Diyaloğun neticesinde..?

• Konbuyu başlatan Tarihci19
  • Başlangıç tarihi
T

Tarihci19

Misafir
Delikanlılarımızdan bir tanesi bir alman evine misafir olmuştur İslam ın faziletini tam temsil etmiştir iffetiyle orada görunmuştur dikkati çekmiştir

kısa zaman sonra evin 30-35 yaşındaki sarı alman delikanlısı bizim muminin davranışlarını tecessüs etmektedir ve bir fiyasko bulamamktadır karışık bulanık bir taraf

görememktedir.. nereden bakarsan bak Allah ı hatırlatır bir göruntu görmektedir.. Alman delikanlı gelir derki aylardan beri evimdesin ben seni herşeyinle tetkik ettim

bi fazilet abides, gördüm bu ne guzel dindir bu ne muhteşem prensibler mecmuasıdır ve diz dize gelir delikanlımızla oturur ve içinden gele gele la ilahe ilallah

Muhammeden rasulallah der evin diğer tarafında olan sarışın hanımı derki efendi nereye gidiyorsun biz bugune dek beraber yaşadık sen la ilahe ilallah diyorsan bende

oradayım diyor oda müslüman oluyor.. ev cennet köşesine döner sevincini ifade eder..

ancak bir gun bizim delikanlımzıı yakasından tutar ve sarsar biliyormusn der sana karşı öle öflkeleniyorumki içimden sana bir tokat atmak geliyor ayaklarımın altına

alasım geliyor bana sorki niçin bende zira sana diyeceğimki 6 ay evvel benim bir babam vardı sen gelmeden evvel kiliseye çok sadıktı çan çalar çalmaz yerinden fırlardı

o Hz Muhammed i bilmeden gitti, 6 ay evvel gelseydin ona da öğretseydin...