BAĞIŞLANMA DİLEĞİ

medine gülü

Well-known member
EY ŞEFKATİ VE MERHAMETİ SINIRSIZ OLAN RABBİM
BÜTÜN KALBİM, RUHUM VE SAMİMİYETİMLE ELLERİMİ SANA KALDIRIP YALVARIYORUM. BUGÜNE KADAR SANA DÖNMEK,SENİN SEVMEDİĞİN ŞEYKERİ YAPMAMAK VE BÜTÜN RUHUMLA SANA BAĞLANMAK KONUSUNDA VERDİĞİM SÖZLERİ BOZDUM. HEP NEFSİMİN VE ŞEYTANIN ÇİRKİN TUZAKLARINA KAPILIP, VİCDANIM FERYAT ETTİĞİ HALDE, SENİN HUZURUNDA SANA İSYAN ANLAMINA GELECEK KÖTÜLÜKLERİ
İŞLEME CÜ`RETKARLIĞINDA BULUNDUM.
BEN ŞU ANDA SENİN KUDRETİNİN TECELLİSİYLE BU SÖZLERİ SÖYLERKEN , TEKRAR, UTANÇLA KARARMIŞ ALNIMLA HUZURUNDA
BOYNUMU EĞİYORUM. BİR DAHA SENİN ENGİN MERHAMETİNE SIĞINARAK AZABINDAN KORKUP RAHMETİN İÇİN YALVARIYORUM.
ŞÜPHESİZ SENİN KULLARINA OLAN ŞEFKAT VE MERHAMETİN, BÜTÜN ANNELERİN RUHLARINA BAĞIŞLADIĞIN EVLAT ŞEFKATİYLE
KARŞILAŞTIRILAMAYACAK KADAR BÜYÜK VE SINIRSIZDIR. TEKRAR, RAHMETİNİ ÜMİT EDEREK , BULANIK GÖZLERİMİ GÖĞSÜME İNDİRİP
BAĞIŞLANMAMI DİLİYORUM. SENDEN BAŞKA EL AÇACAĞIM, SONUÇTA SENDEN BAŞKA KAPISINA SIĞINACAĞIM, SENDEN BAŞKA KALBİMİN VE RUHUMUN SINIRSIZ ARZULARINI TATMİN EDCEK KİMSE YOK
ALLAH`IM
EVRENİ ONUN NURUNDAN YARATTIĞIN, BİZİM SENİ TANIMAMIZI BORÇLU OLDUĞUMUZ SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN(ASM) SANA OLAN
SEVGİSİ HÜRMETİNE;SENİN KADİR,RAHİM VE VEDÜD İSİMLERİNİN HÜRMETİNE YAKARIŞLARIMI KATINDA KABUL EYLE
LÜTFEN SENİ BANA SEVDİR VE SANA OLAN SEVGİMİ BANA BAĞIŞLA ALLAH`IM(AMİN AMİN AMİN)

kürþat1

Yeni Üye
YA RABBİ ben günahkar kulun bir şekilde yaptıklarından pişman... HUZURUNDA HUZUR bulmayı ümit edebilir miyim kirli ruhumla...? Affet Ya RAB affet ... bu duayla gönülden tüm ruhumla sana teslim olma çabama yardımcı ol YA RAB... ALLAH, zerre kadar bu çabamda yanında olanların mekanını CENNET EYLESİN... ALLAH razı olsun...

GuLSerbeti

Well-known member
Dualariniza binlerle Aminnnnn...efsan abi

Kursat abi sizde hosgelmissiniz, hayirli olsun uyeliginiz insaAllah...
dualariniza aminnnnnnn,Allah kabul etsin ins.
Allah'a emanet olun.

GuLSerbeti

Well-known member
efşan ' Alıntı:
_________________________________________________ SAĞOLUNDA EFŞAN ABİ DE NE DEMEK KARIŞIKLIK OLDU SANIRIM
:) yok abi, karisiklik oldugu yok.. burada herkes abi... 8) :p
bende ilk yadirgadim, yani kural oldugundan degil ama sessiz sozlesme gibi bisey, saygidan dolayi olucak.. ( ay cok guldum, sagolasin.. :D )
helal et istersen abla derim.. :angel:

GuLSerbeti

Well-known member
efşan ' Alıntı:
çok güldüğünüz belli oluyor benim böyle bir şeyden haberim yoktu. maaşallah Sizde çok gzl uyardınız haırlatırım birgün size neyse yinede sağolun ABİ......................?
ozur dilerim, yanlis anlasildi herhalde.. abi degilim, kardesler birbirlerine takilirlar arada abi diye, kural degil.. kastim alay falan degildi...ozur dilerim. :(

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Ne guzel anlasıyorsunuz sizler böle :O

risale-i nurun düsturlarından bridir kardeşinizi tenkid etmeyiniz diye..

abla kelimesini kullanabilirsiniz hic mühim değil ancak karsınızdakini tanıyorsanız belki ağabey diyebilirsiniz aksisinde cinsiyet belirten kelimeleri kullanmamak kanaatimce daha doğru olur. Hem yeni kullanıcılarımızda garibsememiş olurlar...

