..:Çok Anlamlı Sözler:..

Nurist

Well-known member
" Bana göre, sana göre, ona göre en uygun ölüm zamanı diye bir şey yoktur.En uygun ölüm zamanı, insanın öldüğü zamandır. Bunun başka bir izahı da yoktur, aramak abesle iştigaldir, çokbilmişliktir,kibirdir. Bir insan öldüyse eğer, onun için en uygun ölme zamanı gelmiştir..."

Mustafa Ulusoy

memluk

Hatim Sorumlusu
İnsanoğluna konuşmayı öğrenebilmesi için iki yıl, dilini tutmasını öğrenebilmesi için altmış yıl gereklidir. (Resul Hamzatov)

Yarın bambaska bir insan olacağım diyorsun. Niye bugünden başlamıyorsun (?)
Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulamazsın sen eğri isen(Yunus Emre)

Dünyanın güçlükleri dörttür: Yalnız başına ihtiyarlık; gurbette hastalık; yokluk içinde borç; yolculukta uzun yol. (İbn el- Mukaffa

Nûrolog

Well-known member
"Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur; hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?"

(Şems-i Tebrizi)

Nûrolog

Well-known member
Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda O sana kimsenin bilmediği bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var. Şükret! İstediğini elde edince şükretmek kolaydır. Sufi, dileği gerçekleşmediğinde de şükredebilendir

(Hz MEVLANA)

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
Ecel verileni almadan önce, verilmesi gereken herşeyi vermek gerekir.

Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.

Kusursuz dost arayan, dostsuz kalır.

Herkes herkese bir lokma birşey verebilir ama boğaz bağışlamak, ancak Allahın işidir.

İçteki kiri su değil, ancak göz yaşı temizler.

Hz. Mevlana'dan...

bardak

Well-known member
~Mırıldanmalar~

DESEM Kİ

Desem ki vakitlerden bir Nisan akşamıdır,
Rüzgârların en ferahlatıcısı senden esiyor,
Sende seyrediyorum denizlerin en mavisini,
Ormanların en kuytusunu sende gezmekteyim,
Senden kopardım çiçeklerin en solmazını,
Toprakların en bereketlisini sende sürdüm,
Sende tattım yemişlerin cümlesini.
Desem ki sen benim için,
Hava kadar lazım,
Ekmek kadar mübarek,
Su gibi aziz bir şeysin;
Nimettensin, nimettensin!

müdavim

Üye Sorumlusu

“Sözün âfeti yalandır.” (Hadis-i Şerif)

“Belâ insanın sözü üzerine gelir.” (Hadis-i Şerif)

“Ya hayır söyle ya sus!” (Hadis-i Şerif)

“Ya hayır konuşup da sevap kazananyahut susup da selâmet bulan kişiye Allah rahmet etsin.” (Hadis-i Şerif)

“Esenlik ve huzur on kısım ise dokuzu susmaktır.” (Hz. Ömer)

“Çok konuşmayınız; herkesin gözünden düşersiniz.” (Hz. Ali)

“Senden soruluncaya kadar susmak susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır.” (Hz. Ali)

Nurist

Well-known member
Şehadet şerbetine son saatler inşallah. Var mıdır acaba daha güzel bir şey varsa oda sadece annemdir. Ama ondan bende emin değilim. İkisinin kıyası çok zor şehadet mi annem mi? Salon büyük oranda boşaldı. Şuana kadar olmayan ciddiyet bir an da herkesi kapladı. [ Şehit Furkan DOĞAN ]