bir soru...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
ubade ' Alıntı:
tamam ama benim sorum şu allahtan razımısınız?
ben bunu cevabını istiyorum .

Razıyım ki şükrediyorum... Yoksa isyan ederdim mazallah ki buna ne hakkımız var ? Ne için bedel ödedik ki hak dava edelim ne varsa elhamdulillah...

Eyvàh!

Well-known member
Acaba diyorum biz Allah`tan razimiyiz sorusuna ne desem sonra düsündümde

bune demek 0, nun bizden razi olmasi icin neler yapiyoruz sonra soruyoruzki razimiyiz

her muslumanin kulluk borcu ALLAH tan razi olmak ve iman etmek

1. Cennetlik ile müslüman arasyndaki ilk fark iki kez imandyr
Nisa –136 Ey iman edenler tekrar iman edin..

2. Allah onlardan (cennetliklerden ) razy oldu... ama sabikunlulara ONLAR DA ALLAH’ TAN RAZI OLDU...diyor

tastamam kur-an`i bilmek ve namazi dosdoru kilmak biz iman edip yaradanla muhatap olacagiz ki ,0 bizden razi olsun

biz zaten razi olmasak iman etmeyiz (hasa) allah muhafaza :angel: rabbime sukurler olsun ki hidayete tabi eyledi :angel:

ubade

New member
o ne biçim soru öyle bi lükssümüzmü var.

bakın bu soruyla ilgli bir cevap yazayım.

BİR GÜN RABİATUL ADEVİYYE HZ. BİR DAĞA ÇIKAR VE ORADA BİR ADAMIN İBADET EDİP DEVAMLI ALLAHA ALLAHIM BENDEN RAZI OL DEDİĞİNİ DUYAR. HZ. RABİA ADAMIN YANINA GİDER VE ADAMA ŞÖYLE DER. HEY ADAM SEN ALLAHTAN RAZIMISINKİ DER. ADAM AYNI SİZİN GİBİ ŞAŞIRIR. DÖNÜP HZ. RABİA YA DERRKİ; SEN NE BİÇİM KONUŞUOSUN ÖYLE BEN KİMİMKİ ALLAHTAN RAZI OLAYIM DER. VE HZ. RABİA CEVAP VERİRİ; EĞERKİ SEN NAMAZ KILIYOSAN ORUÇ TUTUYOSAN YANİ KISACASI ALLAHIN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRP YASAKLARINDDAN KAÇINIYOSAN İŞTE O ZMANN ALLAHTAN RAZISINDIR DER.VE ADAM HZ.RABİAYA KARŞI YAPTIĞI HATAYI ANLAR.

Eyvàh!

Well-known member
itipki sizin gibi sasirdi derken ??? yahu sasmis olsak cevap veremezdik

yolladigim yazinin icerigini anladiysaniz eger bu sozu kullanmazdiniz

sizin yolladiginiz yazinin icerigi ile ayni

bi tek hz rabia., ile adam yok ;D

elzem

Yeni Üye
üyelik gelmiş ama nasıl üye olunacak ? bilgi verirmisiniz
_________________________________________________arkadaşlar yardımcı olurmusunuz bekliyorum

sahra_

New member
selamu aleyküm, arkadaşlar ben hanım hanıma formuna üye olmak istiyorum, tüm bilgileri doldurdum fakat referans bölümünde neyi kastediyor anlayamadım ve sadece yok , yazdım üyeliğim hakkında hala bir bilgi alamadım bu konuda yardım edermisiniz ?

Eyvàh!

Well-known member
sahra kardes ilgili arkadas sizi arayacak ama biraz gec oldu gibi

ama siz musaitim derseniz arasin arkadasimiz olurmu ?

ubade

New member
husran kardeş sen şaşırmamış olabilirsin ama sende benim o alıntı yaptığımı yerin içeriğinin anlasaydın yada alıntı yaptuığım yeri olusaydın bu cevabı kime yazdığımı anlardın kardeş ha birde ''yahu '' kelimesi biraz alaycı bir kelime olmuş bunuda belirteyim tamam.