Zor Olan Geride Kalmakmış

c1ci

Member
Geride kalmakmış zor olan.
Giden otobüsün soğuk camına başını yaslayıp,gözyaşlarını akıtmak değil... Gidenin ardından ağlayarak el sallamakmış zor olan....
Zor olan geleceğin getireceği kaygılarla sıkışan bir yüreği taşımak değilmiş,göğüs kafesinin altında...
Hasretin ateşiyle yanan bir yüreği gözyaşlarının vuslat masalıyla avutmaya çalışmakmış zor olan...
Gittiğin yerin en tenha postanesinden üç beş satırlık iyi haber namesi atmak değilmiş zor olan...
Zor olan her sabah pencerenin önünde postacının gelişine kurmakmış saatleri... Başını alıp,kendini alıp,anıları valize koyup mavilere gitmek değilmiş zor olan... Zor olan herşeye rağmen,kendine rağmen,yaşama rağmen inadına kalmakmış...Gitmemekmiş... Beklendiğini bilmek,beklenmek değilmiş zor olan... Asıl zor olan beklemekmiş...
Ben kolayı seçmişim bu güne kadar...
Şimdi ise en zoru yaşıyorum...
Seni seviyor ve bekliyorum...​

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Sizi temin ederim ki anlattıklarınızın daha zor olanı var.

Ümid ederim onları tecrube etmezsiniz.

molla_zehra

Well-known member
"Gelişin yangın gibi lavları taşır bize
Yanarsa yüreğimiz kimler karışır bize
Gel eyleme güzelim kadir bilir cananım
Beklemek sevda oldu hasret yakışır bize

Ey beklenen gün ey kutlu gece ey ne zaman
Ne zaman bir muştu bir haber ulaşır bize
Yakar kavurur beni bu çok sesli ağıtlar
Beklemek sevda oldu sabır yakışır bize "

doğru söylüyorsun derya kardeş."el'intizar eşedd'u minennar" beklemek,ateş azabından daha ağır..sabır ey intizarı yüklenenlere.fiemanillah.

ebrar172

Well-known member
güncelleme...

mükemmel bir şairmiş selam olsun ...
icon6.gif

AysimA1

Member
ne zaman can yansa ,sanırki insan "yanmaz ßöyle ßirdaha" ... zorunda zoru zamanla çıkar meydana.... ahh zaman ne zorlara geßedir ...