GÜLLERİN GÜLLERİN EFENDİSİ.....

• Konbuyu başlatan nergiz
  • Başlangıç tarihi

ahmetemin

Member
Seni görmeyen gözü neyleyim ..Seni bilmeyen aklı neyleyim..Seni özlemeyen kalbi neyleyim..Ya Resulallah Selam Aleyk..Aşkından yaşarmayan gözü neyleyim..Yolunda olmayan kalbi neyleyim..Adın anılınca çoşmayan gönlü neyleyim..adın anılınca salat ve selam için kıpırdanmayan dudakları neyleyim..Ya Resulallah muhtacız sana..Ya Habiballah hasretiz sana..Ya Nebiyyullah aşığız sana..Senden uzak asrı neyleyeyim..İçinde olmadığın mekanı neyleyim.Beni senden uzak kılan makamı neyleyim..Ya Resulallah bağışla bizi..Sana layık ümmet olamadık ki..Günahlarımız öyle de çok ki..Huzuruna gelmeye yüzümüz yok..Affet bizi Ya Nebi..Annem hasretine dayanamadı..Bu ayrılık yüreğini dağladı..Altı ay boyunca gülmedi, ağladı..Musab bin Umeyr sana benzerdi..Uhud'da bu yüzden şehid edildi..Aşkından yandı,yandı eridi..Ne güzel sahabelerin vardı senin YA RESUL..Tüm işkencelere göğsünü gerdi..Cemalini bir kez olsun göreyim dedi..Hasıra sarılıp ateşe verildi.Ne güzel sahabelerin vardı senin YA NEBİ..(S.A.S) _________________________________________________Bugünlerde çok ağlıyoruz Ya Nebi..Hasretin kor olup yakmaya başladı bizleri..Ayrılığın kor olup dağlamaya başladı kalplerimizi..Meramımızı anlayan yok..Hicranımızı resmeden yok..Hıçkırıklarımızı duyan yok..Gözyaşlarımızı silen yok..Çocukların bozulmayan kalplerinde arıyoruz o duru sevgiyi,sevgini,çoşkunu...Yeri olmayan yerlerde sana olan aşkımızı dile getirdik defalarca..Anlaşılamayacağımız yerlerde adını andık klavyelere dökülen gözyaşlarıyla..Kardeşlerimizin o tertemiz kalplerini vasıta yapmak istedik, sana olan sevgimizi dile getirebilmek için.Yaşımıza bakmadık,yaşımıza aldırış etmedik sana olan aşkımızı gözyaşlarımızla tarif etmeye çalışırken..Aile hukukuna riayet şartı olmasaydı, bütün makamları elimin tersiyle itmeye hazırdım Ya Nebi..Ya Resul..Sen, senin için bütün makamlardan vazgeçmiş ümmetinden kabul eder misin beni-bizleri? Kabul eder misin?_________________________________________________Duygularımızı sakladık yıllarca.Gözyaşlarımızı kimseler görmesin diye saklı saklı akıttık..Halimizden anlamayanlar çıkabilirdi..Gözyaşının taşıdığı anlamdan bihaber yaşayanlar olabilir diye tenha yerler,ücra köşeler hep meskenimiz oldu bizim..Sevginden ağladığımızı da anlatamazdık ki kimseye Ya Resul..(s.a.s) Devir fitne ve fesad devri..Devir yalanın had safhaya çıktığı,doğrunun horlanıp ayaklar altına alındığı devir..Devir; dolandırıcının el üstünde tutulduğu, alın terinin hakir görüldüğü devir..Bilmem ki bu devirde, ne kadar da gurbet hayatı yaşıyorsun Ya Nebi (s.a.s)Şu devirde, size gurbet hayatı yaşattığımız için bizi afferder misiniz Efendim? Sünnetinize sımsıkı sarılmamakla,adınız anılınca sallallahu aleyhi vessellem dahi dememekle size gurbet ve hasret hayatı yaşattırdığımız için bizleri bağışlar mısınız Efendim (s.a.s)Yolunuzdan gitmemekle,kokunuzu kalplerimize sürünmeye çalışmamakla,adınız anılınca gözlerimizi