Komutan başörtülü diye kürsüden indirdi

istiðna

Active member
Adana'nın Kozan ilçesinde düzenlenen öğretmenler günü programında kompozisyon dalında kazandığı ödülü almak için sahneye çıkan imam hatip öğrencisi okul kıyafetinin üstüne başörtüsü taktığı için Kaymakam ve garnizon komutanının uyarıları ile kürsüden indirildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kozan Belediye Sinemasında program düzenlendi. Programın sonunda 24 Kasım münasebetiyle yapılan yarışmalarda derece alan öğrenciler hediyelerini almak üzere kürsüye davet edildi. İmam Hatip Lisesi 11-C sınıfı örgencilerinden Tevhide Kütük, "Bir Öğretmen Olmalı" isimli eseriyle kompozisyon dalında kazanmış olduğu birincilik ödülünü almak için kürsüye çıktı. Birinciliği kazanmanın sevinciyle ödülünü almak için sahneye gelen Kütük, Kaymakam Aydın Tetikoğlu ve Garnizon Komutanı Hüseyin Çopur'un girişimleriyle okul kıyafeti ile salonda olmasına rağmen ödülünü alamadan sahneden indirildi. Kaymakam ve Garnizon Komutanın "İndirin onu" diyerek tepki göstermesi sonrasında öğrenci Kütük gözyaşları arasında kürsüden ödülünü alamadan indirildi. Gözyaşlarına boğulan Kütük, tepkisini Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat'ın karşına gelerek "Neden hocam" diyerek gösterdi.

Bu esnada salonda duygulu anlar yaşanırken Belediye Başkanı Kazım Özgan ve AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Avcı, öğretmenler ve veliler olayı protesto ederek salondan ayrıldılar. Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Avcı, öğrenciye karşı gösterilen haksız tepkiyi şiddetle kınadığını ve bu tepkisini salonu terk ederek gösterdiğini belirtti.

thewords

Member
yaşasın zalimler için cehennem diyorum.. Bide küfür devam eder zulum dewam etmez diyorum bide tılsımlar mecmuasını hatırlatıyorum ;)

Yeltegiyan

Elfidam
BU KIŞIN DA ELBET BAHARI OLACAK. :( imam_hatiplilerin çilesi dolacak inş.bizi de anlayanlar var ya bu sevindirici.
Rabbim onları ıslah etsin,kalplerine iman ve merhamet versin .( .(.(

huzurum

Member
bunu okuyunca benimde imam hatip öğrencisiyken başıma gelen haksız bir olay aklıma geldi Allah o utandıranları bir gün karşımıza çıkaracak elbet çok yakın da

Huseyni

Müdavim
mağdur öğrenci "kafamdakini çıkarmış olsaydım bile, aynı fikir ve görüşlere sahip olacaktım" dedi . bunu bide o dilim varmıyo sölemeye g.zekalılar anlasa. kendi insanlarımızı bu kadar aşağılamaya devam edersek veya öyle yaptığımızı zannedersek daha çok avrupanın profları gelir bize Hz. Mevlana'yı anlatır.

bu işin anlamadığım bi yönü de neden Hz. Mevlana hakkında dev organizasyonllara kimse karşı çıkmazken aynı inancın gereği olan bi başörtüsünde bu kadar ısrarcı davranılıyor. şahsım adına anlamak mümkün değil. mesele kafaya takılan bi bez parçasıysa ve bunun insanları gerilettiği düşünülüyorsa bence aynı işi şapkada yapabilir, şapkalarıda atsınlar o zaman kafalarından._________________________________________________aynı kız oraya başörtüsüz çıksaydı bile heralde bu kezde ismine takarlardı, ismi yüzünden indirirlerdi.

istiðna

Active member
Merih ' Alıntı:
yakında namaz kılmayıda yasaklarlarsa askeriyede hiç şaşmayın.

TABİ OLABİLİRDE AMA BİZİM BURADA CAMİİSİ OLAN Bİ ASKERİYE VAR,ASKER İMAM,İSLAMIN HER KSEMİNDEN ASKER OLDUGU HALDE GIDIP NAMAZ KILANLAR VAR.
İNŞ O RADDEYE GELMEZ

.
nuruvuslat ' Alıntı:
mağdur öğrenci "kafamdakini çıkarmış olsaydım bile, aynı fikir ve görüşlere sahip olacaktım" dedi . bunu bide o dilim varmıyo sölemeye g.zekalılar anlasa. kendi insanlarımızı bu kadar aşağılamaya devam edersek veya öyle yaptığımızı zannedersek daha çok avrupanın profları gelir bize Hz. Mevlana'yı anlatır.

bu işin anlamadığım bi yönü de neden Hz. Mevlana hakkında dev organizasyonllara kimse karşı çıkmazken aynı inancın gereği olan bi başörtüsünde bu kadar ısrarcı davranılıyor. şahsım adına anlamak mümkün değil. mesele kafaya takılan bi bez parçasıysa ve bunun insanları gerilettiği düşünülüyorsa bence aynı işi şapkada yapabilir, şapkalarıda atsınlar o zaman kafalarından._________________________________________________aynı kız oraya başörtüsüz çıksaydı bile heralde bu kezde ismine takarlardı, ismi yüzünden indirirlerdi.

YA ZATEM SACMA OLAN BU BIR IMAM HATIP ÖGRENSI.OKULUN KIYAFET YONETMELIGI BELLI KEYFI BI DURUM YOKKI ORADA.
ZALIMDEN HAK DAVA EDILMEZ.ONLARIN İNSAFI OLSA ZATEN BOYLE BISEY YAPMAZDILAR.AMA NE DEMİŞLER ALMA MAZLUMUN AHINI CIKAR AHESTE AHESTE...