Bu arada efşan kardeş sizde aramıza hoş geldiniz zaman ile gülşerbeti kardeşiniz ile daha iyi anlasacağınız kansısındayım ....

GuLSerbeti

Well-known member
efşan ' Alıntı:
bakın özür dilemenize gerek yok önemli değil demiştim gerçekten essah diyom bak:))))
Allah Razi olsun.. kusuruma bakmayin ben de acemi sayilirim hala.. sizede hayirli aksamlar, Allah'a emanet olun..

---------------

uyariniz icin tesekkur ederim, Lemalar abi, dikkat ederim insaAllah..sizde kusura bakmayin..

keyfekafi

New member
duayı yazana teşekkür ederim..allah razı olsun..allah iki dünya saadeti versin..teşekkür ederim buna çok ihtiyacım varmış..hiç bişey tesadüf değildir değilmi.yeni üye oldum ben neler var diye baktım,yazmakta bile zorlanıyorum şimdi duayı okuyunca elimi kolumu bağladı,sarstı...siteyi kurana da ayrıca teşekkür ederim huzur dolu sadece bunu söyliyebilirim,çok güzel insanlara benziyorsunuz,allah hidayetinizi artırsın,benide bağışlasın,bağışlasın..iyi geceler.azıcık dua isteyebilir miyim sizden,lütfen..teşekkür ederim,teşekkür ederim..

illailayh

Active member
keyfekafi ' Alıntı:
duayı yazana teşekkür ederim..allah razı olsun..allah iki dünya saadeti versin..teşekkür ederim buna çok ihtiyacım varmış..hiç bişey tesadüf değildir değilmi.yeni üye oldum ben neler var diye baktım,yazmakta bile zorlanıyorum şimdi duayı okuyunca elimi kolumu bağladı,sarstı...siteyi kurana da ayrıca teşekkür ederim huzur dolu sadece bunu söyliyebilirim,çok güzel insanlara benziyorsunuz,allah hidayetinizi artırsın,benide bağışlasın,bağışlasın..iyi geceler.azıcık dua isteyebilir miyim sizden,lütfen..teşekkür ederim,teşekkür ederim..

hoşheldiniz istifade etmeniz çok güzel mutluluk verici..

keyfekafi

New member
illailayh ' Alıntı:
hoşheldiniz istifade etmeniz çok güzel mutluluk verici..
teşekkür ederim,umuyorum öyle olur..
ayrıca yunus44 e yazdığım yorumu da merak etmiştiniz diye hatırlıyorum,o yorum yunus44 ün 1. sayfadaki yorumundan çağrışımla yazıldı,okursanız anlarsınız sanıyorum,emirdağ lahikası diye biten yorum,iyi geceler.

hknco

Well-known member
efşan ' Alıntı:
ALLAH SİZDENDE RAZI OLSUN KARDEŞİM
_________________________________________________ SAĞOLUNDA EFŞAN ABİ DE NE DEMEK KARIŞIKLIK OLDU SANIRIM

Bazı şeyler vardır güzel deriz , bazı şeyler de vardır. Çok güzel deriz , Benim kanaati acizemce burada abilik ablalalık olmasın eski usul abi devam etsin. İnanın gerek sohbet zamanlarından gerekse forumda bence ihlasın sarsılmaması için ve abiler ve ablalar arasında bir ciddiyet olması hasebiyle herkes bir birine abi demeli kanaatindeyim. Gördüğüm kadarıyla forum u kuran abiler forumla beraber bayanlar içinde bir bölüm kurdular. Oraya baş vurarak orada zaten bayan olanlar aşikar , çok daha samimi ve güzel kendi içlerinde samimi olabilecekleri sohbetlere girebilirler. Bu haliniz güzel ama neden çok güzel olmasın .

ve üsatdımdanda kısa bir parça yazdım inşallah ... Ablalarım önce tesettür risalesini okurlar. İnşallah burda abla yada abi olmak mühim değilde Risale-i Nur talebesi olmak önemli olduğu kanısındayım. İnsan iki daireden birisinde olabilir . Birincisi fetva dairesi ki haktır. Kimse tenkid edemez ama ikincisi ise takva dairesidir ki sanırım bundan daha güzeli olamaz inşallah takva dairesinde hayatını sürdürmeye çalışan müminlerden oluruz amin .
24.LEMA ÜÇÜNCÜ NÜKTEnin son iki paragrafı

