selamünaleyküm yol gösterirmisiniz ...?

AgaH_Said

New member
Selamunaleyküm bende böyle bir risale-i nur üzerine islami içerikli bir forum sitesi açmayı düşünüyorum acaba bana bir yol gösterirmisiniz ne yapmam gerekiyor...:confused:

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Öncelikle bir host firmasından alan kiralamanız gerekir. Akabinde nasıl bir içeriğe sahip bir site kurmak istediğinize karar veriniz. Blog, forum, portal, sosyal paylaşım vs. ve buna göre sitenizin domain adını belirleyip domain adresi satın almalısınız. Daha sonrasında ücretsiz bir web yazılım scripti ile sitenizi oluşturabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı ise daha öncedende kullanmışlığınız var dediğiniz scriptler gibi o scriptlerinde yardım forumları vardır. Onlar aracılığı ile nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Aşagı yukarı ne kadara mal olur acaba , islami bir forum sitesi acıcam...

Domain adresi yıllık 9 dolar, 100 mb alan gibi düşük limitli hostlar yıllık 40-50 TL arasında limitler ardıkça fiyatta artar..

Ama benim şahsi düşüncemi sorarsanız teknik konuları bilmediğiniz ve sizi çok sıkıntıya sokabileceğinden bu işi zaman değerlendirmek için yapacaksanız mevcut forum sitelerde yapmak istediklerinizi yapınız. Acacağınız forum sitesinde de konu, video, resim paylaşacaksınız mevcut forumlarda da bunu yapabiliyorsunuz hem de hiçbir ücret ve teknik derinliklerine girmeden..