Dikkat..

Lebbeyk

Well-known member
Sizde sevdiklerinizi uyarın..

APRANAX isimli ilaç ile ilgili...
Vatandasin biri, haftasonu
arkadasinin evine gidiyor.

Çok basi agridigindan, arkadasi ona bir Apranax veriyor.

Vatandas yutmadan önce ilacı ağzinda çigniyor, bir kaç dk. sonra suurunu kaybediyor.

Çevresindekileri tanimamaya
basliyor.

Apar topar hastaneye kaldiriyorlar ve orada anlasiliyor ki;
sebep beyin kanamasi...

Nedeni ise, doktorlarin açiklamalarina göre; agrikesicilerin özellikle Apranax ve türevlerinin çignenmesi ya
da ağizda bekletilmesi

apranax,aprol, aprowell, naprosyn, napradol, kapnax, apraljin, aleve synax, oprax (kisaca etken maddesi naproksen sodyum olanlar)

çignenince; etken madde beyne çok hizli nufuz ediyor ve ölümcül Sonuçlara yol açabiliyormus..

Amman dikkat...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
O apranaxdan benim dişim ağrıdığında bir haftada iki paketini bitirmişdim de yine banamısın demiyordu .Sanırım bünye meselesi :p

Garib

Well-known member
öle kolay kolay hasta olmam ben cok hasta olunca aspirin icerim her hastalığa ilac var bisde
dişinmi ağrıdı kekikyağı sürcen
basınmı ağrıdı badem yaı ile ov
atesinmi var cokmu yorgunsun zeytinyağla masaj yap .......... vs :D

Lebbeyk

Well-known member
ewet medresei nur çiğnemeden yutmak lazımmış...lakin şimdi millet korkusundan yutarken bile saniye sayacak sanırım :D

ebrar172

Well-known member
ya ne gerek var bir dünya ağrı kesici varken illa onu içeceksin diye bir kuraql yok ya..:)
sanki çignemeden yutsa ne olacak kuşku bir kere içine düştümü insanın sabaha kadar tetikte bekler ahanda gidiyorum ben diye....:D

sevdalizz

Member
anah ,ben de çok kulanıyorum oysaki daha bana bişey olmadı acep olmuşta benimmi haberim yok ama ben susuz içmem abi neyse ALLAH RAZI OLSUN