DAYANAMIYORUMMMMMMMMM

SaYa

Well-known member
ÇIĞLIKMIŞ!!!!

Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden'in ezanı 'insan çığlığı' olarak yorumlaması, imam-müezzin ve mevlithanların tepkisine sebep oldu.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, "Ezanla ilgili konuşmalar dine karşı yapılmış bir saygısızlıktır." dedi. İstanbul Mevlithanlar Cemiyeti Başkanı Halil Akıncı, "Bir İngiliz turistin Kocatepe Camii'nde okunan ezanı dinleyerek Müslüman olacak kadar etkilendiği halde hukuk ve bilim adamı Özden'in ezanı 'çığlık atmak' şeklinde nitelendirmesi bizi derinden üzdü." diye konuştu. Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, Hatay'da katıldığı konferansta Ankara'nın Yenişehir semtinde 'çok ezan okunuyor olmasından rahatsızlık duyduğunu' söylemişti. Ezan sesleri arasında 'yürünemediğini' iddia eden Özden, okunan ezanları insanın çığlık atması olarak nitelendirmişti. Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, "Bir müezzin ezanı güzel okuyamayabilir. Bundan rahatsızlık duyarsınız, bunu anlarım. Ama ezan okunmasından rahatsızlık duyduğunuzu söylerseniz, sizi meslektaşlarım adına kınarım." yorumunu yaptı. "Kimse evrensel çağrı olan ezana dil uzatmasın ve toplumsal barışı gölgelemekle kendine gündem yaratmaya çalışmasın." diyen Halil Akıncı, "Sayın Özden'in arı kovanına çomak sokarak Müslümanların evrensel ezanı ile ilgili beyanat vermesi çok üzücü olmuştur, üzülerek kınıyoruz." açıklamasını yaptı.​

SaYa

Well-known member
YEKTA GÜNGÖR ÖZDEN İ DİNlEDİM SOKAKTA YÜRÜYEMİYORMUŞ EZAN SESİNDEN DOLAYI
BU KADAR DA OLUR MU YA :( :(
ALLAH ım BU FIRSAT NİE_________________________________________________Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:

Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-

Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

setr

New member
arkadaslar ben budist bir ulkede yasiyorum.benim ezanima,basotumume,inancima saygi var..bunlar ustelik puta tapiyorlar,,boyle bu yazilari okuyunca icler acisi gercekten,,rabbim islah edsin..

hknco

Well-known member
eh gene koyun mevzusu :sleepy: ben dün demiştim . Mesela bu adama koyun derseniz ben bizim koyunlar adına sizden davacıyım ;D

Onlar sevk i ilahi ile yapmaları gerekeni yapıyorlar .Bırakın rahatsız olan olsun . Zaten olsalar ne olur olmasalar ne olur .O ezanları duydukça yüzleri mosmor kesilir. Allah cc rahmet ederde onlarıda iman nuru ile nurlandırırsa inşallah bu şekilde düşünmezler . en azından koyunların çobanı doğru yere giderse ve koyunlarını da oraya götürür se inşallah sorun yok ;) Demek koyundan ziyade çoban mühim yoksa baştaki koyun uçurumdan atlasa diğerleri de ğeşinden atlar.

SaYa

Well-known member
Demek koyundan ziyade çoban mühim yoksa baştaki koyun uçurumdan atlasa diğerleri de ğeşinden atlar.

Çobanlar çobanlığın ı yapamadığı için mi yoksa diyorum biz müstehakmıyız :( :( :(

hknco

Well-known member
Şimdi bir kıssa geldi aklıma tam olarak değil ama dönemin hükümdarına Halifelerin basiretlerinden ve ülkeyi nasıl yönettiklerinden bahsederler ve lafın ucu birazda dönemin hükümdarına gelir . Hükümdar da derki siz sahabe gibi olursanız ben de halifeler gibi olurum evet buna yakın bir olay olay tam aklımda değil ...

Her ne ise ağabeylerim kardeşlerim ,bakınız mevzumuz olmamak la birlikte girdik koyun kuzu çoban derken sütü yoğurdu unuttuk ...

Başımdan geçen bir olayı anlatayım isterseniz :

Ben yine köydeyim sonra dedem beni inekleri otlatmaya gönderdi ... Bende inekleri felan işte götürdüm akşam geri geldim neyse inekleri sağdılar ...Sütün birazı akşam yoğurt yapıldı birazı dolaba birazıda işte peynir felan yapıldı :) her neyse sabah babaannem bana sıcak süt kaynatmış bir aldım ağzıma öyle acı öyle acı ki yani süt değil zehir mübarek ... dedim babaanne bir sütü bile kaynatamıyorsun nasıl acı ... Dedem oradan yılların verdiği tecrübe ile sen inekleri acı otlu yere götürmeeydin süt te acı olmaz dı bu snein maharetin dedi . Düşündüm hakikaten inekleri otlatmaya götürdüğüm yerde acı bir tadı olan ot vardı .... eee Sütte acı oldu :)

yani biz şu an bazı şeylerden şikayetçi isek biraz da kendimize dönmeliyiz ... eminim akşamki yoğurtta acı olmuştur ;D ben yemedim .

Bizim süt bozuk olursa elbette yoğurtta kaymakta acı olur . DEMEK doğru yerden doğru şekilde zihinlerimizi doldurabilsek :) üstekilerde düzgün olacak ...

Eyvàh!

Well-known member
evet hknco mende davaciyim koyunlara hakaretten dava acicam beraber acalim mahkeme masraflarini paylasiriz ;D

gelelim esas konuya

bunlara koyun denmezki bunlara ve bunun gibilere sadece ve sadece seytanin oyuncaklari denir ...

rabbim seytanin oyuncagi olmaktan bizleri korusun insallah :angel: