Basortusu niye yasak !!!

Eyvàh!

Well-known member
..................

BİZDE BÖLE İSTEMİYORUZ ZATEN
...........................

AMA BUNUDA ÇOK GÖRMESİNLER

O ezanlar ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

İnandığınız gibi yaşamazsanız,
Yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...[/

Bİ SORU YONELTECEGIM...

SIMDI OKULLARDA BASORTUSU YASAK NEDEN IRTICAI FAAILIYETLERI DESTEKLIYORSUNUZ DIYE VS...VS...

PEKALA IRTICAYI FAALIYETLERI İ DESTEKLEYEN BAYANLARI ALMADIN UNIVERSITEYE HELAL OLSUN IRTICA YOK OLDU BAYANLAR ARASINDA

PEKALA ERKELERI NE YAPICAKSINIZ ?? IRTICAYI FAALIYETLER ICINE GIREN ERKEKLERI KAPIDA NASIL FISLIYECEKSINIZ ?? NASIL ICERI ALMIYACAKSINIZ ??

BUNLAR ICERIDE DAHA BIR ISTAHLA FAALIYETLERINI DEVAM ETTIREMIYECEKLERMI SIZCE ??

T

Tarihci19

Misafir
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

dur yahu akıl verme adamlara :) mankene başörtülü resm çektirrsen işte böle poz verir :( Allah tan okuldakiler böle değil, hoş kapalı olup daha beter olanları da varya neyse..

molla_zehra

Well-known member
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

HELAL OLA SANA HUSRAN ABİ..EVET BİZLERİ BİR ŞEKİLDE İRTİCA PALAVRALARI İLE DURDURDUNUZ LAKİN MÜSLÜMAN ERKEKLERE NASIL ENGELOLACAKSINIZ ;D

YUSUF ABİMİ BİLMİYORMUŞ DİNDAR OLDUĞUNU AŞIRI SOLCU HOCASI TAKİ İLETİŞİM DERGİSİ ÇIKARIPTA YAZI İSTEYENE DEK :D

EDİL BESE LOO...YETEE SÖZ VERİN BİZE :)

T

Tarihci19

Misafir
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

de besse hee :) Artık Yeter Söz Milletin...! demişti bir zatı muhterem.. hocalar bazen çok şaşırıyor onlar zanediyorki ehli cemaat kot giymez, saçını uzatmaz, sessiz sakindir, adam biz rengimizi verince hiç sanmazdım diyen çok ...

katremisal

Active member
uzatın saçları sünnet olan yere kadar küpede varmışn efendimiz bazı sahabelerinde kot yerinede daha bol şeyler moda takılın abim mesela bende saçlar uzun...
Gül-i İkra:Tedbirli olalım.

T

Tarihci19

Misafir
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

ben baya ınternationalim :) cemaatler arası gidip geliyorum, ben M.Fethullah Gülen grubundayım ama dün akşam mesela Lemalar abiyle meşveretin sohbetindeydim,,

katremisal

Active member
elh. kardeşim bende meşveretim ama fetullah hocamıda çok sewrim ve bi çok sohbetini amerika sohbetlerini hep dinledim lemalar abinin adı ne baş harfini yazsanız olurmu galiba tanıyorum

T

Tarihci19

Misafir
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

lemalar abi adını isterse kendi sölesin inşallah adı F.... :)

H

hadim

Misafir
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

afedersiniz kardeşlerim bişey sorabilirmiyim?aynı cemaat içinde neden gruplaşma oluyor?ben bu cemaati yani risale-i nur cemaatini hoca efendi syesinde tanıdım ve sevdim,sonra başka risale talebeleriyle tanıışınca,biz ayrıyız falan gibi laflar,bazıları hoca efendiye ve cemaate tepkili falan neyse uzatmıyayım ama açıkcası(cahilliğime verin ama)anlamış değilim saygılar.anlaşılr bir cevap bekliyorum...

