Bu konudaki en beğenilen mesaja bak. Tıklayınız.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Aug 2011
    Mesajlar Mesajlar
    70
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 37 + 182

1 üyeden 1 kişi bu mesajı faydalı buldu.

"kâinatımızın yaratılış hikâyesi-11.söz" seminer videosu

"KÂİNATIMIZIN YARATILIŞ HİKÂYESİ-11.SÖZ" SEMİNER VİDEOSU

Sunumun Video Adresi: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    (1080P HD Kalite)

(Videomuzu, tüm Risale-i Nur Çalışmalarımıza ulaşabileceğiniz [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] adresindeki "Risale-i Nur Eğitim Programı/1.Bölüm-İman Hazinesinin Kıymeti/Keşif Yolculukları-10.Ders (11.Söz)" klasörü içinden de indirebilir ve izleyebilirsiniz. Aynı klasörden seminer metnini ve Powerpoint sunum dosyasını da indirebilirsiniz)

GÖRSEL BİR ŞÖLEN VE MUHTEŞEM BİR ZİHİNSEL YOLCULUK SİZİ BEKLİYOR!

Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı-10
    (Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Sunumlu)

Programımıza Bediüzzaman Said Nursi'nin hizmetinde bulunmuş talebelerinden muhterem SAİD ÖZDEMİR ağabey de iştirak etmiş, çok tebrik, takdir ve dua edip memnuniyetlerini ifade etmiştir.

Ayrıca programımızın hemen öncesinde "RİSALE-İ NUR'U İLAN VE TAKDİM ETMEK, TANITMAK VE OKUNMASINI SAĞLAMAK" konulu kısa bir "eğitim programı takdimi" mevcuttur.

Bu programımızda insan ve kâinatın yaratılışının gizli kalmış sırrını, harika bir misalin yardımıyla keşfediyoruz, sizi bambaşka bir zihinsel yolculuğa davet ediyoruz ve birlikte çıkacağımız bu hayalî yolculukta daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gideceğinizin sözünü veriyoruz. İşte sorduğumuz sorulardan bazıları:

Neden buradayız, kim göndermiştir bizi ve buradan nereye gideceğiz? Biz kimiz ve bizden istenen nedir?

Akıl neden tek başına yolunu bulamaz?

Kâinatın gerçek şekli ve insanın yaratılış maksadı nedir?

Kâinatın hakikatini keşfedebilmek için, kâinata hangi açıdan bakmalıyız?

Dünyaya yeni gelmiş bir ziyaretçi gözüyle bakarsak neler görürüz?

Neden tesadüfen oluşmuş varlıkların mevcudiyetine muhtacız?

Kâinat ve dünya içindeki tabiat neden güzel?

PROGRAM GENEL TAKDİMİ:

Yazarlar Birliği Mevlana Divanı Eğitim Salonu’nda Dev Projeksiyon Ekranı ve Hoparlör sistemi ile görsel destekli olarak sunulan, HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZ olarak yapılan Risale-i Nur eğitim programımızın duyurularından haberdar olmak için Facebook Grubumuza üye olunuz: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

MACERAYA DAVETLİSİNİZ!

Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkmak..
    İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak..
    Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak..
    Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak..

OLAĞANÜSTÜ BİR KEŞİF YOLCULUĞU İÇİN BİZİMLE GELİN!

Çalışmalarımızın Temel Özellikleri:

* Akademik anlatım tarzı.
    * Tam bir anlaşılabilirlik.
    * Aklı tatmin eden sağlam bir mantık örgüsü.
    * Kalbe hitap eden şiir tadında bir üslup.

