En Güzel Dualar...

pendüender

Well-known member
Rabbimiz;

Bu mübarek Cuma Gününde biz aciz kulların olarak bir kez daha SANA el açıyoruz;

Ey her şeyin zimamı yed-i kudretinde bulunan Yüce Rabbimiz!

Biz zayıf ve aciz kullarını, olmuş ya da olması muhtemel her türlü tehlikeli durumlardan ve Senin sevip razı olmadığın bütün hallerden, fikir sapmalarından ve düşünce bozukluklarından muhafaza buyur..

Ululuğunun nurunu insî, cinnî şeytanların ve durmadan kötülüğü salık veren nefs-i emmarenin şerleriyle bizim aramızda perde yap!

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, (S.A.V) aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz..

AMİN...​

pendüender

Well-known member
Yâ Erhamerrâhimîn ve Yâ Ekremelekremîn!

Senden hayr u hasenât istikametindeki bütün dilek ve maksatlarımızı gerçekleştirmeni niyaz ediyoruz. Ey sürpriz lütufların sahibi, Ulu Sultanımız! Bizi endişe edip korktuğumuz hususlardan da emîn eyle!

Ey ihsanları bitmek tükenmek bilmeyen ve kullarını lütuf sağanaklarıyla sırılsıklam hale getiren Yüceler Yücesi Rabbimiz! Ne kadar belâ, musîbet ve hastalık varsa, Sen bizi, onların tamamından muhafaza buyur!

Rabbimiz! Sana olan minnet ve şükran hislerimizi bir kere daha tekrarlıyor, Rasûl-ü zîşânı, âlini, ashabını bir kez daha salavâtlarla anıyor ve dualarımızı kabul buyurmanı istirham ediyoruz. Ne olur, bizleri dualarına icabet edilmeyen mahrumlardan eyleme! Amin!..​

pendüender

Well-known member
Cenâb-ı Hak, bizleri, yaratılış gâyemize teksif olmaktan ve aslî hedefimize odaklanmaktan alıkoyacak maddî-mânevî her türlü câzibenin tuzağına düşmekten muhâfaza buyursun. Sadırlarımıza inşirah, kalplerimize firâset, gözlerimize basîret ihsân eylesin.

Âmîn…​

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Yarabbi, bak Sana elimi açtım, sana yöneldim.

Çünkü ben kulum,

Sen de benim Allah’ımsın,

mabûdumsun, mahbûbumsun (sevgilimsin),

matlûbumsun (istediğimsin), maksudumsun.

Seni kendi kabiliyetim nispetinde idrak ediyorum ve kendi çapımda kulluktaki acziyetimi Sana arz eyliyorum.

Seni tanıyorum, kalben tasdik ediyorum,

Sana inanıyorum, Sen’den istiyorum...

Denis

Well-known member
Yarabbi, bak Sana elimi açtım, sana yöneldim.

Çünkü ben kulum,

Sen de benim Allah’ımsın,

mabûdumsun, mahbûbumsun (sevgilimsin),

matlûbumsun (istediğimsin), maksudumsun.

Seni kendi kabiliyetim nispetinde idrak ediyorum ve kendi çapımda kulluktaki acziyetimi Sana arz eyliyorum.

Seni tanıyorum, kalben tasdik ediyorum,

Sana inanıyorum, Sen’den istiyorum...

Aminnnnnnnnn...

pendüender

Well-known member
Yâ Rabbî!​
Ömür defterimizin her sayfasında takvâyı bize en güzel azık ve gönüllerimizden hiç çıkarmayacağımız mânevî bir zırh eyle!
Aklımızı, kalbimizi ve bütün varlığımızı her hâlükârda Senʼ in rızâna yönlendir.
Son nefesimizi de ebedî saâdetimizin başlangıcı eyle! ..

Âmîn! ..​

pendüender

Well-known member
Yâ Rabbi!
Sana dâimâ acziyetimizi îtirâf ederiz.
Hislerimizi kendi rızâ-yı şerîfin ile te’lîf eyle! Bizi âyet-i kerîmede buyurduğun;
“Canları ve mallarıyla cenneti satın alan”(1)kullarının zümresine ilhâk eyle.
Bizi, ilâhî imtihan tecellîlerine karşı rızâ ve teslîmiyet ile Sen’den râzı kıl, bizden de râzı ol…
Âmîn!​
(1)Tevbe, 111.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Cevap: Dua Ufku

4531534984_6900c6ecaf.jpg

Yâ Rab, garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvânem, alîlem, âcizem, ihtiyarem,

Bî-ihtiyarem, el-aman-gûyem, afv-cûyem, meded-hâhem, zidergâhet İlâhî!

(Mektubat Sh. 29)

pendüender

Well-known member
Cevap: Dua Ufku

Yâ Rabbi!​
Biz kullarını gâfillerden eyleme.
Cümlemizi, kalpleri Allâhʼın zikri ile huzur bulan, Allâh’a kulluk idrâkini gönüllerinde dâimâ canlı tutan sâlih kullarının zümresine ilhâk eyle!​
Âmîn…