ÜSTADIMIZ BUYURUR Kİ;

molla_zehra

Well-known member
"BANA IZDIRAP VEREN, YALNIZ İSLAM'IN MARUZ KALDIĞI TEHLİKELERDİR. ESKİDEN TEHLİKELER HARİÇTEN GELİRDİ, ONUN İÇİN MUKAVEMET KOLAYDI. KURT GÖVDENİN İÇİNE GİRDİ. ŞİMDİ MUKAVEMET GÜÇSÜZLEŞTİ, KORKARIM Kİ CEMİYETİN BÜNYESİ BUNA DAYANAMAZ.

ÇÜNKÜ DÜŞMANI SEZEMEZ. CAN DAMARINI KOPARAN, KANINI İÇEN EN BÜYÜK HASMINI DOST ZANNEDER.

CEMİYETİN BASİRET GÖZÜ BÖYLE KÖRLEŞİRSE İMAN KALESİ TEHLİKEDEDİR. İŞTE BENİM IZDIRABIM, YEGANE IZDIRABIM BUDUR.

YOKSA ŞAHSIMIN MARUZ KALDIĞI ZAHMET VE MEŞAKKATLERİ DÜŞÜNMEYE VAKTİM YOKTUR. KEŞKE BUNUN BİN MİSLİ MEŞAKKATLERE MARUZ KALSAM DA, İMAN KALESİNİN İSTİKBALİ SELAMETTE OLSA."

@@bdullah

Yeni Üye
YOKSA ŞAHSIMIN MARUZ KALDIĞI ZAHMET VE MEŞAKKATLERİ DÜŞÜNMEYE VAKTİM YOKTUR . KEŞKE BUNUN BİN MİSLİ MEŞAKKATLERE MARUZ KALSAM DA, İMAN KALESİNİN İSTİKBALİ SELAMETTE OLSA."

EVET ÜSTADIMIZ NE GÜZEL İFADE ETMİŞ. BİRİNCİ MESELE İMANI KURTARMAK. RABBİM İMANLI YAŞAYIP İSTİKAMETİ DOĞRU OLANLARDAN EYLESİN BİZLERİ.

ÖZGE KARDEŞ PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER

imported_sevdalizz

Active member
YOKSA ŞAHSIMIN MARUZ KALDIĞI ZAHMET VE MEŞAKKATLERİ DÜŞÜNMEYE VAKTİM YOKTUR . KEŞKE BUNUN BİN MİSLİ MEŞAKKATLERE MARUZ KALSAM DA, İMAN KALESİNİN İSTİKBALİ SELAME TTE OLSA

hz ebubekir ra şuuruna sahip kendisine hayran bırakan o muhteşem anlaşıyla dıyorduki

Ben cemiyetin iman selameti yolunda ahiretimide feda ettim
gözümde ne cennet sevdası var
nede cehennem korkusu
yetmiş milyon milletimin imanı namına
BİR SAİD DEĞİL BİN SAİD FEDA OLSUN
KURANIMIZ YERYÜZÜNDE CEMAATSIZ KALIRSA
CENNETİDE İSTEMEM ORASI BANA ZINDAN OLUR
milletimin imanını selamette görsem
CEHENNEM DE YANMAYA RAZIYIM
VUCUDUM YANARKEN
GÖNLÜM GÜLİSTAN OLUR

ah üstadım sana layık olamadık vefana vefa gösteremedik

rahman razı olsun kardeşim
_________________________________________________"BANA IZDIRA P VEREN, YALNIZ İSLAM'IN MARUZ KALDIĞI TEHLİKELERDİR. ESKİDEN TEHLİKELER HARİÇTEN GELİRDİ, ONUN İÇİN MUKAVE MET KOLAYD I. KURT GÖVDENİN İÇİNE GİRDİ. ŞİMDİ MUKAVE MET GÜÇSÜZLEŞTİ, KORKAR IM Kİ CEMİYETİN BÜNYESİ BUNA DAYANA MAZ.

RABBİM BUYURDUKİ
(Düşmanınız olan) Topluluğu aramakta gevşeklik göstermeyin. Siz acı çekiyorsanız, şüphesiz onlar da, sizin acı çektiğiniz gibi acı çekiyorlar. Oysa siz, onların umut etmediklerini Allah'tan umuyorsunuz. Allah, bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. (Nisa Suresi, 104)

Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz. (Al-i İmran Suresi, 139

Kim de ahireti ister ve bir mümin olarak ciddi bir çaba göstererek ona çalışırsa, işte böylelerinin çabası şükre şayandır. (İsra Suresi, 19)

Öyleyse sen sabret; şüphesiz Allah'ın vaadi haktır; kesin bilgiyle inanmayanlar sakın seni telaşa kaptırıp-hafifliğe (veya gevşekliğe) sürüklemesinler. (Rum Suresi, 60)
İNŞ EFENDİMİZE YAKIŞIR BİR DURUŞ VE GAYRETLE YAŞAMAYI NASİP EYLESİN ÜMMETİ VAHDET VE YEKPARE EYLESİN

