KUTSAL MEZAR bulundu!

Merih

Well-known member
Hazreti Muhammed'in annesi Hazreti Amine'nin mezarı bulundu. İşte o kutsal mezar.
Hazreti Muhammed'in annesi Amine Hanım'ın kabrinin son halinin resimleri Hulûsi Efendi Vakfı'ndan izin alarak yayınlandı.

Hazreti Amine miladi 577 tarihindeMedine’deki Neccaroğulları'ndan olan kardeşini ziyaretten dönerken Ebva köyünde vefat etmişti.

Hz. Âmine’nin kabri eskiden köy iken şimdi vadi halini alan Ebva Vadisi'nde bulunan bir tepede.

Osmanlı devrinde kabir, bir türbe içine alınmış, iki ucuna mezar taşları dikilmişti ancak burası daha sonra Suudi Hükümeti tarafından yıktırılmış, ziyaretler de yasaklanmıştı.

Malatya’nın Darende İlçesinden giden bir grup hacı Hz. Amine'nin kabrinin bulunduğu yere çok zor şartlarda giderek kaybolan mezarını taşlarla belirgin hale getirdi.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

GuLSerbeti

Well-known member
Barekallah, ama Mezarin konumundan nasil emin olunmus ki ?

Hem bu Suudilere noluyor..anlamak cok zor.. Sahabe Kabirleride dumduz edilmis hep. taslar darmadaginik, gormustum.. insan uzuluyor..
Saygisizlik bize gore, hurmetsizlik, vefasizlik..onlara sorarsan gerekli, cunku Bid'a... DOgrusu nedir bilmiyorum, bu kabir olaylarinin..

Bizde Asiri tefrit onlarda ifrat mi var... Halbuki islam itidal olmayi ogutler... :( Kendi dinimizle celiskili yasiyoruz...
islam ulkelerindeki durum en guzel ornek, hepsi islami hakkiyla yasamamanin getirdigi problemleri yasiyor...

--------------------------- ??? ??? ??? ------------------------------
bu konuyla alakali bir sorum var abiler;
Vahabiler, Peygamberimiz icin O bir olu herhangi bir insan gibi o da insan.. ondan meded ummak, birsey istemek sirktir diyor.. cevremde bu var..
sirk olma konusu direk Ondan (s.a.v)'den istenirse tabii dogru.......Buraya sormam dogru oldumu bilmiyorum abiler bu konuda beni aydinlatirmisiniz...
Efendimiz icin biz, Sehidler bile olmezken Sana nasil olu deriz Ya Rasulullah diyor, Ruhaniyetini davet ediyoruz bu nasil oluyor..
Ya RasulAllah (s.a.v) diye O yuce Peygamber'e hitab ediyor, Onu hissetmeye calisiyoruz.. Sufizm nedir, bu dusunceyle alakasi varmi ?

inanin ogrenmek icin soruyorum belki sacma, yada cocukca oldu, fazlaca cahilim , gormedigim yanlis varsa lutfen uyarin...
ve Ustad nasil acikliyor bu konuyu... Sizi ugrastiricam ama, aciklama istiyorum.. Allah razi olsun..

belki varsa, ilahiyatcilarimizda yardimci olur ?