CUMHURİYET MİTİNGİNE YOLCU TAŞIDIM PARAMI VERMEDİLER..

icem

Member

İddiaya göre, Adana'da otobüsçülük yapan Kemal Sabo, VKGB Adana Şube Başkanı Veli Kargı ile bin 500 YTL karşılığında Ankara'ya gidip gelmek üzere anlaştı.

Yolculuğa çıkmadan Adana terminalinde parasını isteyen Sabo'ya "Paranı Ankara'da alırsın." denildi. Otobüs şoförü Sabo daha sonra yaşadıklarını şöyle anlattı: "Hareket ettikten sonra 'Mersin'deki arkadaşları da almamız gerekir' denilerek güzergâh değiştirildi. Mersin'de, VKGB Genel Sekreteri ve Mersin İl Başkanı Mesut Sezer ve beraberindeki grup ile 2 km uzunluğundaki Türk bayrağını otobüse yükledikten sonra Ankara'ya hareket ettik. Miting sonrasında tekrar Anıtkabir'de eylemcileri otobüse bindirdim. Otobüsün mazot parası için VKGB Adana Şube Başkanı Kargı, 'Şimdi yanımda nakit para yok. Yolda hesabımdan 700 YTL çeker veririm, kalan 800 YTL'lik kısmı Mersin'de Mesut Sezer'den alırsın.' dedi. Mersin'e döndüğümüzde Genel Sekreter ve İl Başkanı Sezer'den paramı istedim. Bana 'Pazartesi olsun, bakarız.' cevabını verdiler. Sonraki süreçte de Kargı ve Sezer arasında gidip geldim. İki ayı aşkın süreye rağmen bir türlü paramı alamadım." VKGB Adana Şube Başkanı Veli Kargı, şoförün 700 YTL'sini kendisinin ödediğini, 800 YTL'nin ise ödenmediğini kabul etti. Kargı, bu parayı Mesut Sezer'in vermesi gerektiğini, fakat ödemeyi yapmadığını öne sürdü. Sezer ise ücretin ödenmediğine ilişkin bilgisinin olmadığını savundu. VKGB Genel Başkanı Taner Ünal da, "Haberim olsaydı 800 YTL'yi gönderirdim. Ayıp bir şey." dedi.

_________________________________________________ZAVALLI HALKIM!..

EVLERİNDEN HANIMLARI,SOKAKTA TOP OYNAYAN ÇOCUKLARI,İŞTEN GELMEMİŞ BEYLERİ,YAŞLI AMCALARI TEYZELERİ NE OLDUĞUNU GALEYANA GETİRİP APAR TOPAR TOPLAYIP, KİMİ YALAN SÖYLEYİP VEYA BOŞ VAATLERDE BULUNUP,KİMİNE 23 NİSAN EĞLENCELERİ VAR DEYİP KANDIRDIKLARI ZAVALLI MASUM ÇOCUKLARI BİR PAÇAVRA GİBİ SERDİKLER MİTİNG ALANLARINA !.. VİJDANIN BU KADARI.BUNDAN OTOBÜS ŞÖFÖRLERİ DE ALMIŞ NASİBİNİ PES DOĞRUSU :embarrassed: