Temel Fıkraları

huzurum

Member
Karadenizlilerle Kayserililer karşılıklı siperlere yatmış kıran kırana savaşıyolarmış ama birbirlerine üstünlük sağlayamıyolarmış derken Kayserili'ler aralarında toplanıp: Bu böyle olmaz bişeler düşünüp yenmeliyiz şunları demişler içlerinden biri bunların çoğunun adı Temel'dir Dursun'dur demiş herkes siperine dönmüş nişan almış bu Kayserili ''Ula Temel sen misun?'' diye seslenmiş karşı taraftaki Temeller ''Ula benim benim'' diye ayağa kalkınca Kayserili'ler hepsini vurmuş ardından ''Ula Dursun sen misun?'' diye seslenip ayağa kalkan Dursun'ları da vurmuşlar!
Bu kez sayıları azalan Karadenizli'ler toplanıp plan yapmışlar siperlerine dönüp nişan almışlar içlerinden biri iki siper arasına 20 lira atmış ''Ula bu para kimindur?'' diye seslenmiş karşıya Kayserili'ler hepbirden ''Benimdir benimdir'' diye ayağa kalkınca Karadenizli'ler Kayserili'lerin hepsini vurmuş!

T

Tarihci19

Misafir
KARADENİZLİNİN FENDİ KAYSERİLİYİ YENDİ

''Ula bu para kimind ur?''

:) herkesin zayıf yönu vardır kayserililerinde işte bu

Sergerdan

Well-known member

Allahu Ekber,işte bu aslan hemşerilerim. :angel: çok zayiat vermekle beraber keskin zekanızla Kayserilileri yenmesini bilmişsiniz. ;D

Huseyni

Müdavim

Temelin tünel girişinde "ha purası da heralde ayı inidur" deyip , arkadaşlarıyla beraber tren altında kalıp can verdiklerini unutmayalım:))

GuLSerbeti

Well-known member

:D tesekkurler pylasiminiz icin.. iki tarafta da gulesiniz ins.

(Kayserili gorurseniz aman dikkat der dayim demek mesele para meselesiymis...:) )

GuLSerbeti

Well-known member

illailayh ' Alıntı:
kayserililere laf söyletmem bukadar yani :p :p aaaaaaaaaaa :angel:
para sevgisi Sadece Kayserililer icin degil az-cok herkes icin gecerli... :angel:
hem bazi kotu gozuken huylar, hayirlara vesile olabiliyor.. sanayii ye katkisi buyuk mesela...

bildigim kadariyla; zeki insanlardir da masaAllah.. 8)
ve girisimci, caliskan daha ne diyelim...
ama Gulde bile diken var sonucta ;D...

illailayh

Active member

GuLSerbeti ' Alıntı:
para sevgisi Sadece Kayserililer icin degil az-cok herkes icin gecerli... :angel:
hem bazi kotu gozuken huylar, hayirlara vesile olabiliyor.. sanayii ye katkisi buyuk mesela...

bildigim kadariyla; zeki insanlardir da masaAllah.. 8)
ve girisimci, caliskan daha ne diyelim...
ama Gulde bile diken var sonucta ;D...

haa şöyle yaa rahatladım biraz kayserili deılım ama dokunuo işte:):)

huzurum

Member

:OTemeli n tünel girişinde "ha purası da herald e ayı inidur" deyip , arkadaşlarıyla berabe r tren altında kalıp can verdik lerini unutma yalım:)) :O

tünele girdiklerinde kesin saat 12 yi geçmiştirde öyle demiştirler yoksa demezleeer :mad: ;D

huzurum

Member
din dersi öğretmeni

Din dersinde öğretmen birkıza sormuş;

_Adın ne?
_Kevser
_O zaman kevser suresini oku bakalım , demiş.
Kız kevser suresini okumuş.
_Aferin
Başka bir çocuğa sormuş;
_Senin adın ne?
_Fatih
_Sende fatiha suresini oku bakalım demiş
çocukta okumuş.
_Sanada aferin

saklanmaya çalışan bir çocuk dikkatini çekmiş

_Senin adın ne bakalım ? demiş.

çocukta; o(

Benim adım Yasin ama kısaca bana sübhane derler... :O demişşş.. :D :D :D

T

Tarihci19

Misafir

kayseriliye sormuşlar: 2 kere 2 kaç eder?

cevap: alırken mi satarken mi?

.)

Sergerdan

Well-known member
Temel..

YAĞMUR BAŞLAYINCA
Temel, Dursun'a misafirliğe gitmiş.
Gece sağnak halde yağmur başlayınca;
Dursun konukseverlik göstermiş: "Temel çok fena yağmur yağıyor, eve gitme, burada kal."
Temel kabul etmiş, ama ansızın ortadan kaybolmuş.
Aradan epeyce zaman geçtikten sonra kapı çalmış, bakmışlar kapıda sırılsıklam Temel:
"Neredesun ula Temel merak ettik ?"
"Eve cittum pijamamu aldum da..."

istiðna

Active member
din dersi öğretmeni

bi gun temel fırına ekmek almaya gıtmıs.bana 99 tane verırmısınız demıs.fırıncıda 100 tane versem olmazmı.temelde'oha o kadar ekmegı kım yıyecek demıs' :)