Vahiy Meleği Cebrail a.s.

faris

Well-known member
Cebrail a.s. dört büyük melekten biri ve peygamberlere vahiy götürmekle görevli melektir. Peki madem son peygamber kainatın efendisi a.s.v dan sonra peygamber gelmeyecek o zaman Cebrail a.s. kıyamete kadar ne yapacak?

Hem büyük meleklerden biri olacak hem de peygamberlerden sonra kıyamete kadar bekliyecek mi?

teblið

Vefasýz
Allah razi olsun fahris kardes daha oncede bir sohbette boyle bir soruyla karsilasmistik.ve akabinde bu konuyu odev olarak arastirdik.
Şimdi bu konuda ilk diyecegim sudurki Ruhuleminin tek vazifesi vahiy getirmek degil elbetteki.peki baska ne goreveler vermistirCenabi Hakk?
Aslinda sorunun cevabi kadir suresinde acik ve nettir.bir cok ozel gecelerde kullari mutaala etmek icin yeryuzune inip tabiri caizsse kullar hakkind bilgi toplamaktir.
Ve yine kiyamete kadar secde edip ibadet eder ruhulemin.ki bu meseleyide bir cok hadislerdede okumusuzdur .bir kac gorebi dah vardir.onlarida diger kardeslerimiz yorumlar diye burada noktalamak istiyorum.
Tekrar tesekkur ediyorum faris kardes merak edilen bir konuyu tasidiniz forums.ALlah razi olsun

faris

Well-known member
Allah razi olsun fahris kardes daha oncede bir sohbette boyle bir soruyla karsilasmistik.ve akabinde bu konuyu odev olarak arastirdik.
Şimdi bu konuda ilk diyecegim sudurki Ruhuleminin tek vazifesi vahiy getirmek degil elbetteki.peki baska ne goreveler vermistirCenabi Hakk?
Aslinda sorunun cevabi kadir suresinde acik ve nettir.bir cok ozel gecelerde kullari mutaala etmek icin yeryuzune inip tabiri caizsse kullar hakkind bilgi toplamaktir.
Ve yine kiyamete kadar secde edip ibadet eder ruhulemin.ki bu meseleyide bir cok hadislerdede okumusuzdur .bir kac gorebi dah vardir.onlarida diger kardeslerimiz yorumlar diye burada noktalamak istiyorum.
Tekrar tesekkur ediyorum faris kardes merak edilen bir konuyu tasidiniz forums.ALlah razi olsun

Allah sizden razı olsun.
Bu aralar kafama çok sorular geliyor, sizlerin vesilesiyle umulur ki çok sorulara cevap bulunur ve sonrakilerin sorularıda giderilmiş olunur..

teblið

Vefasýz
İnsl hepimiz icin faydalidir bu tur sorular.
Zaten ana kuraldir merak ve sorular insani ilmin kapisina yonlendirir.

İnsl diger kardeslerimizde istirak ederlerde bizlerde bilmediklerimizi ogreniriz.

Rabbim nasibimizi genis tutsun insl..