Ahir zaman ve mehdi as

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Burada anlatılanların hepsinin cevabı Risale-i Nurda olmakla beraber, sadece bir meseleye nazar ederek cımbızlamak ile hakikat peyda etmemektir. Yine bununla beraber sitemizde detaylı olarak bu soruların cevabı delileriyle mevcuttur.

Ama yine de sizin kullandığınız tek bir söz ile sizi iltizam etmeye yeter. Yani hem Bediüzzaman diye hitap edeceksiniz hem de ne seyyiddir nede mehdidir diye dava edeceksiniz..

Ustad Bediüzzaman r.a. başka meselelerde hem seyyid ve hem şerif olduğunu söylemek ile beraber Risale-i Nur gibi ne tarihde ne gelecekte eşi görülmemiş ilmi ve bıraktığı eser ile de Mehdi Azam olduğunu ispat etmiştir, bahsi olan konulara hakim olabilmek için dar bir pencereden değil geniş bir pencereden menfaatsiz ve hasedsiz bakmak gerekir.

Risale-i Nur davasını seyyidlik ve şeriflik ve mehdilik iddia ederek beyan etmemiş ve kuvvet bulmamıştır, bilakis nazarları ne müellifine çevirtmiş nede başka dünyevi gayelere, bütün maksadı Kur'an, Sünnet ve Allah'a çevirdiğinden öyle şeylere tevessül etmemesi başkalarının bundan nemelanması gerekmez. Hem bugüne kadar bu meselelerin Nur Talebelerince konuşulmaması nazarları başka şeylere çevirmemektir, ama bugün bazıları çıkıp bu kıymeti düşürmek hakikatleri gölgelemek için Ustad Bediüzzaman için ne seyyiddir ne mehdidir basit sıradandır demek isterken aksülamel eder Bediüzzaman derler..

Heyhat şaşarım onlara ki onlar Bediüzzaman r.a.'ı skolastik bataklığına düşmüş bir medrese hocası sansınlar.. O kıymetli aziz ustadım r.a. bütün müsbet ilimlerle asrı hazır fen ve felsefesi ile meşgul olmuştur. Bu hususta en derin meseleleri halletmiş en derin ilimlere sahip ilim adamlarını ilzam etmiş Bediüzzaman ünvanını mutlak liyakat kesbetmiştir. Fakat mantık oyunları bilmemesi ve felsefe düzenbazlıklarına kulak vermemiştir. Aziz Ustadım r.a. cemiyetin iç hayatını manevi varlığını, vicdan ve imanını terennüm etmiştir. Yalnız Kur'anın tesis ettiği iman ve tevhid esası üzerine işliyor ki islam cemiyetinin ana direği budur. Bu sarsıldığı vakit cemiyet yoktur. Şimdi böyle bir dava adamı Hz. Ustad r.a.'a kalkıp ne seyyiddir ne mehdidir, diyerek sözlerini delil gösteriyorlar.

Hristiyan ve Yahudilerde kendi dinlerini satmak için Kur'anın ayetlerini öğrenip müslümanlar ile mücahede ederek onları ilzam ederek kendi dinlerinin doğrularına davet ediyorlar.

Herneyse ben genel konuştum hata ettiysem Rabbim affetsin yok hata ettiyseler Rabbim onları ıslah etsin..

Huseyni

Müdavim
Risale-i Nur davasını seyyidlik ve şeriflik ve mehdilik iddia ederek beyan etmemiş ve kuvvet bulmamıştır, bilakis nazarları ne müellifine çevirtmiş nede başka dünyevi gayelere, bütün maksadı Kur'an, Sünnet ve Allah'a çevirdiğinden öyle şeylere tevessül etmemesi başkalarının bundan nemelanması gerekmez. Hem bugüne kadar bu meselelerin Nur Talebelerince konuşulmaması nazarları başka şeylere çevirmemektir, ama bugün bazıları çıkıp bu kıymeti düşürmek hakikatleri gölgelemek için Ustad Bediüzzaman için ne seyyiddir ne mehdidir basit sıradandır demek isterken aksülamel eder Bediüzzaman derler..

Aynen katılıyorum..Kendilerine mehdilik payesi çıkarmaya çalışanlar konuştukça batıyorlar..Kardeşim mehdiyim diye bağıracağına işini yap..zaten liyakatin varsa sana o makamı verecek olan verir..ne diye millete kabul ettireyim diye uğraşırsınız ilginç yahu..