siz hangi evdesiniz..

Eyvàh!

Well-known member
siz hangi evdesiniz..

--------------------------------------------------------------------------------

1. BABA EVİ

Üstüne yoktur. Ne kira, ne bir sürü fatura ne de çamaşır, yemek, ütü.
Ekmek elden su gölden ortamdır. Yaşanacak yerdir. Yeryüzündeki cennettir.
Ta ki büyüyüp ihtiyaçlar artıp da ayrılınca ve bitmek bilmeyen faturalar
aracılığıyla hayatla yüzleşince değeri anlaşılır. Şayet mümkünse hiç
çıkmamakta fayda vardır... :angel:

2. ÖĞRENCİ EVİ

Zor ama o kadar da zevklidir. O yaşlarda "özgürlük ve
demokrasi" olmadan yaşamanın tadına doyum olmaz. Hele bir de iş bulunmuş ve IMF konumundaki aile yardımı olmadan yaşanıyorsa mis.. Bol geyik, bol eğlence, biraz pislik, az ders. Hayat yaşanası bir şeydir ve İclal Aydın çok net
anlaşılır o evde. 4-5 seneden fazlası bayar.. ;)

3. DÜĞÜN EVİ

Ayvanın sık sık hatırlandığı bir mekandır. Eksiği gediği hiç bitmez.
"Koçum, acele etme, ben 10 yıllık evliyim, hala bitiremedim eksiği!"
kıdemli arkadaşlarınıza "Abi battım ben" diye dert yandığınızda en sık
duyacağınız cümledir. Biraz rahatladığınızı sandığınızda doğan bebek ve
artan masrafla birlikte Baba Evi'ne duyulan özlem daha da bir artar.
MECBUR KALMADIKÇA GİRMEMEK GEREKİR!!! ;D

MEN HICBIRINDE YA SIZ? ;D

ErtgrL

Member
2. ÖĞRENCİ EVİ

Zor ama o kadar da zevkli dir. O yaşlarda "özgürlük ve
demokr asi" olmada n yaşamanın tadına doyum olmaz. Hele bir de iş bulunm uş ve IMF konumu ndaki aile yardımı olmada n yaşanıyorsa mis.. Bol geyik, bol eğlence, biraz pislik, az ders. Hayat yaşanası bir şeydir ve İclal Aydın çok net
anlaşılır o evde. 4-5 senede n fazlası bayar. .

Benimki Bu işte :) Ama pislik kısmı bizde geçerli değil çok şukur temızlıyoruz :) bunların yanında ev işleride şahsımıza aittir onuda ekliyelim :) artık prof. oldum yemek ,bulaşık, temizlik,çamaşır...Oooh :) beni alan yaşadaı ;D

TESBIHAT

Active member
ınsanın eşi ve evladıyla oldugu ev cennet bahcesıdır
allah herkese evlad sevgısı
eş sevgısı
evınde huzur versın
hamdolsun
evımdeyım
hamdolsun:))

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Allah cemaatimizi daim ve kadim kılsın .. Bunu butun yüreğimle sölüyorum .

Evet bir kac kere ehli dünya olan öğrencilerin kaldığı evde kaldım butun samimiyetimle diyebilirim ki oraya cok affedersiniz bir hayvan bağlasanız durmaz. Evin ne bir temizliği var nede bir düzeni yiyeceklerinin ne kadar sağlıklı olduğu ise bir baska sorun geceleri ise eğlence diye nitelendirdikleri alkol ve sair şeyler.

Birde cemaat evine bakıyoruz mesela dershaneler : Allah ağabeylerden razı olsun gidiyorsun eve hersey yerli yerinde ve ne bir eksiği var nede bir bakımsızlığı yemek saatleri belirli ve en sağlıklı yiyeceklerden olusmakda. Geceleri ise düzenli eğlenceye gelince emin olun su dünyada hic kimse o dershanede kalanlar kadar eğlenmiyordur.Ustad diyor ya helal dairesi keyfe kafidir. Evet fırsatı olanlar gitsinler ve görsünler . Denemesi bedava...

Eyvàh!

Well-known member
eftal evet sansliyim sukurler olsun yaradanima bana bu rahatligi verdigi icin :angel: herkesede nasip eylesin

ertgrl kac devirsiniz ;D 1000 MI ;D

reyyan123456 abi hicbiri derken ordaki SIKLARDAN hicbiri demek istedim

tesbihat abi amin diyelim bizlerede nasip olur insallah sizinki gibi ,es evlad ve huzurlu ev.....

t@lh@ kardes firsatim oldu denedim ;D parada almadilar bedava :p kuzenim ablalik yapiyor ankara`da hatta 3 gun kaldim dediginiz gibi eglenceli hatta mumkun olsa hic geri donmezdim isvicre ye :-[

ß@R@N

Member
HuSRaN ' Alıntı:
eftal evet sansliyim sukurler olsun yaradanima bana bu rahatligi verdigi icin :angel: herkesede nasip eylesin

ertgrl kac devirsiniz ;D 1000 MI ;D

reyyan123456 abi hicbiri derken ordaki SIKLARDAN hicbiri demek istedim

tesbihat abi amin diyelim bizlerede nasip olur insallah sizinki gibi ,es evlad ve huzurlu ev.....

t@lh@ kardes firsatim oldu denedim ;D parada almadilar bedava :p kuzenim ablalik yapiyor ankara`da hatta 3 gun kaldim dediginiz gibi eglenceli hatta mumkun olsa hic geri donmezdim isvicre ye :-[

Madem öle siz neden isvicrede gitmiyorsunuz ? Şimdi size orada çok ihtiyac vardır belkide ilahi kader sizi oraya hizmet etmek için göndermişşdir ?

Eyvàh!

Well-known member
dicle ' Alıntı:
hiç mi yok bi care dönmesen İSVİÇREYE ???

haklisiniz ama bulundugum ortam

birde evden pek disari cikmayisim ve uzakta ta olusum aralarina katilmami engelliyor ...

ama onumuzdeki 2 ay insallah bulundugum ortamdan cikip o ortama girmeyi dusunuyorum

nasip olursa neden olmasin hizmet menim icin cok onemli :angel: