SİZCE İSLAM ÜMMETİNİN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR ???

SÝZCE ÝSLAM ÜMMETÝNÝN EN ÖNEMLÝ SORUNU NEDÝR ???

• Kullanılan toplam oy
    6

molla_zehra

Well-known member
ÜMMETİN KURTULUŞU ANCAK VE ANCAK VAHDET İLEDİR..
"veyl ola ümmeti paramparça edenlere"
"Ya birleşeceksin, ya bir leşe döneceksin! Bir leş olmaktan kurtulmak için bir'leşmek, olmazsa olmaz şarttır. Bir Allah'a inanan tevhid eri müslüman, her şeyde tevhidi / birlemeyi öncelikler. Tevhidin bir tanımı da, her şeyi birbiriyle irtibatlandırmak ve her şeyin bir olan Allah'la irtibatlı olduğunu kavramaktır. Önce kendimizle, iç dinamiklerimizle birleşmek, fıtratımızla ve inancımızla kopan bağımızı yeniden sağlamlaştırmakla işe başlamalıyız. Aynı dinin, aynı dâvânın insanı olan tüm ümmetle birleşmek dünyevî ideallerimizin başında gelmeli. Bütün bunlar için de Rabbimiz'le irtibatımızı sağlamlaştırmak gerekiyor."

SAĞOL LAFZADİ KARDEŞ..VESSELAM

Sergerdan

Well-known member
Çook sorunumuz var çook.Hangisini anlatacaksın ki.Mesela benim sevmedigim,anlamak istemedigim akrabalarım olsun,çevrem,milletim ve islam milletleri olsun ''Yetinmek'' hali dinim için.Ya insanlar neden dinin azıyla yetinirler diye sevgiyle kızarım.Oruç tutmak,Allah ı var bilmek yetiyor insanlara.Ama mutluluklarla yetinmiyorlar helal dahi olsa.Tadını çıkarırcasına futbol,aşk,evlilik,televizyon ya bunların hayatın sıradan şeyleri oldugunu niye itiraf etmiyorlar kendilerine diyorum.Sen onları istemesen de onlar seni bulacak nasıl olsa deyip kalbini dinin ve dini gayretin çalmasına izin vermiyorlar.Yüreklerinden kendiliginden çıkmayacak husus dinen kendini yenilemek olsa diger her şeyi yapmak için yapmak zorunda olsalar.Neyse bu devran böyle döner gibi geliyor ama durmak yok,başkalarının kusurlarıyla meşgul olmayacaz bizim himmetimizi engel olacaksa,o hale kapılmayacaz.

molla_zehra

Well-known member
İSLAM ÜMMETİNİN SESSİZLİĞİ ARTIK KANIKSANDI MAZLUMLAR ARASINDA.TEFRİKA YEDİ BİTİRDİ KARDEŞLİK İLKESİNİ.HER ŞEY NORMAL KARŞILANMAKTA.UYUMAK KOLAY GELİYOR.PARAMPARÇA EDİLEN HAKİKAT İDİ VE HERKES KENDİ PARÇASINI HAKİKAT ALGILADI VE ÖYLECE İNANDI.
ŞİMDİ ALLAH İÇİN,RASUL İÇİN,İSLAM İÇİN DEĞİLDE "KENDİ HAKİKAT"LERİ İÇİN SAVAŞ VERİYORLAR KANLARIYLA YATAN KARDEŞLERİNİN YANINDA..ÇOK KÖTÜ BİR ZAMANDIR BU ZAMAN. :(

SaYa

Well-known member
malesef ki hepsini şıkkını işaretledim :( :( :( çünkü biliyorum ki içinde bulunduğumuz islam ümmetinin durumu içler acısı :( :( :(