mesleklerimizi yazmaya ne dersiniz?

uður1

Well-known member
ابدولكادير;259190' Alıntı:
Bende mimarım... Daha doğrusu mimarlık son sınıf öğrencisiyim. 15 yıllık öğrencilik hayatımın son demlerini yaşarken nasıl bir ruh haline büründüğümü bilmenizi çok isterdim :) :) :)

abi nasıl bir duygu güzel süper bir duygu olsa gerek şükürler olsun öğrencilikten kurtuldum diyorsunuzdur çünki öğrencilik çok zor bir meslek..........ilerde bitince ancak insan oh be diyebiliyor:::..sonrasında askerlik mastır doktora dönemi geliyor tabikide sonrada hayat devam edip gidiyor sanırsam.......

abi nasıl bir duygu güzel süper bir duygu olsa gerek şükürler olsun öğrencilikten kurtuldum diyorsunuzdur çünki öğrencilik çok zor bir meslek..........ilerde bitince ancak insan oh be diyebiliyor:::..sonrasında askerlik mastır doktora dönemi geliyor tabikide sonrada hayat devam edip gidiyor sanırsam.......

Aslında öğrencilik insanın hayatındaki temel taşlarını oluşturan arkadaşlıklar edinmeni sağlıyor. Hayata dair fazla sorumlulukların yok. Gezebiliyorsun, öğrenebiliyorsun, istediğin zaman yakınlarını ziyaret edebiliyorsun. Lise zamanında lisenin bitmesini istemezdim şimdide üniversitenin bitmesini istemiyorum. Ama sonuçta hepimizin bu hayatta bir görevi var, yapması gerekenler var... Zaman ilerliyori insan omuzlarına daha ağır sorumluluk yükü alması gerekiyor.

Sözün Özü: Öğrencilik dünyanın en güzel mesleği bence. Stres,sıkıntı,dert var tabiki ama dikensiz de gül bahçesi olmaz demişler :) :) :)

uður1

Well-known member
ابدولكادير;259266' Alıntı:
Aslında öğrencilik insanın hayatındaki temel taşlarını oluşturan arkadaşlıklar edinmeni sağlıyor. Hayata dair fazla sorumlulukların yok. Gezebiliyorsun, öğrenebiliyorsun, istediğin zaman yakınlarını ziyaret edebiliyorsun. Lise zamanında lisenin bitmesini istemezdim şimdide üniversitenin bitmesini istemiyorum. Ama sonuçta hepimizin bu hayatta bir görevi var, yapması gerekenler var... Zaman ilerliyori insan omuzlarına daha ağır sorumluluk yükü alması gerekiyor.

Sözün Özü: Öğrencilik dünyanın en güzel mesleği bence. Stres,sıkıntı,dert var tabiki ama dikensiz de gül bahçesi olmaz demişler :) :) :)
ama abi bu siz üniversiteye gittiğiniz için daha rahattır mesela lisede serbest değil sakal bıyık bırakmak bu yüzden bunlar bile problem oluyor........dost konusundada günümüzde insanın kendine göre dost bulması iyi has hakiki dost bulması mümkün değil............

Mümkün değil demek yerine biraz zor diyelim...Konumuz bu değil lakin mesele açılmışken söylemek isterim,
biz dostlarımızdan çok şey bekliyoruz belki de.. Onlar fani ve fani oldukları kadar yanımızdalar...Birgün bir derdinizii dinler size destek olurken, bir başka gün umursamayabilirler. Umursasalar anlamayabilirler....
İnsanı mutlak olarak mutlak yaradan anlar, hissettiklerimizi başka kimse hissedip destek çıkamaz.
Biz dostlarımızda onlarda olmayan şeyi istiyoruz. Sizi ve dostluk üzerine yazdıklarınızı tenzih ederim. Dost demişken hatırıma geliverdi.

ama abi bu siz üniversiteye gittiğiniz için daha rahattır mesela lisede serbest değil sakal bıyık bırakmak bu yüzden bunlar bile problem oluyor........dost konusundada günümüzde insanın kendine göre dost bulması iyi has hakiki dost bulması mümkün değil............

Evet üniversite liseye göre daha rahat, haklısınız! Benim bahsini ettiğim konu hakiki dostluklar vs. değildi. İnsanın düşüncesi ne olursa olsun hayatına bazı kişiler giriyor. İstesekte istemesekte, beğensekte beğenmesekte 4 sene lisede beraber, bir 4 sene de üniversitede beraber olduğun arkadaşların oluyor.

Liseye giderken çok farklı insanların var olduğunu ilk kez kavramıştım yahut bu meselede kafa yormuştum ancak üniversiteye başladığım yıl lisede şahit olduğum farklar o kadar küçüldü ki... hayatı, hayatımıza giren kişilerden öğreniyoruz. Yıllar geçtikçe farklı isimler ve şahsiyetlerle alakalarımız çoğaldıkça daha iyi kavrayabiliyorum ne kadar farklıymışız meğer ve bir o kadar da aynıymışız. Herkesten bir tane var herkes bu sebeble değerli ancak herkeste akıl var, kullanımı farklı...kalp var kimisinde çürümüş, kimisinde çürümeye yüz tutmuş...öyle kalpler de var ki kendisini ihya etmiş başkalarına ışık saçıyor.