Çok zordu .. Yusuf'u görmeyen gözün Züleyha'yı anlaması ...

FaKiR

Meþveret Bþk.
Aşk bir güldür;
Yusuf’a benzer…
Kokusu nu almak için;
Bir Yakup ister…”

cok kucuk yaslarda kardesleri tarafindan colde derin bi kuyuya atilir.Cok tehlikeli olan bu ortamdan kurtulup,kurtulamayacagi belli olmamasina ragmen son derece sabirli ve tevekkullu bi ahlak sergileyen peygamberimizdir

katremisal

Active member
yusufum en güzel saadetli hayata hatta mısıra sultan olupta babasına kavuştuğu anda bile dünya onu celbetmemiş....o rabbine kavuşmayı istemiş...teveffeni müslimen ve elhikni bissalihiin ..demiş

molla_zehra

Well-known member
"HÜZNÜ HÜZNE VURDUN ANNE
YÜREĞE DERT KURDUN ANNE
GÖZYAŞINI YUSUF DİYE
RÜZGARA SAVURDUN ANNE"

BU ŞİİR ANLATIR MI HZ.YUSUF'A DAİR BENİM İÇİMDEKİLERİ...VESSELAM

mavidüþ

New member
züleyha gittiği terziye elbise ilik yerini gösterek ,aklından o an geçen belkide hiç çıkmayan için, düğmeyi buraya diker msn diyeceğine yusufu buraya dikermsn diyor terzisine.ve dillere düşüyor..dostlar size soruyorum allah vedüd isminin tecellisini arzda kaçımıza göstermiştr acaba ki züleyha kadar kendimizden geçip O nu cc bulalım...

illailayh

Active member
ben hz yusuf denilince züleyhanın aşkını anımsıyorum ve gıpta ediyorum:):) cenabı HAKKIN cemil esmasının efendımızden sonra ki en çok tecelli ettigi şahsiyet,peygamber..kuyu dibinden mısır sultanlıgına uzanan saltanat..tevekkül,teslimiyet ..rüya tabirleri ilmi..ve en önemlisi günümüzde son derece azalan İFFET..

Yeltegiyan

Elfidam
Yusuf gibi kör kuyularda kaldıysan Mısır'a sultanlık seni bekliyor....bana anımsattığı şey ''Zorlukla beraber kolaylık vardır'' ayeti.Rabbim Hak yolda çile çekmeyi de nasip etsin Hakka ulaşmayı da...............

illailayh

Active member
hanne58 ' Alıntı:
Yusuf gibi kör kuyularda kaldıysan Mısır'a sultanlık seni bekliyor....bana anımsattığı şey ''Zorlukla beraber kolaylık vardır'' ayeti.Rabbim Hak yolda çile çekmeyi de nasip etsin Hakka ulaşmayı da...............

nasılda atlamışım inşirahı..