"Duru su gibi... İstersen içersin, istersen yüzersin..." (Bir okuyucumuzun tarifi)

Ankara'da bulunan ve Risale-i Nur’u anlamakta ve imanî ilimlerin tahsilinde ve bu alanda kendini yetiştirmek konusunda ciddî bir altyapı kazanmak isteyen ve eserlerle yeni tanışan kardeşlerimiz,

Risale-i Nur'u okumaya devam etmekle birlikte farklı mana açılımları ile daha iyi anlamak istek ve heyecanını koruyanlar, alışkanlık ve sıradanlık perdesini kaldırıp atmak isteyenler,

"Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!" sloganıyla takdim ettiğimiz Risale-i Nur eserlerindeki mevcut hakikatleri daha iyi anlamak, geliştirmek, çözümlemek ve detaylandırmak maksadıyla başlı başına bir “ilim üretim faaliyeti” olarak ortaya koyulan, eser metinlerine farklı açılımlar kazandırma kabiliyetinde olan ve kapsamlı bir içeriğe sahip olan "Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri" isimli kitap çalışmamızdaki izah metinlerinden yararlanılarak sistematik bir şekilde sunulacak izahlı ve görsel destekli Risale-i Nur eğitim programının derslerine katılmak arzu eder misiniz?

Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusuna sahipseniz grubumuza katılın ve bize ulaşın. Kaç kişi olursak olalım, tanışalım ve biraraya gelelim. Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkalım.

ÇALIŞMALARIMIZA ULAŞMAK İÇİN MÜRACAAT EDEBİLECEĞİNİZ ADRESLER:
    (Bu kaynaklar, Risale-i Nur izah metinleri, seminer ve ders videoları içeriyor.)

Herhangi bir konuda bize ulaşma istek ve ihtiyacınız olursa, [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] mail adresimize mesaj gönderebilirsiniz.

Çalışmalarımızın yayınlandığı ve eğitim programlarımızın duyurularının yapıldığı adresimize, Google veya Facebook’da arama bölümüne “Ediz Sözüer resmi sayfa” yazarak ulaşabilirsiniz. [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

Hakikat arayışında çok ciddî bir kaynak olma mahiyetini taşıyan ve hem kendiniz için bu kitapta yazılı olan hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde izleyerek daha iyi anlama imkânı sunan, hem de etrafınızdaki insanları bu hakikatlerden haberdar etmek için, elinizde kuvvetli bir hizmet aracı olan YouTube video kanalımızın adresi: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    (youtube.com internet adresinin arama bölümüne “Ediz Sözüer” yazmanız yeterli)

* "OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ" isimli kitap çalışmamızın ücretsiz E-Kitap olarak yayınlandığı adresler:

Google Books: (Tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)
    [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

Google Play: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    Kitaplarımız ücretsizdir, “Ücretsiz Örnek” bölümünden tamamı okunabilir. Google Play'de "0 (sıfır)" liraya satın almak için kredi kartı bilgilerinizi kaydettirmeniz, tamamen teknik bir gerekliliktir. Ayrıca kitaplarımızı Pdf veya Word formatında indirerek E-Kitap olarak okumak veya çıktısını alarak ciltlettirerek okumak isteyenler için adres: yadi.sk/d/cs2sRKj_czB2J

* RİSALE-İ NUR ÇALIŞMALARIMIZIN TÜMÜNÜ BİR ARADA BULABİLECEĞİNİZ ADRES: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] (Bu adreste seminer video, metin ve sunumları, E-Kitap dosyaları gibi içerikler bulunuyor)

