hknco

Well-known member
bu şekildeki avatarların“Batılı iyice tasvir, safi zihinleri idlal” kaidesince kaldırılmasını rica ediyorum ...

Velev ki deseniz ben bu hakikati içinde suçu olan bizlere de ibret olsun diye gösteriyorum

"bir gemide dokuz cani bir tane masum olsa, o tek masumun hatırı için o gemiyi batıramazsınız". dusturunca (islam hukuku bunu gerektirir .) bu foruma bakan o masum çocuk tahifesinin hürmetine avatarlara dikkat etmek gerekir. Zira o masum ve lekesiz beyinlerde yer alacak en ufak şüphe ilerde tamiri mümkün olmayan yaralara ,sancılara sebeb olur ... Resimlerin insan üzerindeki etkisini anlatmaya gerek yok kaldıki bu avatarlar heryerde gözüküyor ''Nur çocuk gemisi'' bölümüne girincede gözükecek ...

Nur kardeşlerimin avatar seçiminde daha dikkatli davranmalarını temenni ediyorum .

Unutmayınız ve unutmayalım ki ''Güzel gören, güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır.'' evet bir sözde her şey zıddı ile bilinir der alınız siz bu sözü ters çeviriniz çirkin gören çirkin düşünür çirkin düşününenin hayatı cehennem olur evet tekrar Nur kardeşlerimden rica ediyorum avatarlara bakınız özellikle avatara diyorum diğer resimler zaten bakılacak yada bakılmayacak kişi ayırt edebilir ama Hiç olmayacak yerde bir avatarın o resminin görülmesi hakiakten ''husran'' ben hiç bir Nur kardeşin kimseyi incitmek isteyeceğine inanmıyorum hatta her nur kardeş “Biz muhabbet fedaisiyiz, husumete vaktimiz yoktur” deyip ,el,nden geldiğince insanların morallerini bozacak şeylerden kaçınmalıdır.Zaten de kaçınmaktadır.

İnşallah eğer bu felaketler,zulumler sergilenmek ibretlik hale getirilmek isteniyorsa bir bölüm altında kişilere sunulabilir.

Maksadım bir kardeşimizi incitmek kırmak yada ona karşı hırsla bakmak değil ,bilakis maksadım testi kırılmadan önce kırılınca neler olabileceğini anlatmaktı .Hakkınızı helal ediniz.

fiemanillah

inşallah şurada avatar var bakınız hoşunuza giden olursa korsunuz :) http://www.saidnur.org/forum/index.php?topic=4173.0

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

tuncerr ' Alıntı:
Mübarek Allah Razı olsun. Kardeşlerin bu uyarıyı dikkate alacakları kanaatindeyim.

Almazlarsa ne yapalım bizde avatar cok yenisi ile değiştirirz olmaz mı :???

hknco

Well-known member

yawf Allah cc rızası için bir araya gelen insanlar neden böyle gitmek arzusundalar Allah cc izni ile kimse kimseyi buraya cebren getirmedi Bi iznillah burdan ayrılmada inşallah Allah cc rızası dahilinde olmalı yani burdan ayrılma olmamalı neden ayrılır bir insan inşallah az geliyorum veya gelemiyorum diyebilir .ama gidiyorum gelmeyeceğim dediği zaman tuhaf biz kusurlu insanlarız hatalarımız vardır belki :embarrassed: ama bunlar burdan ayrılmayı gerektirecek şeyler değildir .Elbet olmaması ghereken dargınlıkalr kırgınlıkalr oalcak ama Allah cc izin verirse hepsi kırgınlığımız da dargınlığımız da Allah cc rızası için olacak . Allah cc nasip ederse inşallah devam diyoruz .Birde bu sil mil olayı nedir anlayamadım yok kardeşim bu forumdan kimse silinmiyor .
İHVAN-I SAİDNUR

yok öyle gitmek ne bu ya :mad: yaw ben bu forumda yaşlanacağım birisi sil beni diğeri ben gideceğim Allah cc aşkına Allah cc rahmetinden nereye kaçıyorsunuz ?
Hani ayette diyor ya
FE EYNE TEZHEBUN

O zaman nereye gidiyorsunuz diyor ??? Allah cc rahmetinin burada olduğuna inanan kardeşlerimiz inşallah gitmezler .

