BİR EŞYANIZI KAYBETTİNİZ,ne yapabilirsiniz

Sergerdan

Well-known member
Yağmur yağıyor, ümidimiz tükenmek üzereyken, birden aklımıza Üstad Bediüzzaman Hazretleri'nin bir çocukluk hatırası geldi. O diyor ki: "Küçükken bir cevizim bile kaybolsa, Abdülkadir Geylânî Hazretleri'nin ruhuna Fatiha okur ve Allah'ın izniyle bulurdum." Biz de birer Fatiha ve on birer tane İhlas okuyup Gavs-ı Azam Abdülkadir Geylânî Hazretleri'nin ruhuna bağışladık. Allah'ın izniyle bir arkadaşımız arabanın anahtarını bulup getirdi. Çok sevindik ve Cenab-ı Hakk'a şükrettik...

setr

New member
s.a said nursinin olulerden yardim istemesi diye ,gecen bir yerde bunun tartismasi vardi ,benim ricam sizler aciklayabilirmisniz.bu konuda beni aydinlatirsaniz sevinirim,,selametle

Sergerdan

Well-known member
a.s.Benim fazla dini bilgim yok ancak burada heralde Allah ım sevdiklerinin hürmetine,Peygamberimiz hürmetine gibi duaya vesile etme var.televizyonlarda ve insanlar arasında yanlış bulunan avamın yani ister din ister dünyevi olsun meselelerde cahilane davranan davranmak zorunda kalan insanların uygulamalarıdır.yanlış olan zannederrsem o kişilerin 'zatından' medet ummak.yoksa mesela ben günahkarım agzım temiz degil veya dünyevi işlerde bile büyük makamlara nazı geçenler var onun gibi böyle islam büyüklerini aracı etmek Allah ın takdir etmesine acizane,sevimli bir vesile olabilir.ama duayı o kişilere deil o kişilerin dahi kulu oldugu Allah a yaptıgımızı unutmamız gerek ama egitimsiz mekanlarda zaman geçtikçe bu tür şeyler aslından şekilcilige ve zatına dönüşüyor.benim fikrim bu.