Benzer Konular
    Keşif yolculuklarında ?Kâinatımızın Yaratılış Hikâyesi?
    Keşif yolculuklarında ?Kâinatımızın Yaratılış Hikâyesi? Keşif yolculuklarında ?Kâinatımızın Yaratılış Hikâyesi? ?Keşif Yolculukları? adı altında, izahlı ve görsel sunumlarla desteklenen Risale-i Nur Eğitim Programı iki haftada bir An
    Kâinatımızın yaratılış hikâyesi-2
    Kâinatımızın yaratılış hikâyesi-2 Kâinatımızın yaratılış hikâyesi-2 Devamı İçin Tıklayınız... Devami...
    Kâinatımızın yaratılış hikâyesi-1
    Kâinatımızın yaratılış hikâyesi-1 Kâinatımızın yaratılış hikâyesi-1 Devamı İçin Tıklayınız... Devami...
    Kâinatımızın yaratılış hikâyesi..(11.söz izah metni)
    Kâinatımızın yaratılış hikâyesi..(11.söz izah metni) Kâinatımızın Yaratılış Hikâyesi Kâinatımızın yaratılış hikâyesi-1 - Ediz SÖZÜER 11.Söz’ün izah metni mahiyetindeki bu yazımız, kâinatımızın yaratılış hikayesini anlatan bu esere ciddiyetle bakmamıza ve yeni bir g
    ""Aminah Assilmi'nin Hayat Hikayesi Bir İnanc Hikayesi...""
    ""Aminah Assilmi'nin Hayat Hikayesi Bir İnanc Hikayesi..."" Sene 1975, yer Amerika Birlesik Devletleri, Oklahoma Sehri. Aminah universite egitimi almakta olan evli ve iki kucuk cocuk annesi, hristiyan, radikal feminist bir gazetecidir. Tiyatro dersindeki musluman sinif arka
    Yazar : Risale Forum

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Aug 2011
    Mesajlar Mesajlar
    70
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 37 + 182

"kâinatımızın yaratılış hikâyesi-11.söz" seminer videosu

"KÂİNATIMIZIN YARATILIŞ HİKÂYESİ-11.SÖZ" SEMİNER VİDEOSU

Sunumun Video Adresi: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    (1080P HD Kalite)

(Videomuzu, tüm Risale-i Nur Çalışmalarımıza ulaşabileceğiniz [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] adresindeki "Risale-i Nur Eğitim Programı/1.Bölüm-İman Hazinesinin Kıymeti/Keşif Yolculukları-10.Ders (11.Söz)" klasörü içinden de indirebilir ve izleyebilirsiniz. Aynı klasörden seminer metnini ve Powerpoint sunum dosyasını da indirebilirsiniz)

GÖRSEL BİR ŞÖLEN VE MUHTEŞEM BİR ZİHİNSEL YOLCULUK SİZİ BEKLİYOR!

Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı-10
    (Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Sunumlu)

Programımıza Bediüzzaman Said Nursi'nin hizmetinde bulunmuş talebelerinden muhterem SAİD ÖZDEMİR ağabey de iştirak etmiş, çok tebrik, takdir ve dua edip memnuniyetlerini ifade etmiştir.

Ayrıca programımızın hemen öncesinde "RİSALE-İ NUR'U İLAN VE TAKDİM ETMEK, TANITMAK VE OKUNMASINI SAĞLAMAK" konulu kısa bir "eğitim programı takdimi" mevcuttur.

Bu programımızda insan ve kâinatın yaratılışının gizli kalmış sırrını, harika bir misalin yardımıyla keşfediyoruz, sizi bambaşka bir zihinsel yolculuğa davet ediyoruz ve birlikte çıkacağımız bu hayalî yolculukta daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gideceğinizin sözünü veriyoruz. İşte sorduğumuz sorulardan bazıları:

Neden buradayız, kim göndermiştir bizi ve buradan nereye gideceğiz? Biz kimiz ve bizden istenen nedir?

Akıl neden tek başına yolunu bulamaz?

Kâinatın gerçek şekli ve insanın yaratılış maksadı nedir?

Kâinatın hakikatini keşfedebilmek için, kâinata hangi açıdan bakmalıyız?

Dünyaya yeni gelmiş bir ziyaretçi gözüyle bakarsak neler görürüz?

Neden tesadüfen oluşmuş varlıkların mevcudiyetine muhtacız?

Kâinat ve dünya içindeki tabiat neden güzel?

PROGRAM GENEL TAKDİMİ:

Yazarlar Birliği Mevlana Divanı Eğitim Salonu’nda Dev Projeksiyon Ekranı ve Hoparlör sistemi ile görsel destekli olarak sunulan, HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZ olarak yapılan Risale-i Nur eğitim programımızın duyurularından haberdar olmak için Facebook Grubumuza üye olunuz: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

MACERAYA DAVETLİSİNİZ!

Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkmak..
    İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak..
    Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak..
    Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak..