MÜMİN olmanın verdiği şevk ve coşku ile, GAYRET ETMEYİ NASİP EYLESİN
Bunun bilincinde olan bir mümin, en olumsuz şartlarda, en sıkıntılı gibi görünen DURUMLARDA BILE RABBİMİN İZNİ İLE muvaffak olmuştur

mazlumi73

Member
kardeşim sana bi soru sorayım. acaba kurt gövdenin içine girdi. nasıl oluyor bu tabir ????? acaba üstad hz.münafıklardan mı bahsediyor. peki islam görünüp islami hiç bir vasfı üzerinde taşımayan insanlardan mı yoksa?? medyanın insanları uyuşturmasındanmı.yada daha önce devletin içinde böyle islamiyeti istemeyen partiler yada şahıslar yokmuydu ondanmı..acaba üstadın münafıklık hakkında söylediklerine bakarak mı yorumlasak. üstadın tabirine biraz dikkat edesek demek oluyorki şuan içimizde bizi kemiren bi güç var peki nedir bu güç???

imported_sevdalizz

Active member
sorunuz banamı yoksa kardeşime mi anlamadım

kurt gövdenin içine girdi tabiri ama sanırım hepsi için geçerli

şöyle bir etrafımıza baktığımızda manevi hastalıkla pençeleşen ruhlar , bulaşıcı hastalıklarını
iğrenç günahlarını etrafa farklı çakalılklarla bulaştırıyor ve küfür ,inkar ,günah illetleri her yere bir anda sirayet edıyor görünüşe bakılırsa eskı kavimleri helaka götüren bır çok isyan içerikli mundar ,iğrenç günahlar günümüzde bız müminlerin bile içinde yaygınlaşmış durumda iman ile küfür aynı havayı teneffüs etmekte (içimizdeki münafıklar , çakallar , ALLAH YOLUNUN DÜŞMANLARI 9BİR ÇOK KILIFLA GEZMEKTE

RABBİM İMANIMIZI BU ZALİMLERDEN MUHAFAZA EYLESİN
BUNCA ZÜLMÜN mimarı çeşitli kurt ve çakalıklarla aramızda cirit atan azılı münafıklardan başka birileri değildir

imported_sevdalizz

Active member
KURT GÖVDENİN İÇİNE GİRDİ ?

MALESEF KURT ZATEN GÖVDENİN İÇİNDE

VE BİZLER BU ŞEKILDE BÜYÜK BİR TEHLİKE VE ZOR BİR İMTİHANLA SINANIYORUZ

RABBİM BIZLERİ İMANDAN VE SIRATI MÜSTAKİM YOLUNDAN AYIRMASIN

KALPLERİMİZİ VE AYAKLARIMIZI DİNİ ÜZERİNE SABİT KILSIN

molla_zehra

Well-known member
"Hakkın hatırını kırmayacağım,hakikatı söyleyeceğim.Zira Hakkın hatırı alidir.

Hiçbir hatıra feda edilmez.

Kimin hatırı kırılırsa kırılsın,Yalnız Hak sağolsun
."

SaYa

Well-known member
sevdalizz ' Alıntı:
KURT GÖVDENİN İÇİNE GİRDİ ?

MALESEF KURT ZATEN GÖVDENİN İÇİNDE

VE BİZLER BU ŞEKILDE BÜYÜK BİR TEHLİKE VE ZOR BİR İMTİHANLA SINANIYORUZ

RABBİM BIZLERİ İMANDAN VE SIRATI MÜSTAKİM YOLUNDAN AYIRMASIN

KALPLERİMİZİ VE AYAKLARIMIZI DİNİ ÜZERİNE SABİT KILSIN

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

molla_zehra

Well-known member
Ey insan! Senin nokta-i istinadır ancak ve ancak Allah'a olan imandır. Ruhuna, vicdanına nokta-i istimdad ise ancak ahirete olan imandır. Binaenaleyh bu her iki noktadan haberi olmayan bir insanın kalbi, ruhu tavahhuş eder; vicdanı daima muazzeb olur.

İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.

İnsan eğer kesrete dalıp kainat içinde boğulup dünyanın muhabbetiyle sersem olarak fanilerin tebessümlerine aldansa, onların kucaklarına atılsa, elbette nihayetsiz bir hasarete düşer. Hem fena, hem fani, hem ademe düşer. Hem manen kendini idam eder. Eğer insan-ı Kuran'dan kalb kulağıyla iman derslerini işitip başını kaldırsa, vahdete müteveccih olsa, ubudiyetin miraciyle arş-ı kemalata çıkabilir. Baki bir insan olur.