Sezer, iki oy alanı rektör yaptı

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
15 üniversitenin rektör atamalarını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Kastamonu Üniversitesi'nde çok tartışılacak bir karara imza attı.

En fazla oy alan Prof. Dr. Mustafa Safran yerine 2 oy alan Bahri Gökçebay'ı rektör yaptı. Sezer'in tercihi-ni ideolojik bulan Safran, "Kararı Allah'a havale ediyorum." dedi.

Prof. Dr. Mustafa Safran ben onları Allaha havale ediyorum .Demek anlasılıyorki Allaha inanıyorsan bin oyda alsan seni rektör yapmayız diyen bir zihniyet su an Cumhuriyet koltuğunda saltanat surerken cumhuriyet tehlikede değilde, güllerin gülü oraya gecince rejim tehlikeye girecek.Yahu Cumhuriyet madem bir hukuk ve sosyal devlettir öle ise bu hukuk devletinde yapılması ve atılması gereken her adım Anayasa ile belirlenmişdir.Öle ise keyfi yapılan ve ideolojik olarak atılan her adım bu devlete ihanettir ve hainlerin hukmu gecersizdir..

Hoş o değilmiydi 70 milyon oruclu iken bes dakikalık konusmasında sabredemeyip önlerinde su icen.Gayrimuslim topraklarda dahi muslumanların dini vecibelerine saygı duyulurken bir islam ulkesinde böle pervasızca tutum sergilemkde hatta bir resisicumhur tarafından yapılması...

Butun bunlara göz yuman her kurum ve kurulus elbet bir gun HESAP VERECEK..