icimden karalamak geldi :((((

Eyvàh!

Well-known member
kafamda onca sey varken yazamiyorum o onca seyi kiziyorum bazen kendime ne hale geldgiine bak demek istiyorum

ya da nereye gittigine onunu gormeli insan. bunun farkinda olmali e olduk diyelim.kotu bir yola gittigini bile bile devam etmek ne demek?

belki basireti baglanmak demek.. belki de cahillik bu. belki de Allah'in takdiri. ama Allah sana iyiyi dogruyu ayirt etmek icin akil vermis dimi? vermis vermis

bunu kullanmak gerek her yönde boslukta kalmamak gerek. ezber zihniyetine son irilerinin fikirlerini kabul etme devri coktan gecti.

ne siir yazmayi bilirsin sen ne de deneme. sen kimsin ki burda hoykuruyorsun diyebilirsiniz evet kendine gel de diyebilirsiniz bide kafani salla emi? otur yerine ssinifta kaldin haberin yok gibi ...ama yinede kisi bildigi kadar soylemesi gerek dimi?

silgimiz vardir kesin yanlislarimizi hemen silmek iciin ama onlari telafi edecek bi kalemimiz var mi? olursada tükenmez olsun bu hayatta ki hangi yanlisimiz tamamen silinebiliyor ki tukenmez kalem kullanmali ki ne yazacagimza dikkat edelim aman silinemez diye yavas yavas yazalim ve hayati da iste böyle yasayalim sindire sindire ve dikkatli… hayat bos degil hayat cok guzel yasiyoruz sukur … ve yazıyoruz…

herkesin bir fikri olmali birbiriyle uyusanlar daha derinlesmeli belki belki birde karsit fikirlerle konusup bilgilenmeli görgülenmeli. görgülenmeli mi? yoksa çok görgüye gerek yok mu?

yani baligi yanlislikla balık bicagiyla yemezsem olurmuyum ben? yoksa balikmi uzulur bu hale? balik diye gecme keske bir balik gibi olabilese bazilari aylarca unutamayanlar var bazi seyleri keske bir balik gibi unutsak gecmisimizi ,sadece dersleri alsak ve otursak yerimize sifir alarak. evet otur yerine… 0…

gece gece ne diyom yine ::) neyse 2,5 saat once yastiga koydum kafami uyuyamazken donup dururken kalktim balkona ciktim baktim disari tabiki yere doru degil goge doru baktim haliyle ;D tek bi tane yildiz var hava bulutlu ya ondan sanirim ::) o yildizi izlemek pek zevkliydi baktim baktim oyle guzelki hani yanip soner yildizlar goz kirpar gibi cok uzakti ama bi o kadarda yakin hissettim kendime
sizlerde kesin bakmissinizdir ama bakmayanlar icin diyorum hele birde siz bakin bi izleyin yildizi cok guzel dusunceler peydah oluyor bir anda beyninizde bakin goreceksiniz :angel: sanki ugurlu yildizlar da gecmisteki kotulukleri bi anda silip
gelecek icin guzel sirlar yeriyor gibi yasarsak tabiii...

birde bakip bakip sukur etmek ay bi bakin ya sukur etmek icin o kadar seyler goreceksinizki sanki o yildiz sizin yansimaniz yada siz onun yansimasi bakmaya deger beklemeyin goge bakmakla bakmamak duraginda bakin ki gok icinize dogsun yildiz gozunuz olsun

allah im bizlere hakki hak olarak goster ve ona uymakla riziklandir , batili batil olarak goster ve ondan sakinmakla riziklandir ... said nursi
su siralar en cok ettigim dua bu hani neyin doru neyin yanlis oldugunu bilemezya insan iste o anda yardimcim olacak bir dua
bilinmezliklerden allah a sigindim ..

bir destege ihtiyacim var belki ::) birisi deseki hey sen doru yoldasin devam et gerci kimsenin onayina ihtiyac olmamali yapilan onun rizasina uygun olduktan sonra

titrek sesin musukisini dinledinizmi hic men bazen dinler gibiyim

hele endisemin cografyasini gormelisiniz :eek:

galiba aklimi iyi kullanmiyorum ::)

neyse gunesli ve hayirli bir gun sizlerin olsun selam ve dua ile

allah razı olsun abi deneme de olsa çok iyi bir yazı bence kitap yazz sen şaka şaka yazdıklarının hepsinden esmaül husnaları
görmen çok güzel görmenin ötesinde bizimle paylaşmanda çok güzel .hayatta isyan etmektense daha çok allahı düşünüp tfekkür etmek daha iyidir. sen en azından yazabiliyosun abicim allah bide yazacak gücü olmayanlara yardımcı olur inş tabi(bide men gibi yazmayı unutanlara)