msnyle ilgili bi sorunum var

istiðna

Active member
msn mi acamıyorum.herkesın kı acılıyo bana gelınce windows live messenger acmadı sonra tekrar deneyın dıyor.adrsımı gayet dogry yazıyorum,şifremide ...en son 2 hafta önce açtım şimdi açılmıyor.kapanmış olabilr mi?

istiðna

Active member
eksıklık derken.?evt acmıyor sorun var daha sonra tekar deneyın dıyor.ama benım dısımda herkesınkını acıyor.hata yapmadıgıma emınım.msn de sorun olsa onlarınkını yıne acıyo dıyıcem .

istiðna

Active member
şu anda msn yı acamadık.lutfen daha sonra tekrar deneyın.
sorun uzerınde calısıp gıdermeyi deneyebılmenız icin lutfen sorun gıder dugmesını tıklayın.hata kodu:80072ee7
bunu yazıyo

Sergerdan

Well-known member
Ya bölgesel olarak internet agı çalışmıyor,
ya CAPS CLOCK açık şifreni kabul etmiyor,
veya mail adresini yanlış yazdın bir küçük hark bile olsa ;D

istiðna

Active member
Sergerdan ' Alıntı:
Ya bölgesel olarak internet agı çalışmıyor,
ya CAPS CLOCK açık şifreni kabul etmiyor,
veya mail adresini yanlış yazdın bir küçük hark bile olsa ;D
abi şu nada öyle duygusal bi moddayım ki anlatamam. bu mesajınız beni öyle mutlu ettiki.mekkeden selam almıs gibi oldu.
gidiyorum hakkınızı helal edin. :'(
.ama cok iyi bakıyorum ki bi hata yapmıyorum.CAPS CLOCK basmıyorum.yani 2 hafta önce actıgım adres şimdi acılmıyo.bilmiyorum.

Hersiniyen

Well-known member
başlat->baglan->tüm baglantıları göster deyip acılan pencerede modemi seçip sağ tıklıyoruz ve özellikler diyoruz. Üst sekmelerden ağ iletisimine girip internet iletişim kuralları (TCP-IP) e tıklayıp özellikler diyoruz eger orada dns numarası warsa otomatık sec dıyıp tekrar messenger ı acmayı denıyouruz

ss4bo2.png

BU AÇIKLAMA ALINTIDIR ama benimde başıma gelmişti bu olay birkaç defa denedim aynı hatayı verdi bende sağ alt köşeden sildim tekrardan açtım açılmıştı, sanırım bu hatanın sebebi msn yi kapatmadan pc yi kapatıyor olmandan kaynaklanıyor, araştırdığım kadarıyla çözüm olarak dns ayarlarını düzeltme öneriliyor yani yukarıdaki ayarlar.

Sergerdan

Well-known member
istiğna ' Alıntı:
deniyicem inş olur.Allah razı olsun... :'(
Senin gitme meselene hiç mi hiç hak vermiyorum istigna.Söz vermişsen tamam olsun da söz vermen yanlış bence.Biz şahs-ı maneviyi seviyoruz,kökleri saglam olan risale-i nur ve talebelerini hep hayalen gözümüzün önüne getiriyoruz.Olurki bin tane kötü örnek çıkabilir insanın karşısına,bir şeyi insanlardan ayrı sevmeye çalışırım hep,hep ideal olanı aklıma getiririm,ona zıd durumlar olursa sevgimin azalmasına meydan vermemeye çalışırım.

Neyse sizi özleyecegim zannedersem,ama şualar abim selam getiri zati demi.. :'(

istiðna

Active member
yaptım yaptım

Sergerdan ' Alıntı:
Senin gitme meselene hiç mi hiç hak vermiyorum istigna.Söz vermişsen tamam olsun da söz vermen yanlış bence.Biz şahs-ı maneviyi seviyoruz,kökleri saglam olan risale-i nur ve talebelerini hep hayalen gözümüzün önüne getiriyoruz.Olurki bin tane kötü örnek çıkabilir insanın karşısına,bir şeyi insanlardan ayrı sevmeye çalışırım hep,hep ideal olanı aklıma getiririm,ona zıd durumlar olursa sevgimin azalmasına meydan vermemeye çalışırım.

Neyse sizi özleyecegim zannedersem,ama şualar abim selam getiri zati demi.. :'(
:'( (sözümü tutmak zorundayım.ben burada olamasamda iştira k-i amel-i uhreviye dusturyle,sahsı maneviyle,dualarla hep sizinle birlikte olucam.arkadaşlarım yapamıyacağımı sandılar ,ama ben onlara her ne kadar gönlüm burada kalsada onlara sözümün arkasında,hemde ayakta durabilecegimi gösterdim.siz benim ikinci ailem oldunuz ve öylede kalıcaksınız.herkes bana hakkını helal etsın.arada selamınızla beni şereflendirriseniz çok mutlu olurum....
ALLAHA EMANET OLUN..._________________________________________________

ahmet abi gider ayak cok mutlu ettin .açıldı msn' em.çok tesekkur ederım... .) ;)

istiðna

Active member
Zaman zaman, zamansız kalınır zamanımızda
zaman, zaman kazanmak için harcanır zamansızca
Ne zaman, zaman zamana zaman tanır
Ne, zaman, zamansızca girer zamanımıza
Zaman zaman oturup zamanını beklerim
Bazı zamanlar düşlerim; bazı zamanlara
Hep zaman veririm, gelecek zamanlara;
Zamansızca sandığım zamanlar gelir; zamanında!
anlıyanlar anlamıyanlara anlatısın lutfen....

Sergerdan ' Alıntı:
TEBRİKLER :angel: EN İYİ TALEBEMİ KAYBETTİM YAVF ;D
bu arada anlıyamadım üzülüyomusunuz ,yada üzüntü ters tepti üzüntüden gülüyosunuz?
.gidicegimden bu kadar memnun olacagınızı bilseydim daha önce giderdim...

Sergerdan

Well-known member
birincisi şiir güzeldi,ikincisi tabiki üzülüyorum.Gülmem size degil,üzülen tarafıma.Diyorumki ona gülerek:

Tevekkül ile, belâ yüzünde gül; tâ o da gülsün.

O, güldükçe küçülür; eder tebeddül.

yani kardeşlerin gidiyorum demesi benim için bir musibet,ona karşı tevekkül etmek için gülüyorum.

hasret

Well-known member
Sergerdan ' Alıntı:
birincisi şiir güzeldi,ikincisi tabiki üzülüyorum.Gülmem size degil,üzülen tarafıma.Diyorumki ona gülerek:

Tevekkül ile, belâ yüzünde gül; tâ o da gülsün.

O, güldükçe küçülür; eder tebeddül.

yani kardeşlerin gidiyorum demesi benim için bir musibet,ona karşı tevekkül etmek için gülüyorum.
vayyy cevaba bak.

Hersiniyen

Well-known member
istiğna ' Alıntı:
ahmet abi gider ayak cok mutlu ettin .açıldı msn' em.çok tesekkur ederım... .) ;)

İşe yaradığına sevindim ama bu gidecem muhabbetleri pek yakışık almıyor, sonuçta herkes bu diyardan gidecek :D ama dallandırıp budaklandırmanın bi alemi yok :mad: , buradaki kardeşlerin alemini dağıtmaktan dolayı yükümlüsünüz :mad:

istiðna

Active member
_ahmet_ ' Alıntı:
İşe yaradığına sevindim ama bu gidecem muhabbetleri pek yakışık almıyor, sonuçta herkes bu diyardan gidecek :D ama dallandırıp budaklandırmanın bi alemi yok :mad: , buradaki kardeşlerin alemini dağıtmaktan dolayı yükümlüsünüz :mad:
yani biliyorum hak ama,yani tarihçi abi neysede ;D ben gidiyomben olsun o kadar....
buraya caktırmayın blöf yapıyorum yazmayı çok isterdim.ama...