"Hem katiyen biliniz ki, bu hayat-ı dünyeviyede hakikî lezzet İmân dairesindedir ve imandadır. Ve amâl-i salihanın herbirisinde bir mânevî lezzet var. Ve dalâlet ve sefahatte, bu dünyada dahi gayet acı ve çirkin elemler bulunduğunu Risale-i Nur yüzer katî delillerle ispat etmiştir. Adeta imanda bir Cennet çekirdeği ve dalâlette ve sefahatte bir Cehennem çekirdeği bulunduğunu, ben kendim çok tecrübelerle ve hadiselerle aynelyakin görmüşüm ve Risale-i Nur'da bu hakikat tekrar ile yazılmış. En şedit muannid ve muterizlerin eline girip, hem resmî ehl-i vukuflar ve mahkemeler o hakikati cerh edememişler. Şimdi sizin gibi mübarek ve mâsum hemşirelerime ve evlâtlarım hükmünde küçüklerinize, başta Tesettür Risalesi ve Gençlik Rehberi ve Küçük Sözler benim bedelime sizlere ders versin.

Ben işittim ki, benim size camide ders vermekliğimi arzu ediyorsunuz. Fakat benim perişaniyetimle beraber hastalığım ve çok esbab, bu vaziyete müsaade etmiyor. Ben de sizin için yazdığım bu dersimi okuyan ve kabul eden bütün hemşirelerimi, bütün mânevî kazançlarıma ve dualarıma Nur şakirtleri gibi dahil etmeye karar verdim. Eğer siz benim bedelime Risale-i Nur'u kısmen elde edip okusanız veya dinleseniz, o vakit, kaidemiz mûcibince, bütün kardeşleriniz olan Nur şakirtlerinin mânevî kazançlarına ve dualarına da hissedar oluyorsunuz.

Ben şimdi daha ziyade yazacaktım. Fakat çok hasta ve çok zayıf ve çok ihtiyar ve tashihat gibi çok vazifelerim bulunduğundan, şimdilik bu kadarla iktifâ ettim. "

El-Bâkî Hüve'l-Bâkî
Duanıza muhtaç kardeşiniz
Said Nursî​
_________________________________________________burada kısaca yazmaya çalıştım inşallah bu dağınık ve incelikten yoksun sözlerim sizleri incitmesin ben inşallah bir yanlışlık var ise şimdiden üzerime alıyor ve yanlış anlamamanız temennisi ile özür dilerim diyorum ta ki sözlerim yanlış anlaşılmasın sözüm tek bir kişiye değil inşallah genel manadadır.

GuLSerbeti

Well-known member
hknco abi, sozlerinize benim yorum yazmam uygun mu bilmiyorum :-\ , ama bende acizane fikrimi belirteyim istedim..

hitab konusunda, genel bir "abi" vasfini kullanmak cok daha guzel.. daha uygun olur kanaatindeyim.. hemfikirim sizinle yani...
ama Lemalar abinin uyarisi yeni gelen uyelere hitab konusundaydi sanirim.. yani kimi arkadaslar garibsiyebiliyor... istemiyerek boyle bir duruma sebeb oldum zaten.. :-[
uzun sure burada tanis olmak lazim yani "abi"diyebilmek icin...durum onu gosteriyor, yada yoneticiler tarafindan forum kurali olarak ; "burda hitab sekli abidir" diye bildiri yayinlanmasi lazim herhalde.. ???

inşallah takva daires inde hayatını sürdürmeye çalışan müminlerden oluruz amin .
aminnn abi, sagolun, Allah razi olsun...

keyfekafi

New member
abilik ablalıktan ziyade zaten herkesin nicki var ve nicklerle hitap seviyeyi korumaya yeterli diye düşünüyorum.bu bir kardeşlikse ruhlarda hissedilmiş olması daha önemli,buda zaten hissediliyor..

hknco

Well-known member
keyfekafi ' Alıntı:
abilik ablalıktan ziyade zaten herkesin nicki var ve nicklerle hitap seviyeyi korumaya yeterli diye düşünüyorum.bu bir kardeşlikse ruhlarda hissedilmiş olması daha önemli,buda zaten hissediliyor..

hakikaten olabilirse herkes kendi nefsine malik olur. ya karşıdakinin nefsi onu bilebiliyormusun ?

keyfekafi

New member
hknco ' Alıntı:
hakikaten olabilirse herkes kendi nefsine malik olur. ya karşıdakinin nefsi onu bilebiliyormusun ?
söylediğinizle yazdığım şey arasında bi süre bağlantı kuramadım.
farklı bi bakış açısı ama düşününce alışamamakla birlikte hak vermeden edemedim.