Mest olmak

Sungurlu

Member
Şimdi, hayatının saadet içindeki kemâli ise, senin hayatının aynasında temessül eden Şems-i Ezelînin envârını hissedip sevmektir.
Zîşuur olarak Ona şevk göstermektir.
Onun muhabbetiyle kendinden geçmektir. Kalbin gözbebeğinde aks-i nurunu yerleştirmektir.

Allah Allah Ya Rabbi bu nasıl cümleler böyle.
Hz.Bilal (ra) huzuru Nebevi'de (asm) iken bir gün kalkıp dönmeye başlar. Herkes hayretle bakar. Efendimiz (asm) buyurur. Ya Bilal bu ne hal?
Ya ResulAllah (asm) . Düşündüm ki iyiki Hidayet Allahın kudret elinde. Yoksa senin elinde olsaydı acaba Habeşli köle bir annenin köle oğluna hidayet belki gelirdi belki gelmezdi.
İşte bu beni şevke getirdi der ve Fahri Kainat'ı (asm) tebessüme getirir.
Hadi isminin tecellisi onu böyle şevke getirmiş.
Şimdi yukarıdaki cümleleri okuyunca insanın kalkıp dönesi geliyor.

Felek mest, melek mest, nücum mest, semavat mest, şems mest,kamer mest, zemin mest,anasır mest,nebatat mest,şecer mest,beşer mest.....ilh

Evet en ziyade mest olması gereken Beşer.
zira bu sofra-i Rahmanın müfettişi şakiri O.
zira bu sofra Hakikatı Muhammediye (asm) sırrınca O'nun için açıldı.
zira bu sofrada ismi A'zamnı taşıyan Ayetel Kürsi O
zira Kainattan ağır gelen Kalbi Mümini taşıyan O

Onun muhabbetiyle kendinden geçmenin tam sırası,Kalbin gözbebeğinde aks-i nurunu yerleştirmenin tam sırası bugün değilmi? yarın yok. dün gitti.
Elde bir bu gün var.
Allahumme Fehhimna bi esraril Kur'an deyip başlamanın tam zamanı.
Kalbinin gözbebeğinde aksi nurunu yerleştiren elmas kardeşlerimizden ve abi/ablalarımızdan dualarını bekleriz.
Selamla

hasret

Well-known member
-------------Allah Allah Ya Rabbi bu nasıl cümleler böyle.
Hz.Bil al (ra) huzuru Nebevi'de (asm) iken bir gün kalkıp dönmeye başlar. Herkes hayret le bakar. Efendi miz (asm) buyuru r. Ya Bilal bu ne hal?
Ya ResulA llah (asm) . Düşündüm ki iyiki Hidaye t Allahın kudret elinde . Yoksa senin elinde olsaydı acaba Habeşli köle bir anneni n köle oğluna hidaye t belki gelird i belki gelmez di.
İşte bu beni şevke getird i der ve Fahri Kainat'ı (asm) tebessüme getiri r.----------------------------

Hz bilal böyle derse bana hiiiiiiiiiic sıra gelmezdi :)

cok mükemmel bir paylaşımdı Allah razı olsun.

Yaakarii

Member
Allah razı olsun abi,manaları ne güzel mecz ediyorsunuz :angel:

Bendeki aşk-ı beka, bendeki bekaya değil, belki sebepsiz ve bizzat mahbub olan kemâl-i mutlak sahibi Zât-ı Zülkemâlin ve Zülcemâlin bir isminin bir cilvesinin mâhiyetimde bir gölgesi bulunduğundan, fıtratımda o Kâmil-i Mutlakın varlığına ve kemâline ve bekasına müteveccih olan muhabbet-i fıtreye, gaflet yüzünden yolunu şaşırmış, gölgeye yapışmış, aynanın bekasına âşık olmuştu. geldi, perdeyi kaldırdı.

Gördüm ve hissettim ve hakkalyakîn zevk ettim ki, bekanın lezzet ve saadeti, aynen ve daha mükemmel bir tarzda Bâkî-i Zülkemâlin bekasına ve benim Rabbim ve İlâhım olduğuna imanımda ve izânımda ve îkanımda vardır. Çünkü onun bekasıyla benim için lâyemut bir hakikat tahakkuk eder. Zira "Benim mâhiyetim hem bâki, hem sermedî bir ismin gölgesi olur; daha ölmez" diye şuur-u imanı ile takarrur eder.

Vakar

Member
Şualar ' Alıntı:
cok mükemmel bir paylaşımdı Allah razı olsun.[/b]

aynen katılıyorum şualara.
forum sitelerinde dolaşırken vaktimin boşa geçtiğini düşünüyorum.
ama Allah razı olsun sizden ve sizin giblerindende. bu tür paylaşımları görünce o kadarda boşa geçmediğini düşünmeme veisle oluyor. tekrar Allah razı olsun

hasret

Well-known member
Felek mest, melek mest, nücum mest, semava t mest, şems mest,kamer mest, zemin mest,anasır mest,nebatat mest,şecer mest,beşer mest.. ...ilh

ne kadar hoşifadeler beni bi kere daha okumaya sevk etti.
Rabbim mest olanlardan eylesin.