OLAĞANÜSTÜ BİR KEŞİF YOLCULUĞU İÇİN BİZİMLE GELİN!

Çalışmalarımızın Temel Özellikleri:

* Akademik anlatım tarzı.
    * Tam bir anlaşılabilirlik.
    * Aklı tatmin eden sağlam bir mantık örgüsü.
    * Kalbe hitap eden şiir tadında bir üslup.

"Duru su gibi... İstersen içersin, istersen yüzersin..." (Bir okuyucumuzun tarifi)

Ankara'da bulunan ve Risale-i Nur’u anlamakta ve imanî ilimlerin tahsilinde ve bu alanda kendini yetiştirmek konusunda ciddî bir altyapı kazanmak isteyen ve eserlerle yeni tanışan kardeşlerimiz,

Risale-i Nur'u okumaya devam etmekle birlikte farklı mana açılımları ile daha iyi anlamak istek ve heyecanını koruyanlar, alışkanlık ve sıradanlık perdesini kaldırıp atmak isteyenler,

"Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!" sloganıyla takdim ettiğimiz Risale-i Nur eserlerindeki mevcut hakikatleri daha iyi anlamak, geliştirmek, çözümlemek ve detaylandırmak maksadıyla başlı başına bir “ilim üretim faaliyeti” olarak ortaya koyulan, eser metinlerine farklı açılımlar kazandırma kabiliyetinde olan ve kapsamlı bir içeriğe sahip olan "Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri" isimli kitap çalışmamızdaki izah metinlerinden yararlanılarak sistematik bir şekilde sunulacak izahlı ve görsel destekli Risale-i Nur eğitim programının derslerine katılmak arzu eder misiniz?

Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusuna sahipseniz grubumuza katılın ve bize ulaşın. Kaç kişi olursak olalım, tanışalım ve biraraya gelelim. Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkalım.

ÇALIŞMALARIMIZA ULAŞMAK İÇİN MÜRACAAT EDEBİLECEĞİNİZ ADRESLER:
    (Bu kaynaklar, Risale-i Nur izah metinleri, seminer ve ders videoları içeriyor.)

Herhangi bir konuda bize ulaşma istek ve ihtiyacınız olursa, [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] mail adresimize mesaj gönderebilirsiniz.

Çalışmalarımızın yayınlandığı ve eğitim programlarımızın duyurularının yapıldığı adresimize, Google veya Facebook’da arama bölümüne “Ediz Sözüer resmi sayfa” yazarak ulaşabilirsiniz. [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

Hakikat arayışında çok ciddî bir kaynak olma mahiyetini taşıyan ve hem kendiniz için bu kitapta yazılı olan hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde izleyerek daha iyi anlama imkânı sunan, hem de etrafınızdaki insanları bu hakikatlerden haberdar etmek için, elinizde kuvvetli bir hizmet aracı olan YouTube video kanalımızın adresi: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    (youtube.com internet adresinin arama bölümüne “Ediz Sözüer” yazmanız yeterli)

* "OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ" isimli kitap çalışmamızın ücretsiz E-Kitap olarak yayınlandığı adresler:

Google Books: (Tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)
    [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

Google Play: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    Kitaplarımız ücretsizdir, “Ücretsiz Örnek” bölümünden tamamı okunabilir. Google Play'de "0 (sıfır)" liraya satın almak için kredi kartı bilgilerinizi kaydettirmeniz, tamamen teknik bir gerekliliktir. Ayrıca kitaplarımızı Pdf veya Word formatında indirerek E-Kitap olarak okumak veya çıktısını alarak ciltlettirerek okumak isteyenler için adres: yadi.sk/d/cs2sRKj_czB2J

* RİSALE-İ NUR ÇALIŞMALARIMIZIN TÜMÜNÜ BİR ARADA BULABİLECEĞİNİZ ADRES: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] (Bu adreste seminer video, metin ve sunumları, E-Kitap dosyaları gibi içerikler bulunuyor)
    Yazar : Risale Forum

Facebook Yorumları

Facebook Giriş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Sosyal İmleme