Efendimiz(sav)in "Hicret Öncesi" Duası

molla_zehra

Well-known member
"Hiçbir şey değilken beni yaratan Allah’a hamd olsun. Allah’ım! Dünyanın zorluklarına, zamanın felaketlerine ve gecelerle gündüzlerin musibetlerine karşı bana yardım et. Allah’ım! Bu yolculuğumda benimle beraber ol. Arkada kalan ailemi kolla. "Rızkımı bereketli kıl, beni kendine itaatkar et. İyi ahlak üzerinde beni güçlü kıl. Beni kendine sevdir, beni insanların eline bırakma. Sen güçsüzlerin Rabbisin. Benim Rabbimsin. Göklerle yeri nurlandırıp, karanlıkları aydınlatan, öncekilerle sonrakilerin, herkesin işini düzene sokan şerefli varlığına sığınıyorum ki öfke ve kızgınlığın üzerime inmesin. Nimetlerinin yok olmasından gazabının ansızın gelmesinden, verdiğin afiyetin kaybolasından sana sığınıyorum. Şikayetim Sanadır. Yapabileceklerimin en hayırlısı bendedir. Beni kötülüklerden alıkoyacak güç ve iyilikleri yapması sağlayacak kuvvet, ancak sendedir."

(Son Peygamber Hz. Muhammed- Muhammed Ebu Zehra)

huzurum

Member
kainatın var oluş sebebi olan efendimiz bile nasıl içten ve samimi dualar etmiş buda dua etmenin çok önemli bir ibadet olduğunu ve dualarımızın hiç bir zaman ağzımızdan eksik etmememizi gösterir sadece kendimize değil mü min kardeşlerimize de edceğimiz dualar çok makbuldür dinimizin güzelliği olan kardeşiliği gösterir ....

selam ve dua ile saolasın özge kardeş