yaşartmamakla size hicran hayatı yaşattığımız için bizleri affeder misiniz Efendim (s.a.s) Affeder misiniz? Affeder misiniz? Affeder misiniz? :(_________________________________________________Affet beni ya Nebi..Size layık ümmet olamadım,kapınızın sadık bendesi,kapıkulu,kıtmiri olamadım,Affet bizi Ya Resul..Yolunuzun yolcusu olamadık..Mesajlarınızı tüm dünyaya duyuramadık..Affet bizi ey güllerin efendisi,gül kokulu yar,biz sizsiz ne yaparız? Siz olmayınca ne bu dünyanın tadı kaldı ne de ahiretin tadı olur Efendim (s.a.s)Cennet mi ? Bana öyle geliyor ki orası da bize zindan olur ...Cennet size müştak Efendim...Aşıkların size hasret Efendim..Sevgililerin diyarında,sevginle dolup taşıyorlar Efendim..Yeryüzünün dört bir tarafında dertlilerin var,aşıkların var,sevdalıların var,sevgililerin var..Şeker-şerbet hıçkırıkları boğazlarında düğümlenen ablalarımın-abilerimin gönüllerinde senin aşkın var,senin çoşkun var,senin ismin var Efendim.(s.a.s) Onlar seni çok seviyorlar,ve gözyaşlarıyla yollarını gözlüyorlar..En güzel köşe,başköşe sizin için ayrıldı,yemeklerin en lezizi,en güzeli sizin için yapıldı..Gözyaşlarının en tatlısı,en şeker-şerbeti sizin için akıtıldı..Şu günahkar,şu günahkar kalbim için değil,şu günahkar yüzüm için değil,sana hasret bu abilerim,sana meftun bu ablalarım için, veda tepesinden, bir kere daha doğmaz mısınız Efendim (s.a.s)Ne dizlerimizde derman kaldı ne de gözlerimizde fer..Kayboldu ziyası gözlerimizin,kesildi takatımız,tükendi mecalimiz..Bekletme bizi ey YAR..EY SEVGİLİ,EN SEVGİLİ...VUSLAT NE ZAMAN?
_________________________________________________Ben sizi, vefatınız sonrasında terk-i diyar eyleyen Bilal-i Habeşi gibi sevmek istedim..Ben sizi,gittin diye gülmeyi unutan Hz Ali gibi sevmek istedim..Ben sizi, artık bana görünebilirsin muştusunu bekleyen Hz Vahşi gibi sevmek istedim..Ben sizi; sizden ayrılınca hıçkırarak ağlayan o kutlu kütük gibi sevmek istedim..Ben sizi,Sevr mağarasında sizi görmek için can atan o meşhur ve o kutlu aşığın; kertenkele gibi sevmek istedim..Ben sizi, yağmura hasret toprakların yağmuru beklediği gibi sizi bekleyen ensarın gibi sevmek istedim..Ben sizi,mağara arkadaşın,hicret yoldaşın,sıddıkiyet timsali Hz Ebubekir efendimizin gözyaşları gibi sevmek istedim..ALLAHım,şu tertemiz site üyeleri ve bu uğurda samimi ter dökenler aşkına ve lütfuna beni-bizleri HABİBİNLE görüştür,O'nunla hemdem ve hemhal kıl bizleri..O'na layık ümmet olabilmeyi nasip eyle bizlere..Artık adını rahatlıkla ve hiç çekinmeden anacağımız günler gelsin ALLAHım....artık aşkından hiç çekinmeden ağlayabileceğimiz günler gelsin ALLAHım....artık o gül yüzlü Habibinin anlaşılacağı günler gelsin ALLAHım....artık alnı secdelilerin horlanmayacağı-dışlanmayacağı bilakis el üstünde tutulacağı günler gelsin ALLAHım...artık gözyaşlarımızı anlayabilenlerin,bununla kalmayıp bizlerle birlikte günah dolu kalplerimiz için ağlayabilenlerin olduğu günler gelsin ALLAHım..gelsin ALLAHım..gelsin ALLAHım..gelsin ALLAHım..amiin..