T

Tarihci19

Misafir
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

hadim ' Alıntı:
afedersiniz kardeşlerim bişey sorabilirmiyim?aynı cemaat içinde neden gruplaşma oluyor?ben bu cemaati yani risale-i nur cemaatini hoca efendi syesinde tanıdım ve sevdim,sonra başka risale talebeleriyle tanıışınca,biz ayrıyız falan gibi laflar,bazıları hoca efendiye ve cemaate tepkili falan neyse uzatmıyayım ama açıkcası(cahilliğime verin ama)anlamış değilim saygılar.anlaşılr bir cevap bekliyorum...

sevgili kardeşim gerek "meşveret" gerek "hizmet" dediğimiz cemaatler bir evin içindeki farklı odalardır.. uzatmayalım inşallah farklı olduğumuz değil birlik olduğumuz şeyleri konuşalım..

H

hadim

Misafir
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

bende böyle düşünüyorum zaten ama.....kişilere takılmak istemiyorum,sadece aydınlanmak istemiştim.

Sergerdan

Well-known member
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

Abilerin (başımızdaki) beyanatlarına bakmak lazım,heryerde böyledir bir hakikat,farklılık aşagı indikçe rengi degişiyor.Kişilere takılmamak lazım eger ki söylediklerinin ve neyi niçin söylediginin farkında degilse.İnternetten bulabilirsiniz farklılıklar devam etmekle beraber birbirini öven,rencide etmeyen çok yazı bulursunuz.Kırkıncı Hocanın,Sungur Abinin ve Badıllı abinin Fethullah Gülen i destekler mahiyette yazılarını okumuştum.Neyse kardeşlerin dedigi gibi birlik aramalıyız bu sırada tabiki birinde sabit kalmak arzu edebiliriz bunun için de tanımak gerek.

illailayh

Active member
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

abi cahilligime verin ama mesveret ne? yani hizmet ile aralarındaki fark ne?eger cevap verırsenız sevınırım..

T

Tarihci19

Misafir
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

illailayh ' Alıntı:
abi cahilligime verin ama mesveret ne? yani hizmet ile aralarındaki fark ne?eger cevap verırsenız sevınırım..

meşveret cemaati üstadın talebelerinin başında bulunduğu cemaatdir..

T

Tarihci19

Misafir
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

efendimiz küpe takmamıştr ancak saç uzatmak sünnettir, gerci o zamanlar da herkesin saçı zaten o kadar uzundu,, neticede yinede saç sünnet,, bende 10 metreden abileride ablalarıda tanırım, ama benim evimde kalan bir abi varki : hem küpeli hem sakallarına şekil vererek kesiyor hemde uçuk giyiniyor ve bu eleman derste klasik nurculardan çok çok çok daha fazla cemaati ve büyük abilerimizi ve Hocaefendiyi ve Risale yi nihayetinde İslamı savunuyor gerek ders esnasında hocalara gerek arkadaşlarına ve bu eleman bizim okulun İngilizce iktisadında okuyor..

hasret

Well-known member
BASORTUSU NIYE YASAK !!!

Tarihci ' Alıntı:
efendimiz küpe takmamıştr ancak saç uzatmak sünnettir, gerci o zamanlar da herkesin saçı zaten o kadar uzundu,, neticede yinede saç sünnet,, bende 10 metreden abileride ablalarıda tanırım, ama benim evimde kalan bir abi varki : hem küpeli hem sakallarına şekil vererek kesiyor hemde uçuk giyiniyor ve bu eleman derste klasik nurculardan çok çok çok daha fazla cemaati ve büyük abilerimizi ve Hocaefendiyi ve Risale yi nihayetinde İslamı savunuyor gerek ders esnasında hocalara gerek arkadaşlarına ve bu eleman bizim okulun İngilizce iktisadında okuyor..

dediğim gibi bu doğrudur demiyorum şahsi görüsüm,,
ehli imana, hele nurculara, uzun sacı,küpeyi,ucuk kacık giyinmeyi yakıştırmıyorum,,
_________________________________________________ama sacı cıkarayım icinden, nede olsa sünnet,bide günaha girmeyelim...