Söz gümüşse Hümeyra altındır...

icem

Member
Hümeyra Karagöz - Ankara
Merhaba Emel. Ben Hümeyra. 20 yaşındayım. İki fakültede birden okuyorum. Bunları neden yazdığımı merak ediyorsundur. Dr. Can’a yazdığın mektubu ve onun cevabını okudum. Emel sen en azından kekeliyorsun ama ben hiç konuşa-mı-yo-rum. Biliyor musun? Evet (9) aylıkken havale sonucu konuşma merkezim felç olmuş. Yazarak anlaşıyor, yazarak tahsilimi sürdürüyorum. Ya Emel işte böyle, burası dünya ve hepimiz imtihandayız. Benimki konuşamamak, seninki kekemelik, birininki kanser, diğerininki görememek, birininki zenginlik, diğerininki fakirlik…
Ne olmuş kekeliyorsan, ne olmuş birileri sana âşık olmayacaksa? Dünyanın sonu mu? Unutma burada verilmeyenler, ötede verilecek sana da, bana da… Belki omuzlarımızda bir yük ama sabredersek göreceğiz ardındaki güzellikleri… Ayrıca;

1) Diğer insanların göremediği gerçekleri biz rahatlıkla görebiliyor, onları da uyarabiliyoruz.

2) Eğer bir erkek sırf sen kekeliyorsun diye seni istemiyorsa, sen haydi-haydi istemezsin. Zaten o sana layık değildir. Çünkü sevgisi gerçek değildir. Bunu sana kekemelik fark ettirdiği için de şükretmelisin.

3) Hiç mi görmedin etrafındaki özürlülerin evlendiğini? Kimi göremiyor, kimi konuşamıyor, kimi duymuyor, kimi yürüyemiyor. Ayrıca beni bugüne dek iki kişi evlenmek için istedi. İçin rahat etti mi? Kaldı ki senin terapi ile düzelme ihtimalin çok yüksek. Benim sıfır.

4) Hayat sürprizlerle doludur. Ne olacağını bilemezsin. Etrafımızda normal insanlar âşık olur evlenir, ama birbirlerini iyi tanıyamadıkları için mutsuzdurlar. Ama sana âşık olan kişi her şeye rağmen, yani gerçek aşk ile sever. O yüzden bunu sağlayan kekemelik için şanslısın diyebilirim.

5) Bir de şöyle düşün. Sen kekemesin. Konuşuyor olduğunu farz et. Ama gözlerin görmüyor diyelim. Kapat gözlerini ve 3 saat öyle evin içinde dolaş, yemek ye ve ÖSS’ye çalış. Ya da birkaç gün, “evet hayır” dahil hiç konuşma bakalım. Veyahut 1 hafta hiç el ve ayaklarını kullanma. Hangisine razı olacaksın?

6) Ölmek istemişsin… Emel’cim istersen nefes al ve 3 dakika tut içinde. Ya da ver nefesini ve 3 dk. nefes alma. Belki klasik olacak ama hayat her şeye rağmen çok güzel. Lütfen bu cümleyi basmakalıp zannetme. Anlamının derinliklerine in.

Elbette bir gün, biri bizi bulacak ve Rabbimden kalan o gerçek aşkı onunla yaşayacağız. Buna inan ve sabret. Çünkü Allah sabredenleri sever ve er geç onları mükâfatlandırır. Gözlerinden öptüm