Şâban Ayı Kur'an-ı Kerim Hatim programını başlatmış bulunuyoruz!..

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
al-quran.jpg

"Bu Kur'an Allah'ın bir ziyafet sofrasıdır, o sofradan gücünüzün yettiği kadar hisse almaya bakın."

'Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenip ezberleyen ve öğretendir." (Buhari veSünen'ler)

"Kıyamet günü oruç ve Kur'an kula şefeâtçı olurlar. Oruç: "Ya Rabbi" der, "Ben O'nu gündüzleri yemeden, içmeden ve zevklerinden alıkoydum, şimdi beni O'na şefaatçi kıl."
"Kur'an der ki: "Ya Rabbi! ben de geceleri O'nu uykudan alıkoydum, beni O'na şefaatçi yap. "Böylece her ikisi de şefaatçi olurlar." (Beyhakî).

"Her hasenenin sevabı başka vakitte on ise, Receb-i Şerifte yüzden geçer, Şâban-ı Muazzamda üç yüzden ziyade ve
Ramazan-ı Mübarekte bine çıkar ve cuma gecelerinde binlere ve Leyle-i Kadirde otuz bine çıkar.
ŞuAlar

Bizlerde bu Rahmet aylarında Rahmet sağanağında ıslanmayı dileyerek
Şaban ay.ına hürmeten Kur'an-ı Kerim hatmi başlatıyor ve siz degerli kardeslerimizin katilimini bekliyoruz inşaAllah..

1. Hatim...

1. Cüz= Denis
2. Cüz= sedaesra
3. Cüz=garp
4. Cüz = garp
5. Cüz =garp
6. Cüz =garp
7. Cüz=garp
8. Cüz =
Talha
9. Cüz = ukbaa
10. Cüz = Abdullah
11. Cüz= Hüda
12. Cüz = Fakir
13. Cüz= Hüseyni
14. Cüz= memluk
15. Cüz= teblig
16. Cüz= Merih
17. Cüz=Garp
18. Cüz= Garp
19. Cüz=Garp
20. Cüz=Garp
21. Cüz=Garp
22. Cüz= Garp
23. Cüz= Garp
24. Cüz:=Garp
25. Cüz=
yüsranur
26. Cüz=yüsranur
27. Cüz= yüsranur
28. Cüz= yüsranur
29. Cüz=yüsranur
30.Cüz=yüsranur

2. Hatim... pendüender Kardesimiz tarafindan alinmistir..

3. Hatim...

1. Cüz= Denis
2. Cüz= Alınmıştır
3. Cüz= Alınmıştır
4. Cüz = Alınmıştır
5. Cüz =Alınmıştır
6. Cüz =Alınmıştır
7. Cüz=Kenz-i Mahfi
8. Cüz =
Kenz-i Mahfi
9. Cüz =Kenz-i Mahfi
10. Cüz = ABDULLAH
11. Cüz=ABDULLAH

12. Cüz =ABDULLAH
13. Cüz=ABDULLAH
14. Cüz=ABDULLAH
15. Cüz= ABDULLAH
16. Cüz=ABDULLAH
17. Cüz=
18. Cüz=
19. Cüz=
20. Cüz=
21. Cüz=
22. Cüz=
23. Cüz=
24. Cüz:
25. Cüz=
26. Cüz=
27. Cüz=
28. Cüz=
29. Cüz=
30.Cüz=

Son düzenleme:

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
[B' Alıntı:
pendüender[/B];347725]2. Hatim alınmıştır.

Selamün Aleyküm..

pendüender Kardesim Rabbim senden razi ve memnun olsun mubarek saban ayi cümlemiz hakkinda hayirlara vesilen olsun insallah Masallah kardesim almis oldugun Hatimle bereketli baslamis olduk Rabbim devamini nasip eylesin okuyan kardeslerimizi kuran,ikerimin feyzi bereketiyle bereketlendirsin ..selam ve dua ile...

pendüender

Well-known member
Ve aleykümselam,Abdullah kardeş.Rabbim vesile olanlardan ve de okuyan tüm kardeşlerimizden de razı olsun,Kuran-ı Azimüşşanı bizlere şefaatçi eylesin inşaALLAH.Formda yeni sayılırım ama öyle alıştık ki :)müdavim olduk.ve çok şey öğrenmekteyiz daha da çok öğreneceğimiz var. Formdaki tüm dostlardan Rabbim ebeden razı olsun.Selamet ile...

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
Selamün Aleyküm.. Muhterem kardesler..

Resul-i Ekrem’in (s.a.v), bir Hadsi serifinde “Recep ve Ramazan ayları arasında kalan bu aydan (Şaban'dan) insanlar gafil kalıyorlar”(Ahmed, Müsned, 5/201; Nesai, Sıyam, 4/201-202.) buyuruyor..Bu sözler bize şunu anlatıyor: İnsanların gafil oldukları anlarda ibadetle meşgul olmak müstehaptır. Ve bu Allah katında çok sevimli ve değerlidir bizlerde bu mubarek saban ayini en güzel bir sekilde degerlendirenlerden olalim insallah.....

