Neyi Etkıledi Sizi?

Sergerdan

Well-known member
Üstad hazretlerini ben şöyle bildim:

Meseleleri açık,ilmi ve asr-ı saadetin ruhuyla, Kurani bir üslubla anlatması,sanki okurken nurları eski zamanlardaki büyük zatların mescidinde,sohbetinde oturuyormuşun gibi his bırakması

Sadece dava degil,dava içinde bürhan olarak üstadın şecaati,cesareti,gerçekten ehl-i imanın düşmanlarından imandan gelen bir kuvvetle korkmaması

Nurlara ve talebelerine olan düşkünlügü ve rıza-yı ilahi için bunu yaşatmak istemesi

Şeyh olmadıgı halde,ehl-i tarik zatlar gibi zühd ve takva içerisinde olması

ve daha çok şey..

hasret

Well-known member
Sungurlu ' Alıntı:
Bediüz zaman olması :)

daha güzel bir cevap olamazdı...
Bende sunu ekliyeyim ben risale ile tanışmadan önce zamanımızda bir cok allamelerin lüks icerisinde yaşaması bana ters geliyordu.Bi türlü anlıyamıyor, hep tenkit nazarıyla yaklaşıyordum.Neyse üstad da takılacağım, tenkit edeceğim bu nokta olmadığı icin belki de bu yolu sectim ;D

huzurum

Member
ben hayatını anlatan NUR DEDE yiokudum doymadım hemen başka hayatının anlatıldığı Halit Ertuğrul un yazdığı Said Nursi nin destanlanmış hizmeti adlı kitabı da gerk hayretler içerisinde gerek gözyaşları içersinde gereksede öfkeyle özlemle okudum .Ne diim hayatı nın doğduğu yerden vefat ettiği yere kadar olan her anı etkiledi

SaYa

Well-known member
ilk duyduğumda çok etkilenmiştim isimden ...zamanın harikası bu öle birine verilecek bir isim değildi. daha sonra zaten tanıdıkça bu ismin bile az geldiğini düşündüm............. Bediüz zaman daha ne olsun ki :

GuLSerbeti

Well-known member
basta Davasi, sonra uslubu ve anlatimi,
Kur'an okurken hissedilen ve kalbe inen o akiciligin ve sicakligin, Sozlerinde de hissedilmesi, guncel meseleleri en kapsamli bicimde direk idraklere sunmasi...
Zekasi, Konusurken "Nefsime" diyerek baslamasi.. tevazusu..

(daha iyi tanisam, belki daha guzel birseyler yazabilirdim, henuz o kadar iyi tanimiyorum diyebilirim...
ama emin olarak bildigim birseyde sudur ki;
Ustad hayatiyla, yasayisiyla Asri Saadetten bir ornektir... onu iyi anlamak ve hakkiyla tanimak gerek, Allah nasib eder insaAllah...amin)

istiðna

Active member
benim risale-i nurlarda hosuma giden yapmak zorundasın demiyo.ey nefsim,nefsimle beraber hikayeyi dinlemek isteyen varsa dinlesin,namazı kılmak farzdır,kılarsan burak olur,şoyle olur,kılmazssan soyle olur,sen bılırsın.ıkı yoldan bırını sec...
yıllarca yapmazsan yanarsın,Allah senı atese atar dedıklerı için Risale-i nur cok farklıydı.bu yuzden okumalarda cok faklı oluyo :)

Sungurlu

Member
istiğna ' Alıntı:
benim risale-i nurlarda hosuma giden yapmak zorundasın demiyo.ey nefsim,nefsimle beraber hikayeyi dinlemek isteyen varsa dinlesin,namazı kılmak farzdır,kılarsan burak olur,şoyle olur,kılmazssan soyle olur,sen bılırsın.ıkı yoldan bırını sec...
yıllarca yapmazsan yanarsın,Allah senı atese atar dedıklerı için Risale-i nur cok farklıydı.bu yuzden okumalarda cok faklı oluyo :)
bu da nefsine hoş mu geliyor? :)

molla_zehra

Well-known member
BENİ EN ÇOK HERŞEYE RAĞMEN DAVASINA BAĞLILIĞI,HAKSIZLIK KARŞISINDA NEFSİ DEĞİL KUR'ANİ KARŞI KOYMASI ETKİLEMİŞTİR ÜSTAD'IN ŞAHSİYETİNDE/HAYATINDA...
ALLAH ONDANDA ONUN YOLUNDA AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDENLERDEN RAZI OLSUN..