Yine CUMHURİYET, yine yalan haber

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Gün geçmiyor ki cumhuriyet gazetesinde bir yalan haber yayınlanmasın.Olmamış şeyleri olmuş gibi göstermede üstüne gazete tanımayan cumhuriyet yine bir yalan habere imza attı.
Cumhuriyet Gazetesi, olmayan programı olmuş gibi gösterdi. İrtica haberi yapma adına gazetecilik meslek ilkelerini göz ardı eden gazete, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onay gelmediği için yapılmayan programı, 'taslak metni' dikkate alarak olmuş gibi yazdı.

İstanbul'da bir okul tarafından 1 ay önce Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan program resmî onay çıkmadığı için iptal edilmişti. Yalan haber yapma konusundaki alışkanlığından vazgeçmeyen Cumhuriyet, dün birinci sayfasından 'İrticaî faaliyetler' başlığıyla verdiği haberde; "Milli Eğitim'deki 'Kutlu Doğum' adıyla gerçekleştirilen irticaî faaliyetlere her gün bir yenisi ekleniyor.

İstanbul Bayrampaşa'daki Şair Şinasi İlköğretim Okulu'nda 'Ulusal Egemenlik Haftası'na denk getirilen 'Kutlu Doğum Kutlama Programı'nda hadis-i şerif ezberleme yarışması, ezberlenen hadis-i şeriflerden de yazılı sınav yapıldığı ortaya çıktı." demişti.

Söz konusu gazetenin bu haberi de diğer 'irtica' haberleri gibi yalan çıktı. Zira program Milli Eğitim Müdürlüğü'nden onay çıkmadığı için iptal edilmişti. Söz konusu okulun müdürü Yakup Alparslan, iddiaların tamamen yalan olduğunu belirterek, gazeteye tekzip göndereceklerini, yayınlamamaları durumunda ise mahkemeye vereceklerini söyledi.

Ulusalcı guven adındaki diğer videoda bir emekli albayın söledikleri ne kadar da buna uyuyor biz diyor bir iki medya kurulusunu ele gecirerek bir cok darbe yapdık.Şimdi yine aynı senaryo cumhuriyet ve bazı medya kurulusları üzerinden darbe eylemleri içindeler. Ama yemezler.. Hos ne enteresandır ki Laik ,Soyal ve Demakratik bir Hukuk devletinde dini yapılan her bir program irticai faaliyet ve rejim tehlikesi olarak gösterilmeside bu zihniyetin ne kadar hayal aleminde yaşadığını ve dinsiz ahlaksız ve onursuz (daha sölicekdimde neyse)bir toplum düşlediklerinin acıkca belgesi..Laiklik diyorlar ama liakliğin din ve vicdan hurriyeti olduğundan bihaberler.Ve daha niceleri..Bunları oraya cıkarıpda konusturanlar ve destekleyenler utansın.İnsanlıkdan nasibini alamamıs nasipsizler...

hknco

Well-known member
Abi şöyle boş haberleri okuyub zaman kaybetme :) yani ne gerek var ki .... ben şahsen hiç bişi anlamıyorum ... Hatta çoğu zaman bu adamların haberlerine gülüp geçiyorum ;D

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
hknco ' Alıntı:
Abi şöyle boş haberleri okuyub zaman kaybetme :) yani ne gerek var ki .... ben şahsen hiç bişi anlamıyorum ... Hatta çoğu zaman bu adamların haberlerine gülüp geçiyorum ;D

İyi ya sen gulup gecdiğin için bir kac safi zihin onların safına ilhak oluyor...

hknco

Well-known member
O da doğru ya yani aslında maksadım onları küçük görmek felan değil ... Gerçekten öyle adamlar öyle bir gösteriyorlar ki yani olayın iç yüzünü anlamak mümkün değil ... Öğrencilere yurt açıyorlar sonra iyi mi öğrencileri evlere çıkarıyorlar ama nasıl evlere; kız-erkek karışık evlere Yani bunların temelde gülünecek halleri var ama verdikleri zarar itibarıyla ne yaptıklarının farkında değiller . Bunlar gibi daah onlarca örnek gösterilebilir .Allah cc bu yolda bizlere uyanık davranmayı nasip etsin . Yani şu var ki böyle insanlar kendilerine zarar vermekteler hiç farkında değiller .