Zeynebden mektub

hknco

Well-known member
ZEYNEB’DEN ANNESİNE MEKTUB​

Bacımın İffeti Batmakta Rezilin Gözüne...
Acırım Tükrüğe Billâhi ! Tükürsem Yüzüne ...
M.Akif Ersoy​

Hava alabildiğine soğuk , gök yüzü kara bulutlarla kaplı aydınlıkla karanlığın savaşı var . Güneşin elmas kılıçları karanlığın kalın perdesini delmeye yetmiyor. Binlerce talihsiz ,umarsız seyirci savaşın sonucu kaygısızca bekliyor. Ama bazıları semaya bakmıyor. Ak alınları her nedense kararmış yere bakıyor. Onları güneşin yakıcı ellerinden bulutlar kurtarıyor.Yanan alev topunun ateşinden karanlıklar gizliyor masum çehreleri . Ak yüzlerde allıklar oluşuyor,gül bahçeleri, bir çift damla ateş düşen bu gül bahçesine abı-ı hayat olmaya koşuyor.

Sema yağmur indirmese de ufku uzaklarda bir çift buğulu gözden inci taneleri iniyor, susuzluktan çatlamış dudaklara ,çoraklaşmış vicdanlara.Gökler gürlemiyor ,yıldırımlar dargın semaya,artık göğün hırıltısı bir masumun hıçkırıklarını dinliyor. Sessiz bir çığlık şimşeklere inat parçalıyor afakı. Bu gün her şey kararmada yer ,gök ,katılaşmış vicdanlar…

Rüzgar ,güneşin yardımcısı dağıtmak için kara bulutları arz ile semayı titretiyor. Yaşlı çınarın dalından son yaprağını da alıncaya kadar sallıyor son yaprakta düşünce yere , solan umutlar ile birlikte sararan yaprakları da önüne katıyor… yolculuk belki kaf dağına

Sığırcık kuşları da yere iniyor ,bu baştan yüksekte durmayı ar sayanların başları yerde olduğu gibi onlarda yere konuyorlar. Her şey sus pus havaya ölüm kokusu ,son bahar sessizliği yayılıyor. Ortalık baykuşlara emanet yarasalar kolluyor semayı Ve artık siz virane diyarların misafirleri dönün yurdunuza ! bundan sonra burada konuşacak olan yalnız hakikattir.

Bir menekşenin feryadı:

Bende öğretmen olacaktım .Gül bahçelerine bahçevan ,çorak topraklara su ,ölmüş gönüllere ab-ı hayat ve ben bir şiir söyleyecektim içinde okul olan öğretmen olan .Anneme gurbetten mektuplar yazıp anne , ben çiçeklerimle mutluyum ben onlardan umutluyum ,onlar bizim geleceğimiz deyip bir öğretmenler gününde de :

Gül toplamak için atıldım yola
Her taraf gül olmadan veremem mola

Kızma ne olur dönmedim diye hala
Bütün ümidimiz güllerde anne​

Deyip onun gönlünü alacaktım . Yeri gelecek onların dertleri ile dertlenen bir anne yeri gelecek onlar için kükreyen bir arslan olacaktım.

Anne , şimdi hayallerimin gül bahçesine haramiler doldu ,güllerimi talan ediyorlar yakıp yıkıyorlar gönül bağımda taş taş üstünde kalmadı …Gülşenime ateş düştü Her taraf ateş içerisinde ,burada yanmayan tek şey ateşin kendisi

Bir gün bahçesi ki talan oldu
Bir gül-i güherin hayalleri yalan oldu​

Son bir hamle ile hayalime sarılıyorum Kırmızı anka kuşunun bir tüyüde ben olup kaf dağına uçmak uçup ta oraya hapsolunan ne kadar hayal varsa hepsini özgürlüğe kavuşturmak için başım önde ,bahtım kadar kararmış ,düşüncelerim kadar soğuk demir kapının ardına ,ateş gedeler ülkesine ,adımı mı atıyorum ….

Devamı yakında…

yazar benim :) yorumlarınızı bekliyorum inşallah ....

secde_gülü

Active member
yitik sevdamın örtülü çiçekleri

Öfkemin asırlardır kapanmayan yarasına Kurşun sıkıyorlar yine şüheda!Ülkemde örtülerim çekiliyor başımdan, Başörtülülerle boğuluyorum her gece İlmik ilmik boğazıma düğümleniyor hıçkırığım, Haykırmak istesem de sesim çıkmıyor ,Hafakanlar ortasında kaldım, Biçareyim şüheda!..Bugün yine zulüm yağıyor, Akan gözyaşlarım üstüne, Birileri başörtümü istiyor, Birileri ölüm istiyor şüheda!..Yitik sevdamı yok etmek için, Darağaçlarında... Bak bir Zeyneb çıkmış şüheda!.. ONURUMDUR ÇİĞNETMEM! diyor... Birilerinin dili dışarıda,hayvanca saldırıyor... Bir Sümeyye çıkıyor Her fırsatta karşılarına... Ve direnişin sancağı, Başörtümüz oluyor!... Dalgalandıranlara selam olsun!... Öfkemin yarasına intikamlar yağıyor şüheda!..Beyazıt Meydanında yakılan, İsyan ateşi bile içimi ısıtmıyor!... Buz kesildim utancımdan şüheda!...Kan-ter içinde kaldım, titriyorum; Öfkelerin ayazında... Bak bir Aişe çıkıyor;ŞEREFİMDİR ÇİĞNETMEM! diyor!.. Birileri hayasızca, Peruk teklif ediyor... Bir Zehra direnişi çıkıyor, iğrenç teklifin karşısına!.. Ve direnişin sancağı, Başörtümüz oluyor!.. Koruyanlara selam olsun!.. Beynimin dehlizlerine, Bakışların düştü yine şüheda!.. Gelmek istesem tel örgüler bırakmıyor, Uykularım bölünüyor bin berzah ötesinde... Keşke diyorum, keşke... Ama yok, yok işte... Arasatta kalmış gibiyim, Biçareyim şüheda!.. İntizarın düşüyor gönlümün vuslatlarına, Kelepçeli ellerimi semaya kaldırarak, Yitik sevdamın örtülü çiçeklerine Adıyorum dualarımı!.. İslam için öleceksem ey kılıçlar alın canımı..! "Kızımın örtüsü batmakta reziLin gözüne Acırım tükrüğe biLLahi tükürsem yüzüne...!"(Mehmet Akif Ersoy)

Garib

Well-known member
HAİN GİBİ MUAMELE GÖRMEK
JHk_19.jpg

ONURUNUZUN DEMOKRASİ ADINA CİĞNENMESİ
zIF_egitim.jpg

HALBUKİ BUYRUN BAKIN
Y4r_1585063.jpg

SON OLARAK NE YAPARSANIZ YAPIN BU ÜLKEDE HEPİMİZ KARDEŞ OLDUĞUMUZU UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ
e3l_adsiz.bmp
SİZDE UNUTMAYIN
GÖZYAŞLARIMIZ AKABİLİR BİLİRMİSİNİZ BİR ATASÖZÜ VARDIR (DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR)BU ATASÖZÜNÜ HİC KİMSE UNUTMASIN :mad: ;)

Garib

Well-known member
hknco ' Alıntı:
yahu hüsrev abim mubarek sanki ben bu tabloyu önceden de gördüm :S
görürsün tabe bu konu işlene işlene bi hal oldu netice aynıı resimleri daha önce koymuştum ağabey ama ilgi görmedi nedense :(((_________________________________________________artı görmeye de devam edeceksiniz malasef herzaman aynı tabloyu koycam işte :)))