¨Bediüzzaman'in en çok hangi talebesini seviyor sunuz?

en çok örnek almak istediðiniz nurun bir hadimi?

• Kullanılan toplam oy
    16

lafzadi

Active member
en çok ilginizi çeken...

katremisal ' Alıntı:
ben zübeyrimi kainata değişmem....
zübeyir abi zaten çok muhteşem abilerimizden bitanesi korkusuz cengaver...vallahi hepsini seviyorum

ceylan abide başka benim için ya hepsi aynı benim için...

_________________________________________________allah onlarla kabir arkasında olmayı nasip etsin

illailayh

Active member
en çok ilginizi çeken...

muhterem hocalarımız hakkında hiçbir bilgiye sahip degılım hulusi abi hariç..harputa her gidişimde kabristanını ziyaret ederim..dier abilerimiz hakkında biraz bilgi istesem??

Sergerdan

Well-known member
en çok ilginizi çeken...

Forumun Risale-i Nur Talebeleri bölümünden istifade edebilirsiniz.Cevaplar.Org sitesinin de geniş bir hatıralar,iz bırakanlar arşivi var. 8)

Okumalarınız da iyi gidiyormuş bu arada, haberini alıyoruz sizden.Allah feyzinizi,istifadenizi artırsın inş.Gerçekten gıpta ettim hem hafızsınız,hem de risalelere de ilginiz başlamış.Allah ayagınızı aksattırmasın,şükredin ki birbirinden güzel nimetlere sahipsiniz.Gözünüz dünyaya da kanmasın.Sizin namınıza ben tattım,bir şeye benzemiyor. :'( :'(

illailayh

Active member
en çok ilginizi çeken...

amin abi ALLAH razı olsun..utandırdın beni..RABBİM risaleleri anlayıp anlatmayı,yaşayıp yaşatmayı nasip etsin tek arzum bu..muazzam bir lezzet alıyorum okurken..(hepinizde öyledir mutlaka)hafızlıgın ehemmiyetini,KURANI KERİMİN kıymetini çok daha iyi kavradım nur dersleriyle..nasip ettigi için sonsuz şükürler olsun RABBİME..

hasret

Well-known member
en çok ilginizi çeken...

lafzadi ' Alıntı:
valahi hepsini seviyorum..ama bayram abi başka benim için...
^

AYNEN ,HER ABİNİN BİR VUKUFİYETİ VARDIR,BAYRAM ABİDE İHLAS ÖN PLANDA OLDUĞU İCİN DAHA DİKKATİMİ CEKİYOR.
BELKİDE BENDE OLMADIĞI İCİN:)

emaneten

Member
en çok ilginizi çeken...

ya bekir berk abi
hz ömer misal o abimiz..
benim gözlerim direk onu aradı ama
arkadaslar koymamıslar
bence kükreyerek hakikatı arayan insanlar her zaman baskadır..
bekir berk abi gibi..

H

hatve

Misafir
Cevap: en çok ilginizi çeken...

''Aziz kardeşim, çendan Abdülmecid benim nesebî kardeşim ve yirmi sene talebemdir.
Fakat ne O, ve ne hiç birisi BENİM HULUSİ'me yetişmiyor. O mektublar (ekseriyet-i mutlaka) senin namınla yazılmış ve sana gönderiliyor. Abdülmecid ikinci derecede, kendine istinsah etmek veya mütalâa etmek için onu da teşrik et,diye bir mektupta demiştim.''
üstad hazretleri böyle diyor:003:

vuslat_rida

New member

üsdadımızın hüsrev üstadımıza yönelik cok güzel iltifatları vaar ömründen veriyooooo yaaa
tevafuklu kura ı kerımı yazmak ona nasıb edılıyoo üstadın bicok övgüleri varrr bu nasıl ess gecılıyoooo bence bu anket sınırlı olmus tabikiiiii hüsrevvv üstadımızzzzzz

kasif1

Well-known member

Her birisi apayrı elmasvari şahsiyetler . Her birisi Üstadın mükemmel ahlaki sıfatlarından birisini veya birkaçını massetmiş. Her kardeş kendisine ve karekterine yakın bir abiyi sevmesi fıtri bir hal.Biz hepsini seviyoruz. Hepsini sevmemiz Üstadımızı sevmemiz anlamına geliyor.Abiler cüz Üstad ise küll...

Enver1

Well-known member
HÜSREV kardeş! Beşinci Şua'ın kıymetini tam beyan ve takdirin beni çok mesrur etti. İkinci defa yaldızlı bir Kur'anı yazdığın, beni fevkalâde müferrah etti. Hem benim için de yeni risaleleri mübarek kaleminle (Haşiye) istinsah ettiğin, beni minnetdarlık hissinden mesrurane ağlattı. (Kastamonu L.9)

Tüm abilerimizi severiz Allah hepsinden ebediyen razı olsun...