Buyurun bu aya ait hatimlerimizden alip okuyalim dagitalim insallah...

pendüender

Well-known member
Değerli Forum Üyesi Kardeşlerimize duyurulur....

Cenab-ı Mevlâmız, müberra kitabımız Kur’an-ı Kerim hakkında şöyle buyurmuştur:

“Ona ne önünden ne ardından bâtıl yaklaşamaz. O herkes tarafından övülen ve hikmet sahibi olan Allah’tan indirilmiştir.” (Fussilet, 42)
Fahr-i Kainat Efendimiz (s.a.v.) de şöyle buyurmuştur:
“Kur’an ehli kimseler, Allah’ın ehli ve has kullarıdır.” (İbn Mâce, Nesâî)

Bir seferinde Efendimiz s.a.v. buyurur:
– Demir paslandığı gibi kalpler de paslanır.
Bu söz üzerine sorulur:
– Ey Allah’ın Rasulü, öyleyse kalplerin cilası nedir?
Allah Rasulü s.a.v. şöyle cevaplar:
– Kur’an okumak ve ölümü hatırlamaktır.” (Beyhakî)

İmam Gazalî rh.a. Kur’an-ı Kerim’in fazileti hakkında şöyle der:

O kitap helal ve haramı ayırmıştır. Bu yüzden ışıktır.

O kitap sayesinde insanoğlu gururdan kurtulur.

O kitapta hastalıkların şifası vardır.

O kitaba muhalefet eden dik kafalı zalim ve zorbaların belini Cenab-ı Hak kırmış ve kıracaktır.

O kitap Alllah’ın kopmaz ipidir. Apaçık nurdur.

O, Allah yolunun en kuvvetli tutamağı ve insanı hedefine ulaştırıcı en sağlam vesiledir.

O kitap, azı çoğu, küçüğü büyüğü, hülasa bütün hakikati kendinde toplayan bir kitaptır. İçindeki hikmetler bitmez ve tükenmez.” (İhyâu Ulûmu’d-Dîn)

Müberra Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumaya, öğrenmeye, ezberlemeye ve öğretmeye açılan her kapıda hayır vardır. Nitekim Fahr-i Kainat Efendimiz s.a.v. buyurmuştur:

“Kim Kur’an-ı Kerim’den bir harf okursa, onun için bir iyilik sevabı vardır. Her bir iyiliğin karşılığı on sevaptır. Ben, ‘elif lâm mîm’ bir harftir demiyorum. Elif bir harftir, lâm bir harftir, mim de bir harftir.” (Tirmizî)

Bunları hatırlayarak Mübarek üç aylar içindeki Mübarek Şehr-i Şaban da mekanlarımızı Kur'a nı Azimüşşanı zikrederek geçirelim.Şimdiden herkesten HAK razı olsun...

Son düzenleme:

pendüender

Well-known member
1.HATİM

18.Cüz:Garp
19.Cüz: Garp
20.Cüz: Garp
21.Cüz: Garp
22.Cüz: Garp
23.Cüz: Garp
24. Cüz: Garp

3.HATMİMİZ

1.Cüz= Denis
2. Cüz= Alınmıştır.
3. Cüz= Alınmıştır.
4. Cüz =
5. Cüz =
6. Cüz =
7. Cüz=
8. Cüz =
9. Cüz =
10. Cüz =
11. Cüz=
12. Cüz =
13. Cüz=
14. Cüz=
15. Cüz=
16. Cüz=
17. Cüz=
18. Cüz=
19. Cüz=
20. Cüz=
21. Cüz=
22. Cüz=
23. Cüz=
24. Cüz:
25. Cüz=
26. Cüz=
27. Cüz=
28. Cüz=
29. Cüz=
30.Cüz=​

Kur’an-ı Kerim bir hidayet meş’alesidir. Onun gösterdiği yolu takip edene, onu elden ve dilden uzak tutmayana şefaat eder. Bunun içindir ki Peygamber Efendimiz;

"Kur’ân’ı okuyunuz. Çünkü o, kıyamet günü, ona sahip olanlara şefaatçi olarak gelecektir" buyurmuştur.

Son düzenleme:

pendüender

Well-known member
2. hatim bitirilmiştir.Rabbim kabul etsin inşaALLAH.

3.hatimden 4,5 ve 6 alınmıştır.

Değerli kardeşlerimiz,3 .hatimden alınacak cüzler mevcuttur.Şimdiden herkesten HAK razı ve memnun olsun.AMİN.

Son düzenleme:

pendüender

Well-known member
3. Hatim...

1. Cüz= Denis
2. Cüz= Alınmıştır
3. Cüz= Alınmıştır
4. Cüz = Alınmıştır
5. Cüz =Alınmıştır
6. Cüz =Alınmıştır
7. Cüz=
8. Cüz =