Üstteki Üyeye Dua Et

nurul reþha

Well-known member
Allah'ım hadisi kudsinde buyuruyorsun ki;

“Ben kulumu sevdim mi onun işiten kulağı, gören gözü, tutan eli, yürüyen ayağı olurum. O benimle görür, benimle işitir, benimle tutar, benimle yürür. Benden herhangi birşey isterse onu verir, bana sığınırsa muhakkak onu himâye ederim.”

Ya Rabb Sudamlası kardeşimi sevdiklerin arasına kat.
(amin amin amin)

nurul reþha

Well-known member
(Bir Müslümanın din kardeşinin arkasından ettiği hayır dua kabul olur. O dua edince, bir melek, “Âmin, kardeşin için istediğinin aynısı sana da verilsin” der.) [Müslim, Tirmizi, İbni Mace]
amin Hilal Azra kardeş Allah razı olsun.

FaKiR

Meþveret Bþk.
İsm-i Âzamın hakkına ve Kur'ân-ı Mu'cizü'l-Beyânın hürmetine ve Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâmın şerefine, bu Mektûbât'ı bastıranları ve mübârek yardımcılarını ve Risâle-i Nur talebelerini VE NURUL RESHA kardesimi Cennetü'l-Firdevste saadet-i ebediyeye mazhâr eyle. Âmin. Ve hizmet-i îmâniye ve Kur'âniyede dâimâ muvaffak eyle. Âmin. Ve defter-i hasenâtlarına, Mektûbât mecmuasının her bir harf ne mukâbil bin hasene yazdır. Âmin. Ve Nurların neşrinde sebat ve devam ve ihlâs ihsan eyle. Âmin.Yâ Erhame'r-Râhimîn! Umum Risâle-i Nur şâkirtlerini ve NURUL RESHA kardesimi iki cihanda mesud eyle. Âmin. İnsî ve cinnî şeytanların şerlerinden muhâfaza eyle. Âmin. Bizleri, Ustadimizi, NURUL RESHA kardesimiin kusurâtını affeyle! Âmin.

nurul reþha

Well-known member
Allahım nurhadimi kardeşimizi hayırlı nurlu işlerle karşılaştır.Hakkında en hayırlı olanı nasib eyle her işinde yardımcısı ol aminnn

Denis

Well-known member
sahici159 Kardeşimize; Cenab-ı Hak sizden razı olsun..

Sevgili Peygamber efendimiz s.a.v.in şefeatine nail eylesin..

Allah c.c. kainatın efendisi var oluş vesilemiz, sevgili Peygamberimiz Muhammed s.a.v. Efendimizin yüzü suyu hürmetine,

cümlemizin dualarını kabul, ibadetlerimizi daim eyle! Aminnn...

Son düzenleme:

Denis

Well-known member
Allah'ım! İmanı olanın imkânı tükenmez. Allah'ım Pendüender kardeşimi İmandan ve Kur'an'dan ayırma!

Ya Rabbim! Kur'an'dan mahrum olana ışık erişmez. Kitaba uyanlardan kıl, kitabına uyduranlardan kılma bizi !
Ya Rabbim! Kur'an'ı bizden razı, bizi Kur'an'dan razı kıl!

Allah'ım! Hesap Günü'nde Kur'anı pendüender kardeşimize ve bizi şahit kıl, şikayetçi kılma! Bize Kur´an´ı aç!

Allah'ım! Bizi ve pendüender kardeşimi çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle,
dini ve dünyevi bütün işlerinde kolaylık kıl ve hayırlı eyle!

Allah'ım! Amin diyen tüm kardeşlerimizi bu duaya ortak kıl...

Aminnnnn......

Son düzenleme:

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Amin...Amin..Amin...

Ey Allah'ım,

Dua eden Pendüender ve Denis kardeşler de dahil tüm kalbi zikri duaya katılan kardeşlerimin dilinden edeceğimiz duaları kabul eyle..

Gazabından hoşnutluğuna sığınırız.

Azabından bağışına sığınırız.

Senden yine Sana sığınırız.

Sana övgüyü de ,şükrü de sayıp bitiremeyiz.Sen kendini övdüğün gibisin.Seni tesbih ve Tenzih ederiz.

Seni anmak,Sana şükretmek ve kulluğun en güzelini yapmak için bizlere yardım et..

Selam sıfatının sahibi sensin, Selamet sendendir.Dünyanın dört bir tarafında zulüm gören Mümin kardeşlerimizi Selamete kavuştur.

Amin...Amin...Amin.

Denis

Well-known member
En içten duygularla Aminnnnn.....

Bu güzel dualarını her zaman bekleriz kardeşim, duygulandırdın beni, ihtiyarlıyormuyum ne! :)
Cenab-ı Allah (C.C.) Razı olsun kardeşim...

Ey yapılan dualara cevap veren yüceler yücesi güzelller güzeli Rabbim!
Sana itaat edilir Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, sen bağışlar ve affedersin.
Darda kalanlara icabet edersin, zararı, sıkıntıyı ortadan kaldırırsın.
Hastalara şifa, dertlilere deva verirsin.
Günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin.
Sen bizlerin dualarını kabul buyur yüce Allah'ım!

Aminnnnn.....

Son düzenleme:

pendüender

Well-known member
Cenâb-ı Hak,
Denis ve Ashab-ı Bedr kardeşler ile bu duayı okuyan kardeşlerimize

İlâhî intikam ve kahrını celbeden iğrenç vasıflardan lâyıkı vechile sakınabilmeyi nasîb

eylesin.
Bizleri, İslâm'ın izzet ve vakarını taşıyan; ilâhî kudret ve azameti karşısında ise

"hiçliğini" idrâk edip haddini bilen, yersiz övünmelerden sakınan ve:

"O Rahmân'ın (has) kulları ki, yeryüzünde mütevâzî olarak dolaşırlar" (el-Furkân, 63)

âyet-i kerîmesinden lâyıkıyla hissedâr olan kullarından eylesin!

Âmîn

la-tahzen1

Yeni Üye
"Günahsız ağızla dua ederseniz, Allah kabul eder".
Sahabe–i Kiram merak edip sormuşlar:
"–Ey Allah'ın Elçisi! Kimin ağzı günahsızdır ki?.."
"–Senin ağzın kardeşin için, kardeşininki de senin için günahsızdır."

Rabbim yukarıdaki kardeşimizin ne derdi sıkıntısı varsa gider yolunda hadim ve kadim eyle,bizleri iki cihanda da aziz eyle.Amin
üniversite sınavlarına hazırlanıyorum bu sene hakkımda hayırlı olan üniversitede hukuk okumam için duanıza muhtaçım.Ne olur beni duasız bırakmayın.

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
Ya Râb! Senin hududu olmayan merhametine sığınıyor ve "bazı yüzlerin ağardığı, bazılarının da karardığı" o dehşetli mahşer gününde bizi yüzü ağaranlardan eylemeni ve Efendiler Efendisi'nin sancağı altında bir araya gelen dostlarının arasına almanı diliyoruz. Nebiy-yi zîşan Efendimiz'e, kadr u kıymetleri pek yüce hane halkına ve ashabına, niyazımızın sonunda bir kere daha salât ü selam ediyor ve semaya doğru kalkan ellerimizin geri boş dönmeyeceğini ümid ediyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!