60 günde hafız oldu

hknco

Well-known member
08 Temmuz 2007 Pazar 10:39
Gümüşhane'nin Kelkit ilçesine bağlı Kızılca köyü Kız Kur'an Kursu öğrencilerinden Büşra Mutlu'nun 60 günde Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek hafız olması takdirle karşılandı.
ERTUĞRUL DEMİR
GÜMÜŞHANE (İHA) - Gümüşhane'nin Kelkit ilçesine bağlı Kızılca köyü Kız Kur'an Kursu öğrencilerinden Büşra Mutlu'nun 60 günde Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek hafız olması takdirle karşılandı.
2006 yılında ilköğretim okulundan mezun olduktan sonra Kızılca Kız Öğrenci Yurdu'na kaydolan ve Kurs hocalarından Kübra Keleş ile Gonca Arslan'ın vermiş olduğu eğitimle hafızlığa başlayan Büşra Mutlu, kurs yöneticisi Emmar Aldemir ve Hafızlık hocası Hatice Şahin'in yakın ilgisi ile pedagojik usul ve tekniklerle 60 gün içerisinde hafızlığını tamamladı.
İlçe Müftüsü Kemal Topçu'nun sınavından da başarı ile geçen Büşra Mutlu, bu mücadelesini aynen devam ettirip daha kısa bir sürede hafızlığını kuvvetlendireceğini söyledi.

http://www.turkei.net/news_detail.php?id=22064 haberi bu sitede okdudum ...

katremisal

Active member
60 gündemi? hayret pek inandırıcı değil ama ben 1 yılda bitirmiştim hem 12 yaŞINDAYDIM 6 ayda da bitebiliyo ama 2 ay çok kısa garib geldi....ne dyelim maşaallah

illailayh

Active member
bencede pek ınandırıcı degıl bende bırbucuk yılda bıtırdım tembellıkten oturu :) şöyle bişe olabilir bu arkadaş önceden ezber yapmıştır okulla beraber okul bıtincede kursta bi cırpıda bitirivermiştir :)

hknco

Well-known member
hafızlık meslek mi ki ???

hımmm bu arada Rabbim dilerse neden olmasın :)

İnşallah yeni hafız kardeşlerimiz de yetişir .... ve yeni kardeşler de yetiştirirler ...

illailayh

Active member
aaa ne alakası var ki şimdi tabiki meslek degılş CENABI HAKKIN bir lütfu..mecazen öyle dedıgını düşünüyorum katremisalin..

hknco

Well-known member
illailayh ' Alıntı:
aaa ne alakası var ki şimdi tabiki meslek degılş CENABI HAKKIN bir lütfu..mecazen öyle dedıgını düşünüyorum katremisalin..

Evet ağabeyim haklısınız mecazen söylemiştir . Bende bundan eminim . Katre misal değerli ve hassas bir insan .Kelimeleri seçerken kullandığı uslubu ben kullanmış olsaydım ,bu tabii karşılanabilirdi .Ama katre misal yaparsa en azından tarafımdan yadırganır.

illailayh

Active member
agabey olmadıgımı oncelıkle belırttıkten sonra:)60 gunde hafız olunamıcagını vurgulamak ıstıyorum tekrardan.. yani gercekten mucıze olur olursada..meslektaş meselesıınıde cıddıye almanız cok dogru degıl bende ılk katremısalden duydum:)mecazen soldegını hemencek anladım:)

hknco

Well-known member
Mübarek abilerim ... hani bende keşke :( olabilsem kim bilir Allah cc katında ne kadar değerli bir durum hafız olmak .İnşallah Rabbim sabır ve sebat versin sizlere şu devirde ....mesela ben diyorum ben hiç ezber yapamam... Hani bir senede ezberleyenlere hayret ediyorum 6 ay aklıma sığmıyor .hele 60 gün aklımdan bile geçmez ama olamz da demiyorum :)

hknco

Well-known member
:'( MaLESEf değiliz ama keşke olabilseydik . bende diyebilseydim . :'( :'( :'( :'(

benden sizlere hakiki kardeş tavsiyesi bence kişiler burda bayan erkek ayrılmasın eskiden olduğu gibi hep abi diyelim inşallah . Biraz düşünürseniz bunda hayırlar gizli olduğunu inşallah hem siz hemde bizler göreceğiz .