Her Gün Tövbe Etmeye Buyurun

Livza

Well-known member
sevildikce_39.jpg

"Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

Ya Rabbi...Ya Rabbi ....Ya Rabbi...Bütün yapmış olduğum
günahlardan dolayı ben pişmanım keşke yapmasaydım İNŞAALLAH
ben bir daha yapmayacağım

Zerrelerim adedince Rabbim ben pişmanım Affet Affet Affet Rahmanım...

Türkçe Okunuşu:

ALLAHümme ente Rabbi lâ ilâhe illâ ente. Halegtenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vağdike mestetağtü eğûzü bike min şerri mâ sanağtü ebûü leke bi niğmetike aleyye ve ebûü bi zenbî feğfirlî feinnehû lâ yeğfiruzzünûbe illâ ente.

Bi rahmetike yâ erhamer rahimîn.

Livza

Well-known member
ALLAHümme ente Rabbi lâ ilâhe illâ ente. Halegtenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vağdike mestetağtü eğûzü bike min şerri mâ sanağtü ebûü leke bi niğmetike aleyye ve ebûü bi zenbî feğfirlî feinnehû lâ yeğfiruzzünûbe illâ ente.

Bi rahmetike yâ erhamer rahimîn.

Ashab

Member
Ya Rab! eman ve emniyet ver.
İsm-i Azam olan o Esma Risalesinin bereketiyle, beni teşettütten, perişaniyetten hıfzeyle ya Rabbi!

Ey Kur'an'ı indiren Allahım! Kur'an ve Kur'an'ı indirdiğin zatın hakkı için kalblerimizi ve kabirlerimizi İman ve Kur'an nuruyla nurlandır. Duamızı kabul buyur ey kendisinden yardım istenen Müstean!

Ey Rabbimiz! Unutur veya hataya düşer de bir kusur işlersek bizi onunla hesaba çekme.

Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalblerimizi sapıklığa meylettirme. Yüce katından bize bir rahmet bağışla. Muhakkak ki veren Sensin, dua edip istediklerimizi bize bağışlayan Sensin.

İsm-i Azamının mazharı olan Resul-i Ekremine, onun al ve ashabına, kardeşleri olan diğer peygamberlere ve kendisine tabi olanlara salat ve selam eyle. Duamızı kabul buyur ey merhametlilerin en merhametlisi.

Amin!

Livza

Well-known member
Arşın, Ruh'un ve bütün melâikenin Rabbi olan yüce Allâh'ım... Senin yanında âciz, güçsüz, muhtaç ve indînde bir hiç olduğum idraki içinde sana yalvarıyorum... Ne olur bütün yanlışlarımdan, bilmeyerek ve dayanamayarak yaptığım bütün fiillerimden dolayı beni bağışla!..

Livza

Well-known member
"Aynı günaha tekrar düşeceğim" düşüncesi ile
tövbe edemiyorsanız,
"belki bu günahı tekrar işleyemeden ölüm gelir ve
ben tövbe etmiş olarak ölürüm"
diye düşünün ve tövbe edin.''
İmam-ı Gazali Hz. (k.s)...

duasart

Member
Teşekkürler. Tövbenin önemi çok büyük. Yoldan geçerken bile bir insanın ahını alma şansınız olduğu için dikkat etmekte fayda var bu tarz işlere.