kaldıki benim gibi bir insanın sözüne darılıpta gidiyorsanız . Rica ederim yani sözlerim sizleri kırdıysa bu benim hatam lütfen yani forumdan neden gidiyorsunuz. Ozaman benimde gitmem icab eder .
SEBEB OLAN YAPAN GİBİDİR

[size=11pt]Yani nur kardeşlerim eğer kalbinizi kırdı yada incitti isem hakkınızı helal ediniz .Ama şu kadarını diyeyim ,ne diyorsam sizin iyiliğiniz için diyorum .bundan başka bir niyetim iki yıldır olmadı . İnşallah olursada gereğini yapacak insanlar burada mevcut inşallah öyle bir günü Allah cc göstermesin gösterirse de inşallah gereği yapılır. Burada biz kardeş olarak gördüğüm abi olarak gördüğüm ve yakınen tanıdığım ,yüz yüze sohbet ettiğim insanlar bilirler ki hiç bir zaman kimseyi kırmak niyetinde olmadım bende insan olduğum için kabul ediyorum ki elbet hatalarım olacaktır. OLmuştur,belki halende oluyordur.Doğru bildiğim şeyler eğer yanlış ise İnşallah siz kardeşlerim ,kardeş olarak görenler, bu ayıp ,hata ,kusur,ve yanlışlarımı bana söylersiniz ta ki bunalr bana gelecekte zarar vermesin. Şimdi bir üzüleyim inşallah ahirette siz kardeşlerim sayesinde bu günahlarımın sorgusundan kurtulayım. Allah cc beni burdakiler arasında yazar inşallah amin [/size]

Allah cc yar ve yardımcınız olsun .​

kusurlu kardeşiniz hakan

Sergerdan

Well-known member

hakkaten eftal sıkıntın ney?bi iki haftadır görüyorum kimse yazdıklarımı begenmiyor üyelik silinsin felen.inat karışmazsa araya müslümanlar her türlü anlaşır diye düşünüyorum son avatar meselesinde ben şahsen görmek istemiyorum haberlerde de izlemiyorum yüregim kaldırmıyor Allah belalarını versin diyorum hem insanlarda nefis var bir şeye vesile olayım diye koyduysan bazen 'niyete' göre,niyetin kemaline göre ters tepiyor itici oluyor

hknco

Well-known member

ilk dayak yiyecxek kişi belli oldu eftal bu üyelik silme isteyenlerin bilakis benden dayak yemeleri gerekiyor sonra üyelik silinir :D bakalım ne olacak o zaman

hknco

Well-known member

Aramalarda güzeldir .İçinde buma ümidi oldukça tvafuken Allah cc karşılaştırdı diyelim yoksa buluşmamız tek taraflı değil :) Siz o ismi kullanmasanız hayatta karşılaşamazdık .Allah daim hizmetlerinizden Razı olur inşallah .

Mesleğimizin sırrı ihlastır inşallah vede uhuvvettir. bu ikisi olduktan sonra alem çökse tepemize gayrı gerisi yalan .

Çökse şu alem inşallah bizim iman dolu nur kardeşlerimiz derler ki bu alemin bir idarecisi var bizi ve bu alemi idare ediyor biz başı boş değiliz . İnşallah hizmete son sürtat devam ...

Keşke bende sizler kadar ihlasla samimiyetle bir şeyler yapabilsem hakkınızı helal ediniz . ben sizler gibi koşamasam da peşinizden emekliyerekte olsa geliyorum ağabeylerim .

SaYa

Well-known member
arkadaşlar bir yerde okuduğum bir yazı dikkatimi çekti ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer doğruysa sizden ricam bu kelimeyi bir daha kullanmamanız

"zerdüştler ve Brahmanizm gibi bazı dinler seçilen kişiyi Allah'ın insan şekline girmiş hali ( hulul ) - haşa - olarak görür. Brahman Hindular bu kişiye "avatar" yani "Allah'ın yere inişi" ismini verirler.. Onlara göre Allah seçilen bu insanın içindedir..

kaynak: Prof.dr. Muhammed Hamidullah, Allah'ın elçisi Hz.Muhammed s.a.v., beyan yayınları