Eşşeğini Kandıran beni de kandırır...

Tarihci

Marmara Tarih
..

İsmail el-Buha-ri'nin Hz. Peygam berin hadisl erini toplam aya kendin i vakfet tiği, yeni bir hadis duymak ve almak için dere tepe dolaştığı, günlerce, haftal arca yol katett iği sıralardaydı. Kendis ine birçok sahabi ile görüştüğü biline n birind en söz edildi . Çok zaman yaptığı gibi uzun bir yol katede rek bahsed ilen adamı buldu. Fakat adamı bulduğu sırada , eşşeğini boş torba ile aldata rak istediği yere götürmeye çalıştığına şahit oldu. Bu halde hiçbirşey sormad an geri döndü. Niçin boş döndüğünü, birkaç hadis not etmediğini soranl ara şöyle cevap verdi:

- Ben eşşeğini aldata rak götürmeye çalışan adamın rivaye t edeceği hadise güvenmem...

hadis toplam ada çok sert kurall ar vardır, bu hassas iyetle rden yalnızca biri bu örnektekidir, hadisl eri kaynak kabul etmeye nlere tokat niteliğinde bir vakadır...

..

Tarihci

Marmara Tarih
ecmain olsun. Fezapilotu son günlerdeki bu okumaların beni sevindiriyor.. Forumun derinliklerine inmiş bu yazıları okuman ve gündeme gelmesine vesile olman başkalarının da okumasına sebeb oluyor bu yüzden çok teşekkür ederim.. Allah razı olsun..

FaKiR

Meþveret Bþk.
ecmain olsun. Fezapilotu son günlerdeki bu okumaların beni sevindiriyor.. Forumun derinliklerine inmiş bu yazıları okuman ve gündeme gelmesine vesile olman başkalarının da okumasına sebeb oluyor bu yüzden çok teşekkür ederim.. Allah razı olsun..
rica ederim hocam,:)
ecmain olsun, eskileri karistrmayi seviyorum biraz:)

Tarihci

Marmara Tarih
Allah sizlerden ve diğer okuyan kardeşlerimden de razı olsun.. bilhassa sabit konuları da okumanızı istirham ederim..