“TABİAT RİSALESİ AÇILIMLARINA GİRİŞ” SEMİNERİNE DAVET

[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

Facebook Etkinlik Sayfası: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

Ankara Maltepe Abdülkadir Özkan Eğitim Vakfı’nda devam eden “2. Risale-i Nur Müzakere ve Mütalaa” programının akışı içerisinde yapılacak ve etkileyici görseller eşliğinde sunulacak “Tabiat Risalesi Açılımlarına Giriş” seminerimize davetlisiniz.

Program, 29 Haziran 2014 Pazar günü aşağıda belirtilen saatler arasında -erkeklere mahsus olmak kaydıyla- arzu eden herkese açık olarak gerçekleştirecektir.

Tabiat Risalesi Açılımları Seminerleri, yapılan 6 adet seminerle tamamlanmıştı. Fakat şimdi “Tabiat Risalesi Açılımlarına Giriş” mahiyetinde ve ilk defa bu program bünyesinde sunulacak farklı bir içerik sizi karşılıyor.

Ayrıca Tabiat Risale’sinin “eczane” misaline bambaşka bir açılım getiren “Fantastik Bir Bilim Kurgu Öyküsü” seminer sunumu tekrar canlandırılacak.

Risale-i Nur’a ve kâinatın gizemli sırlarına meraklı, hakikat arayışındaki herkesin programımıza katılmasını arzu ve tavsiye ediyoruz. (Vakıf bünyesinde devam eden ve erkeklere mahsus bir programın parçası olarak sunulacağından maalesef hanım kardeşlerimizi davet edemiyoruz.)

PROGRAM SAATLERİ VE KONULARI:

1. 11:30-12:15 / İmanî Meselelere Doğru Taraftan Bakmak (1.Bölüm)
15 Dk. Ara
2. 12:30-13:15 / İmanî Meselelere Doğru Taraftan Bakmak (2.Bölüm)

Öğlen Arası

3. 14:00-14:50 / Tabiat Risalesi Açılımları 1 (Varoluş Üzerine Düşüncelerle Fantastik Bir Bilim Kurgu Öyküsü)
10 Dk. Ara
4. 15:00-16:00 / Tabiat Risalesi Açılımları 2 (Kâinatın Varoluşu Üzerine Şaşırtıcı Keşifler)

Adres: Akıncılar Sok. No:21 Teras Kat Maltepe, Çankaya, Ankara

SUNUMLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER:

İmanî Meselelere Doğru Taraftan Bakmak isimli ilk sunumumuz, Âyet-ül Kübra Risalesinin mukaddime bölümü üzerine detaylı bir tahlil ve Tabiat Risalesi Açılımlarına Giriş Semineri mahiyetindedir. İmanî delillerin ne kadar sağlam noktalara dayandığının bilinmesinin, Risale-i Nur’la çıktığımız keşif yolculuğumuzda çok gerekli bir yol arkadaşı olacağını düşündük. Bu nedenle sunumumuza Âyet-ül Kübra’nın mukaddemesi ile başlamayı istedik. Böylece imanî meseleleri sağlıklı bir fikrî yaklaşımla değerlendirebilecek bir altyapıya sahip olacağız.

Tabiat Risalesi Açılımları seminerimizde ise, kâinat üzerinde gerçekleşen şaşırtıcı oluşumları ve canlılığı açıklamak için yaratıcıya alternatif olarak geliştirilen teorileri, mantık ve bilim zemininde akademik olarak ele almak, gözlemci olarak bulunduğumuz bu dünyada "Nereden geldik? Nereye gidiyoruz ve biz kimiz? Burada ne yapıyoruz?" sorularına doğru cevaplar aramak, bütün bilimlerin nihaî hedefi olan kâinatın işleyiş ve maksatlarını anlamaya çalışmak faaliyetine katkıda bulunmaya çalışacak ve hep birlikte bir keşif yolculuğuna çıkacağız.

Bu yolculuğa çıkmak için çok kuvvetli bir sebebiniz var:

İlahî teknolojinin muhteşem detaylarına ve sanatlı yaratımın eşsizliğine şahit olmak ve Allah'ın bizden istediği gerçek imanı elde etme yolunda büyük bir adım atmak..

Bu hayali ve zihinsel keşif yolculuğunda bize eşlik etmenizi arzu ediyoruz.

Seyahat biletlerinizin ise tek bir ücreti var:

Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusu...