Almanya'nın birinci kanalı ARD'de Hessen Eyalet Başbakanı Roland Koch'la birlikte seçimle ilgili, özellikle de gençlerin arasındaki yaygın şiddet eylemleriyle ilgili bir programa katıldım. Program çok sayıda insan tarafından izlenmiş. Yapımcılar 4 milyon insanın izlediğini söyledi.

Ben bu programda sayın Koch'a, yaptığı propaganda ile toplumu böldüğünü ve yabancı düşmanlığını körüklediğini ve özellikle burada doğmuş ve büyümüş olan gençlere saldırganca hitap ederek onları yabancılaştırdığını söyledim. 40 yıl boyunca birisine yabancısınız derseniz o kişi sonunda kendini yabancı hisseder.

Bu politikaların verimli olmadığını, toplumsal uyuma teşvik etmediğini tam tersine uyumsuzluğa yol açtığını savundum. Kendisine göçmenleri ve gençleri günah keçisi olarak gösterip seçim malzemesi yapmamasını söyledim. Ardından üç gün içinde internetteki misafir defterime 300 mesaj bırakıldı. 500 kadar da nefret ve kin içeren e-posta aldım. Misafir defterimdeki notlarda da bu tarz ifadeler vardı. Irkçılardan gelen mesajlar vardı. Ben programda Almanya'dan 'Almanya bizim de vatanımız' diye söz etmiştim" dedi.

Televizyondaki, "Almanya Türklerin de vatanı" açıklamasının tepki topladığını da ifade eden Mutlu, "Almanya'yı terk edin" şeklinde tehditler aldığını da sözlerine ekledi.

Mutlu, " 'Ne zamandan beridir Almanya pis Türklerin vatanı diye soruluyor. Buraları terk edin, siz teröristsiniz, Müslümanların hepsi teröristtir. Ne işiniz var burada çekin gidin Anadolu'ya. Gidin orada çobanlık yapın. Burada Alman sosyal kasalarını boşaltıyorsunuz pis Türkler' yazan mesajlar geldi. Geçtiğimiz günlerde öyle bir mesaj geldi ki tüylerim diken diken oldu. Irkçı bir şahıs 'Ausschwitz ve Buchenwald Nazi toplama kamplarının tekrar işe başlamaları gerekiyor' şeklinde bir mesaj göndermiş" ifadelerini kullandı..

Tehditlerin akıl almaz boyutlara ulaştığına dikkat çeken Mutlu, bu tehditler arasına 'Türkleri yakma zamanı geldi' sözlerinin de yer aldığını. belirtti.

Mutlu, " 'Bacalardan Türklerin külleri çevreye savrulmalı' 'Bu kez Türkleri orada yakmanın sırası geldi' şeklinde mesajlar geliyor. Biz bugün 25 Ocak Nazi Toplama Kamplardan kurtuluşu anıyoruz. Almanya'da her sene anılır. Federal Meclis'te bugün anılıyor. 62 yıl önce altı milyon insanın hayatına mal olan Ausschwitz, Buchenwald ve diğer Nazi Toplama Kamplarından kurtuluşu anıyoruz. Ve böyle mesajlar geliyor.Bu bardağı taşıran son damla oldu. Gelen nefret ve kin dolu mesajları grup başkanıma verdim. Bütün mesajları savcılığa bildirdik ve parti grubu olarak suç duyurusunda bulunduk. Çünkü gelen mesajların çoğu gizli değil. İsmi cismi belli olan şahıslar. Kendi özel mail adresleriyle bu kin ve nefret dolu mesajlarını gönderiyorlar. Bu da şunu gösteriyor, bir yerden cesaret alıyorlar ve korkmuyorlar. Çünkü yazılanlar Alman Ceza Hukuku'na göre bir suç. Bu suç olduğu için de tabii ki bir cezası var" diye konuştu.

Türk kökenli milletvekili Mutlu, "İşte bu yapılanlar Koch ve Koch'un yandaşlarının bir politikası. Sayın Koch yaptığı seçim propagandasında ucuz hesaplarla kendi seçimini garantiye almak için Türkleri, göçmenleri ve Müslümanları hedef göstererek Nazi hayaletlerinin tekrar hortlamasına yol açıyor. Bu çok tehlikeli bir gidiş. Buna dur demek biz demokratların görevi. Bütün toplum buna dur demeli. Temennim seçim günü sayın Koch'a gerekli cevabın verilmesi ve kendisinin sandığa gömülmesi. Böylece bu tür yabancı düşmanlığı ve Türk düşmanlığı içeren propagandalarla bir daha seçim yapılmaz" dedi.