Selâmün aleyküm bana da yer var mı ?

emrb

Yeni Üye
Cümleten hayırlı akşamlar.Yaşım 22 .Ankara'da yaşıyorum.amcam küçükken sürekli beni nur derslerine götürürdü pek bir şey anlamazdım burası bana göre değil diyerek uzak tuttum nur cemaatinden kendimi.Bu aralar sözler köşküne merak sardım benim emsalim insanlar çok tatlı sohbetler ediyorlar tam anlayacağım dilden.Bende artık bu işi anlamaya, sizin aranıza katılmaya karar verdim.Telefonumda 1 yıldır risale programı var ama ordan kuran okuyorum,cesaret edip risale okuyamıyorum .ama dün küçük sözlerden başladım.Size soracağım size risalenin faydaları nelerdir.manevi anlamda olsun günlük yaşamda olsun merak ediyorum ve Ankara'da anlayacağım şekilde gençlerin sohbeti var mı seyran bağlarında oturuyorum.Selâmün aleyküm.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
ve aleykumselam..

Ben risale-i nuru Kurana hazırlık mektebi olarak görüyorum bu anlamdan baktığımızda dünyevi ve uhrevi pek çok faydalarını görmek mümkün olacaktır. Anlama anlamama meselesini ise samimiyet ortaya çıkaracaktır ne kadar samimiyet ile yaklaşırsanız size o kadar ufuklar açılacaktır.. Bir husus daha var ki o da risale-i nur eserlerinin çok manaları ihtiva etmesidir, bakıyoruz bir meselenin daha detaylı cevabı başka bir meselede izah edilmekte, onun için ben bu meseleyi anlamadım demek kısmen doğru olabilir ama tamamını okumadan ve ilişkisellik kuramadan elbette tam olarak anlamak mümkün olamayacaktır. En lezzetli yemeği bile bir kere yemekle değil defalarca yiyerek lezzetine varabiliyoruz. işte bunun gibi bir çok örnekler söylenebilir zamanla herşeyi daha net anlamanız mümkün olacaktır..

Nur Penceresi adresimizde görsel bir çok kaynak bulabilirsiniz ayrıca Sorularla Risale | Ana Sayfa sitemizdede bir çok sorunuza cevab bulmanız mümkün..

Sohbetler konusunda sizi mail adresinizle bilgilendireceğiz..

emrb

Yeni Üye
ve aleykumselam..

Ben risale-i nuru Kurana hazırlık mektebi olarak görüyorum bu anlamdan baktığımızda dünyevi ve uhrevi pek çok faydalarını görmek mümkün olacaktır. Anlama anlamama meselesini ise samimiyet ortaya çıkaracaktır ne kadar samimiyet ile yaklaşırsanız size o kadar ufuklar açılacaktır.. Bir husus daha var ki o da risale-i nur eserlerinin çok manaları ihtiva etmesidir, bakıyoruz bir meselenin daha detaylı cevabı başka bir meselede izah edilmekte, onun için ben bu meseleyi anlamadım demek kısmen doğru olabilir ama tamamını okumadan ve ilişkisellik kuramadan elbette tam olarak anlamak mümkün olamayacaktır. En lezzetli yemeği bile bir kere yemekle değil defalarca yiyerek lezzetine varabiliyoruz. işte bunun gibi bir çok örnekler söylenebilir zamanla herşeyi daha net anlamanız mümkün olacaktır..

Nur Penceresi adresimizde görsel bir çok kaynak bulabilirsiniz ayrıca Sorularla Risale | Ana Sayfa sitemizdede bir çok sorunuza cevab bulmanız mümkün..

Sohbetler konusunda sizi mail adresinizle bilgilendireceğiz..

teşekkür ediyorum aydınlattığınız için.mailinizi bekliyorum.