HAYATIN İÇİNDEN KÜÇÜK BİR KIZ ÇOCOĞU

gülsümme

Yeni Üye
küçük bir kız annesiyle yürürken birden durdu.Hızla geçen arabaların arkasında,bir adamla kız çocuğu ilgisini çekmişti.İkiside bir bisikletin üstündeyi.Kız,herhalde kendisiyle aynı yaştaydı.Babasına sıkı sıkı sarılmış,soğuktan rengi değişen yanaklarını,bir yastığa koyar gibi sırtına dayamıştı.adamın ara sıra yana dönerek söylediği sözler,küçük kızı kıkır kıkır güldürüyordu.Kaldırımdaki kız,bisikletin arkasından bakıp dururken,annesi bu halini fark ederek: -Evdeki bisikletler yetmedi herhalde,diye söylendi.Ama eğer beğendiysen baban ondanda alır. -Küçük kız: -Ben bisiklete değil,arkadaki kıza bakmıştım,dedi.Babası onu güldürüp duruyor. Annesi, sanki onu hiç duymamış gibiydi.Süslü şapkasını biraz düzeltip: -Çocukların okula nasıl gittiğini,kendi gözlerinle gördün, diye çıkıştı.Bu kışta kıyamette, bir çoğu bisikletle,kimiside yürüyerek yollara dökülüyor.Halbuki baban işine giderken, evden birkaç dakika erken çıkıp, seni mersedesiyle bırakıyor. kızın gözü hala bisikletteydi.Kadın yine alaycı bir tavırla: -Babana söyleyelim,senide bisikletle götürsün,dedi.Nede güzel yakışır,öyle değilmi? Küçük kız, gözlerini annesinden kaçırıp: -Bunu çok isterdim, diye karşılık verdi.Belki de böylelikle, babama sarılırdım. :embarrassed:

Sergerdan

Well-known member
Fıtrat daha çok seviyor galiba az ama öz olanı.Bunu verememek,çevremizde az görmek, fıtratların uzaklaştıgını gösteriyor kaynagından.Şimdi aklıma geldi de müzikte bile fıtrattan izler mi var?Bir yabancı ne yabancısı ülkemizdekiler yanık bir türkü söyleyebilirler mi?Türkülerde de nefis var ama gaflet yok ...

Herşeyde eksiklik vardır belki ama fıtrattan kim daha çok uzaklaşmış acaba?Pop,rock,rap....bunlar nasıl düşünen ruhlara aittir?İşiten ve itaat eden toplumların müzikleri midir?Yoksa çoktandır işitmeyenlerin mi?