Peygamberimiz (s.a.v) Gelse..

Lebbeyk

Well-known member
PEYGAMBERİMİZ (S.A.V) GELSE..

Eğer bir gün Peygamber (s.a.v) evimize gelse,yalnızca birkaç günlüğüne çalsa kapımızı doğrusu merak ediyorum neler yapacağımızı.

Ama biliyorum böylesi şerefli bir misafire evimizin en güzel odasını açacağımızı.Yemeklerimizin en iyisini sunacağımızı ve inandırmaya çalışacağımızı O (s.a.v) nu evimizde görmekten dolayı duyduğumuz hazzı.

Ama söyleyin bana.Peygamber (s.a.v) i evinize doğru gelirken görünce O (s.a.v) nu kapıda mı karşılayacaksınız? Yoksa O (s.a.v) nu içeri davet etmeden önce, o sabah aldığımız gazeteleri ve dergileri çabucak toplayıp kanepenin altına mı atacaksınız?

Peki açık mı bırakacaksınız pembe dizi oynayan televizyonunuzu?

Kim bilir belki de ağzımızdan hiç çıkmamış olmasını dilerdik, gün içinde ediverdiğimiz birsürü yalanın ve ve hakaretin...

Peki ya kasetlerimizi, hızlı müziklerimizi, yeni çıkan starların son albümlerini de ortalıktan kaldıracak mıyız bir çırpıda?

Belki de onların yerine yıllardır raflarda boynu bükük bekleyen kitaplarımızdan serpiştireceğiz ortalığa.

Peki hemen evimize girmesine izin verecek miyiz? Yoksa ne olur bir dakika diye yalvararak kapıda;hangisini kaldırayım, neyi yok edeyim, nasıl gizleyeyim diye koşturacak mıyız evimizin içinde binbir telaşla.

Merak ediyorum; eğer Peygamber (s.a.v) birkaç günlüğüne bizimle birlikte yaşasa, yapmaya devam eder miyiz her zaman yaptığımız işleri? Mesela götürebilecek miyiz yanımızda her gittiğimiz mekana O (s.a.v) nu da?

Tanıştırmaktan onur duyacak mıyız en yakın arkadaşlarımızla?

Şöyle diyelim ya da. O (s.a.v) gelince birkaç günlüğüne değişmeli mi planlarımız ve hayatımız.

Şimdi söyleyelim birbirimize açık yüreklilikle. Kalmasını ister miyiz hayatımızın sonuna kadar bizimle? Yoksa rahat bir nefes mi alırız ziyareti bitip de çabucak gidiverdiğinde?

Gerçekten bilmek ilginç olabilir değil mi?

Eğer birgün Peygamber (s.a.v) aniden ziyaretimize gelse yapacağımız şeyleri...