ÖLDÜKTEN SONRA DİRİLMENİN İSPATI..!

• Konbuyu başlatan Tarihci19
  • Başlangıç tarihi
T

Tarihci19

Misafir
İnsanın bedeni bir tabura benzer. Nasılki bir taburun askerleri istirahat için dağılsa, sonra bir boru ile çağrılsa kolay bir şekilde tabur bayrağı altında toplanmaları, yeniden bir tabur oluşturmaktan çok daha kolay ve rahattır. Buna benzer bir şekilde, bir bedende birbiriyle karışıp tanışan ve birbiriyle alaka kuran esas atomlar, Hz. İsrafilin sur'u ile Allahın emrine "lebbeyk"- "başüstüne" demeleri ve toplanmaları aklen birinci icaddan daha kolay ve münkündür. Hem bütün ve atomların toplanmaları gerekmez. Tohum ve çekirdek hükmündeki bu "acbüzzeneb" yani temel atomlar ikinci yaratılış olan haşir için yeterlidir. Allah insanların cesetlerini bu şekilde tekrar yaratır ve bu yaratma ilk yaratmadan daha kolaydır.

İnsanlar öldükten sonra, ruhları başka makamlara gider, cesetleri çürür. Fakat insanın cesedinden bir çekirdek ve tohum hükmünde olacak "acbüzzeneb" tabir edilen küçük bir parçası çürümeyip baki kalacaktır. Cenab-ı hak, onun üstünde insan cesedini haşirde tekrar yaratır. Bunun bir örneğini bahar mevsiminde görmekteyiz. Allah c.c ,kış ve sonbahar mevsiminde sadece kök ,tohum ve çekirdekleri kalan ve bir nevi ölmüş olan binlerce çeşit ağaç ve bitkileri, bu kök ve tohumları esas alarak önceki bahardakinin neredeyse aynısı gibi yaratıyor.

japonlar insanın kuyruk kemiğini bir turlu yakıp yok etmeyi başaramamışlardı...

..._________________________________________________okuyup da yorumunu esirgemeyen kardeşlerimden Allah razı olsun ... :( :(

ebrar172

Well-known member
tamam buraya yazayım yok edememişler omuriliği bu duruma bir yorumları olmuşmu acaba..yoksa teknolojimiz ilerde şimdi bunu anlatılamaz bulursak efsanemiz sona erer diye susmayımı tercih etmişler..

molla_zehra

Well-known member
okuyup da yorumu nu esirge meyen kardeşlerimden Allah razı olsun ...

NE O ABİ YORUM MU DİLENİYORSUN ;D WALLAH SENİN PAYLAŞIMLARIN YORUM GÖRMESE DE KALİTELİ :)YALAKALIK YAPMIYORUM ;D SAĞOALSIN TARİHCİ ABİ BU ARADA.

T

Tarihci19

Misafir
özge ' Alıntı:
okuyup da yorumu nu esirge meyen kardeşlerimden Allah razı olsun ...

NE O ABİ YORUM MU DİLENİYORSUN ;D WALLAH SENİN PAYLAŞIMLARIN YORUM GÖRMESE DE KALİTELİ :)YALAKALIK YAPMIYORUM ;D SAĞOALSIN TARİHCİ ABİ BU ARADA.

valla ben,, saya nın tabiriyle, derin konularda yazı yazıyor, sonra defalarca okuyup düzeltiyorum, her kelimenin anlamını tek tek irdeliyor öle seciyorum, bitirdiğimde de okunmasını murad ediyorum, ancak görüyorumki ben de dahil olmak üzere bizler pek düşünce ve emek harcamadığımız sohbet muhabbet geyik konularında yorum yazmaktan geri durmuyoruz ancak bu konularda nedense sadece okuyup geciyoruz hatta belki sayfa açılınca biraz uzunsa okumadan geciyoruz bende yorum istiyorum ki en azından bir kaç kişi de olsa okunduğunu bileyim.. içim rahat etsin..

ne yalakalığı estağfurullah, teşekkür ederimm

yunustsc

Member
HAMUR NASIL Kİ YOĞURULARAK KIVAMA GELİYORSA , YAZILARDA YORUMLARLA DAHA GÜSEL KIVAMA GELİYOR, DAHA GÜSEL ANLAMLAR ÇIKIYOR ORTAYA.saol tarihçi kardeş

T

Tarihci19

Misafir
illailayh ' Alıntı:
abi gerçektende çok güzel konulara değiniyorsun ALLAH RAZI OLSUN.. ben sahsen bikac kez okuyorum yani ;)

teşekkür ederim kardeşim özellikle sabitlediğim konularımı okumanızı tavsiye ederim, Allah sizden de diğer okuyan kardeşlerimden de razı olsun.. _________________________________________________
yunustsc ' Alıntı:
HAMUR NASIL Kİ YOĞURULARAK KIVAMA GELİYORSA , YAZILARDA YORUMLARLA DAHA GÜSEL KIVAMA GELİYOR, DAHA GÜSEL ANLAMLAR ÇIKIYOR ORTAYA.saol tarihçi kardeş

sende sağol kardeişm Okuduğun için de teşekr ederim..

T

Tarihci19

Misafir
liste başlarında yanında mantar pano çivisi işareti var ve diğer konulara göre daha koyu yazıyla yazılıdır ,onlar aşağıya doğru kaymazlar mesela sahabeler ve tabiin bölümünde listenin en başında 5 tane sabit konu var 4 tanesi benim yazdıklarım,,
islam akaidi ve fıkh bölümünde var, ailemler evliyalar bölümünde var sabit konular çok önemlidir.. mutlaka okumanızı tavsiye ederim..